Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Obiady, które można mrozić i smakują dzieciom

Polecane posty

Gość gość

Nie jestem żadnym ekspertem od gotowania a niedługo będę miała drugie dziecko. Będę miała BARDZO mało czasu na wszystko więc poszukuje dobrych pomysłów na obiady, które: 1. Można go zrobić więcej a później zamrozić 2. Można go podawać małym dzieciom i im smakuje -odpadają dania wymyślne i te z grzybami leśnymi np. bigos Pierogi ruskie już robię i mrożę ale szukam jeszcze innych pomysłów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieciom daje sie jedzenie swieze!!! A nie zadne mrozonki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bez przesady, mrożenie nie niszy jedzenia jakościowo. Ja mroże np sos do spagetti, zawsze robie podwójną porcje i część mrożę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Klopsiki, pierogi, sos do makaronu - serowy czy bolognese czy co Wam pasuje, pieczona piers z kurczaka w różnych sosach - pomidorowy, curry, ziołowy, kotlety pieczone, zapiekanki z makaronu i z warzywami (do tego sosy się nadają), lasagna, pieczone mięso, quesadilla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak robisz sos curry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 Cebula, drobno krojona papryka czerwona, szklankę rosolu, ząbek czosnku, 1-2 pomidory(zmiksować), ze 1/2 szklanki mleka (normalne albo Kokosowe), trochę yogurtu, mniej więcej 3-4 lyzek, pieprz (i sól jeżeli używasz dla dziecka), możesz też dać jabłko czy mango, imbir, gałka muszkatołowa, goździki, kminek rzymski, kolendra, kurkuma, cynamon- wszystkie te według smaku chyba że wolisz gotowe mieszanki curry. Smażę wszystko(warzywa i "przyprawy" razem z kurczakiem, dodaje rosolu, zagotuję i zmniejszam ognia, osobno mleko zagotować, dodać do kurczaka, dać jogurtu, zagotować (zagęszcza się) i juz. Podaję z ryżem :) wiadomo wyciągnąć trzeba goździki i kolendry jak masz w ziarnkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skąd ja mam wiedzieć, co smakuje twoim dzieciom? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lyetta

słoiczki (ale tylko niektóre) są fajne. holle ma na przykład ciekawe smaki, nawet jest jakiś słoiczek z warzywami curry! 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kape

kotlety de volaille lub inne nadziewane np. serem 🙂 Moje dzieci je uwielbiają. Jest trochę z nimi roboty, ale warto narobić ich sporo i mieć na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×