Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Oceńcie proszę stać nas na drugie dziecko?

Polecane posty

Gość gość

Mamy razem zarobki 5200 zł rata kredytu 1100 zł , przedszkole 350, opłaty 370 , do tego dochodzi opał i utrzymanie dwóch samochodów( przegląd 180*2 , OC 500*2 czyli1360 na rok miesiecznie 115 zł plus paliwo ok. 600 zł na m-c plus do tego części , opony itp.) córka jest alergikiem i jej leczenie dużo kosztuje . Zajęcia dodatkowe córki 70 zł miesięcznie. Niedługo wprowadzamy sie do nowego domu i jest sporo do zrobienia jeszcze, panele w 4 pokojach i płytki w WC i kotłowni Dużo czasu nie mam ponieważ mam 34 lata Proszę o ocenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sami powinniście wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy czy masz cos po pierwszej córce. Maz zarabia 2100 ja 2200 to mamy 4300. I dwojka dzieci poniżej 2 roku życia. Rachunki czynsz jedzenie itp tez nas kosztuje ale na spokojnie żyjemy. Stać nas na utrzymanie samochodu i przyjemności. Wiele rzeczy mam po pierwszym dziecku, duzo dostaje, karmie piersia, wlasciwie to drugie dziecko malo mnie kosztuje. Raptem troche chemi, pampersów i szczepionki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty chyba już pytałaś o to jakiś czas temu. Ciągle tylko pisałaś, że córka taki a taki alergik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale to do czasu, bo karmić piersià nie będziesz 10 lat. Dziecko kosztuje z wiekiem coraz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak pisałam tu już , bo wiem że raczej mnie nie stać , ale mnie to bardzo gnębi , bo szkoda że nie będzie drugiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak Ci ktoś powie że Cię stać to się postarasz o drugie? Przecież to Ty będziesz musiała mu zapewnić byt. A jak będzie ciężko to powiesz dziecku że na kafe mówili że Ci wystarczy? Kobieto zastanów się. Nikt za Ciebie tego dziecka nie utrzyma i nie będzie rozporządzał Twoimi finansami. Jeden utrzyma rodzinę za 3 tys a drugi zrobi długi zarabiając 6 tys. Nawet przy takich samych potrzebach zależy od człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co byście zrobily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weź pod uwagę, czy za 5 i 10 lat koszty życia Wam wzrosną czy zmaleją (kredyty, raty itp.) - małe dziecko nie jest "kosztowne" przynajmniej jeśli jest zdrowe, najważniejsze jak widzicie swoje możliwości, gdy dzieci będą w wieku nastoletnim/"prawie dorosłym" bo tu jest mowa o realnym zapewnieniu im startu lub nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my mamy mniej i nas stać na dwójkę dzieci. Spokojnie, pewnie że stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dolicz 500+ na drugie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My zdecydowalismy sie na 2. 5000zl zarobku, 2000+- podstawowe comiesieczne rachunki. Stac nas na to. Potem bym zalowala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5000 zl i 2 dzieci? Chyba zartujecie. Chyba ze na wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale kretynki się ujawniają... Zwłaszcza w tematach dzieciowych. Wyobraź sobie że niektórzy za tę kwotę i trójkę są w stanie utrzymać. I to nie na wsi! Szok co nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak szok. Chyba ze sie gniezdza w 2 pokojach albo mieszkaja katem i rodzicow w jednym poloiki 10m2. Sam zlobek dla jednego dziecka to ponad 1000 zl!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy od was. Skoro liczysz koszt paneli jako za lub przeciew to chyba nie stać was. Ja w tym miesiącu wydalalm 2 tys na dziecko i nie liczę tu zabawek a łóżko basen leki. W zeszłym 500 na szczepienie (niemowlę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz my z mężem mamy większy dochód. Jednak na 2 dziecko nie zdecydujemy się. Chodzimy z synem na rehabilitację. Koszt około 1050 zł miesięcznie. Dodatkowo inny specjaliści. Syn ma skacze białkowa więc specjalną dietą. Alergie na wiele rzeczy. Musi mieć wszystko bardzo dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×