Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

pierwsza miesiączka u nastolatki

Polecane posty

Gość gość

Moja córka ma 12,5 roku. W maju powiedziała, że przy kąpieli poleciała jej maleńka ilość krwi. Jednorazowo. W lipcu miała 3 dni małego plamienia. Potem 4-ro miesięczna przerwa. W listopadzie 1 dzień plamienia. Co jest grane? Czy to prawdziwa miesiączka? Ja miałam od razu regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam regularnie prze pierwsze trzy miesiące. jak wyjechałam i zmieniłam klimat to miałam miesiąc przerwy. Każdy organizm jest inny. Myślę, ze warto pójść z młoda do ginekologa, niech się przyzwyczaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli nie narzeka na bóle, jest wszystko w porządku, to się nie martw. Może odziedziczyła tendencję po rodzinie tatusia, a tam później dziewczynki dojrzewały? Myślę, że na wizytę do ginekologa jest za wcześnie, za duże przeżycie dla niej. No i jeśli np. uprawia sport, żyje aktywnie, jest szczupła, też miesiączka przyjdzie później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie dość że pierwsza miesiączka dostalam pozno to po tej pierwszej mialam ok 8 miesięcy przerwy. Wogole te miesiączki na początku to były w kratkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie narzeka na bóle, jest średniej budowy ciała - raczej normalnej, nie jest typowym patyczakiem jak inne dziewczynki. Sportu nie uprawia, aktywność też średnia, normalna. To prawda, jest prawie cała podobna do rodziny taty i wizualnie i z charakteru. Ale tam chyba też nie było problemów z początkiem miesiączek. Myślicie, że to jeszcze normalne, ile czasu może potrwać zanim się unormuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka ma 11 ,5 roku. Kilka dni temu skonczyla pierwsza miesiaczke, , wczesniej plamila w lecie, a ta wydawala mi sie bardzo dluga, po za tym gdzies w srodku przestala plamin dwa dni i zas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, jak będziesz nastepnym razem sama u ginekologa to się podpytaj. Ja mialam podobnie w jej wieku i wszystko ze mną ok. Ale pamiętam że mialam na tyle nieregularne te miesiączki ze bralam tabletki anty na uregulowanie jak już bylam taka " starsza " nastolatką. Nie pamiętam ile mialam lat - może z 17 ale pierwsza miesiączke dostalam w 1kl szkoly średniej dopiero. Czy te tabletki były wtedy potrzebne ( zero badan) to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierwszą miesiączkę dostałam w wieku 14 lat. Miałam na początku nieregularne krwawienia. Najdłużej miałam chyba pół roku przerwy. Znam dziewczynę, która po pierwszej miesiączce następną dostała po roku i od tej pory miała regularne krwawienia. Na uregulowanie się okresu są z tego co wiem 2 lata. Mojemu organizmowi mniej więcej tyle to zajęło. Dziś ze mną wszystko ok. Nawet mam już dziecko, także nie ma się co martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×