Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tilli

pionowa blizna na brzuchu a ciąża

Polecane posty

co sie dzieje z taka blizna gdy brzuch sie rozciaga? miałam wyciety wyrostek 1,5 roku temu, niestety kroili mnie jacys studenci czy stazysci i ciachneli pionowo :(. teraz jestem w 17 tc, brzuszek juz ładnie rosnie, a wraz z nim rozciaga sie ta cholerna blizna. jak tobedzie wygladac po ciazy? jest szansa ze sie "zejdzie" spowrotem? a moze trzeba ja czyms smarowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama miała wycinany wyrostek i cięta była z góry na dół, była w 2 ciążąch i niestety rozlazło jej się to :( rozstępów nie miała, jedynie ta wstrętna blizna, no i się nie "wciągnęła"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja smarowałam brzuch w ciąży olejkiem ze słodkich migdałów i nie mam rozstępów, skóra dobrze odżywiona lepiej się rozciąga ale u mnie to chyba też geny po mamie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tilli
cześć! Ja miałam operację i mam bliznę rozpoczyna się 2 cm pod pępkiem do wzgórka łonowego . Teraz blizna ma jakieś 10 cm. Operację miałam w 22 t c. i w miarę wzrostu płodu brzuch się rozciągał i świeża blizna też :O Też miałam obawy czy ta świeża blizna nie pęknie w 9 tc. Zwłaszcza , że w 9 t c miała długośc 20 cm :O Po porodzie blizna się obkurczała fajnie :) Polecam lód na brzuch. Dzisiaj jestem 3 lata po porodzie i blizna się robi mniejsza, węższa i miękciejsza. Nie martw się wszystko się zejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tilli
całą ciąże smarowałam brzuch i piersi, z resztą całe ciało balsamen z Avonu takim 400 ml za 9,90 - nie pamiętam nazwy. Czasem z serii AA , żeby uelastycznić ciało i nie mieć rozstępów. Przeszłam 2 ciąże i nie mam żadnych rozstępów. Jestem płaska i nikt by nie pomyślał, że byłam kiedykolwiek w ciąży. A w obu ciążach przytyłam 20 kg :O Nie martw się na zapas. A bliznę smarowałam specjalną mascia na blizny ale to już po urodzeniu dziecka. Szczerze powiem ,że po posmarowaniu tą maścią strasznie mnie ta blizna swędziała. Ta maść to contractubek czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja blizna po wyrostku wyciętym w 12r.ż ma 12cm! i prawdę mówiąc, najlepiej wygląda kiedy skóra brzucha jest rozciągnieta w ciąży ;) niestety, po urodzeniu dzieci mój brzuch wygląda fatalnie i jest przez tę blizną zupełnie zdeformowany :o można przyrównać, do materiału dotkniętego zbyt gorącym żelazkiem, miejsce blizny wygląda jak zgrzane na gorąco, paskudnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma co martwić się na zapas :) ważne aby dziecko się urodziło zdrowe a wisząca skóra, rozstępy czy inne dziwadła częściowo można zlikwidować różnymi zabiegami. mi trochę wisi skóra ale mam to gdzieś, i mam faceta dla którego nawet taka jestem najcudowniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×