Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Chemical

Płyn do kąpieli dla niemowlaka o wrażliwej skórze.

Polecane posty

Witajcie! Chciałabym się Was poradzić w sprawie jakiegoś płynu/żelu do kąpieli dla niemowlaka o wrażliwej skórce. Po tym, jak córcię wysypało po mydełku, lekarka zaleciła używanie do kąpieli Balneum. Ta emulsja jest świetna, ale chciałabym powoli przechodzić na normalniejsze kosmetyki, bo może ta skórna nadwrażliwość już zniknęła a nie chcę bez potrzeby używać emolientów. Mogłybyście polecić jakiś sprawdzony, delikatny, bez udziwnień typu kolor czy zapach taki że nos więdnie płyn/ żel do kąpieli? Z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale co to ma być...
podejrzewam ,ze nie takiej odpowiedzi szukasz , ale najlepsza do kąpieli dzieciątka z wrażliwą skóra jest oliwa z oliwek kilka kropelek i skóra jest pięknie natłuszczona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kołysanka 2008
lepiej nie ryzykuj - jezlij skóra jest wysuszona moze to jeszcze wrócic .. mojemu synkowi bardzo wysuszała sie skóra i przeszło mu to dopiero w wieku 2 lat... ja uzywałam Oilatum albo Oilan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chemical, zobacz w składzie Balneum czy jest ciekła parafina. W większość tych drogich specyfików jak Oilatum, Balneum itp. prawie 70 % stanowi właśnie parafina. Mi moja położna powiedziała, żebym kupiła w aptece najzwyczajniejszą ciekłą parafinkę (za jakieś śmieszne 4 zł)i w niej kąpałam synka. Dodatkowo dolewałam do wody zaparzony rumianek co któryś tam dzień lub zrobiony krochmal. Mydliłam synka i do dzisiejszego dnia to robię żelem w płynie do ciała i włosów Hipp, butelka z pompką łatwa w użyciu, starcza na długo. Koszt 15 zł w real, około 19 zł w Carrefour, to i tak tańsze niż działąjąca w ten sam sposób Mustella za 45-47 zł.. Mojego synka te kosmetyki z Hipp'a nie uczulają i fajnie, naturalnie pachną. Skórkę ma fajną, gładziutką i bez żadnych przebarwień czy skaz. Może jeszcze dziewczyny coś ci polecą, poczekaj na odzew i wybierzesz sama:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm... No sama się waham... Nie chciałabym przedobrzyć w żadną stronę, tzn ani nie podrażnić, ani nie wydelikacić... Balneum zawiera olej sojowy, podejrzewam że nawilża podobnie jak oliwka w wodzie - to prawda, skórka jest po tym piękna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam Ci Vitellę - olejek do kąpieli. Ja mam 9 mies. wrażliwca i to się sprawdza-skórka OK i w dodatku świetnie nawilżona. Czasami podbieram małej ten olejek - wtedy nie muszę używać balsamu po kąpieli. Co do emolientum to podzielam Twój \"entuzjazm\"-zapach nie do zniesienia no i te czarne kudełki na rzeczach po praniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze używałam Oilatum potem Oillanu - faktycznie to głównie ciekła parafina, ale oprócz niej w składzie są jeszcze składniki myjące, dlatego nie używa się dodatkowo mydła. Kąpiel w wodzie z dodatkiem takiej zwykłej parafiny niestety wymaga jeszcze jakiegoś środka myjącego, mydła czy żelu Miesiąc temu zamieniłam OiIlan na płyn do kąpieli Nivea Sensitive z oliwką. Jestem zadowolona, skóra córki jest gładka, nawilżona, nie było żadnej reakcji alergicznej, nie trzeba po tym stosować żadnych oliwek, kremów, balsamów :) Jedyny minus jest taki, że dziecko jest bardzo śliskie, a moja córka to taki tajfunek ;) trzeba ją kąpać na stojąco, bo nie chce siedzieć w wannience, i właśnie ona jest śliska, slizga się stojąc w wanience i trzeba bardzo uważać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moim zdaniem sprobuj najpierw zwykłą parafine ciekłą z Apteki...kosztyle niecałe 3 zł, wiec warto sprobowac...na pewno nic jej sie po tym nie stanie...moja Zuzia tez sie w tym kapała...dolewałam do wody i było suuuper:)lepsze niz oliwka bo nie plami, nie ma zapachu i jest własnie bezbarwna:)a skora po niej jest super gładka i milusia w dotyku:) A jak nie przypasuje to poszukasz czegos drozszego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha... Ja tu Was czytam cały czas i analizuję, proszę pisać :) Za każdą opinię jestem wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppupp
dajcie link jak ta parafina wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyprobowane kapac w
baaardzo rzadkim roztworze maki kartoflanej ( z 1 łyzki zrobic taki rzadki kisiel i dolac, łagodzi podraznienia , stary sposob,moja pediatra polecila, mydla lepiej nie uzywac. Ja swojego syna tak mylam, bo mial po urodzeniu fatalna skorke no i wyszedl ladnie z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nom, tylko ja z tych płynów "dla mięczaków" to mam już sprawdzone Balneum i Linomag Olejek do kąpieli... Ale powoli myślę o wprowadzeniu czegoś normalniejszego... Luśka ma już dość długie włosy i po takim Balneum robią się strąki, wyglądają jak wiecznie tłuste... Ja ogólnie cenię Balneum i wierzę, że parafina płynna również świetnie nawilża, w sumie mogę to stosować co drugi dzień na przykład, ale do mycia włosków to bym chętnie użyła czegoś normalniejszego :) Do ciałka też raz na jakiś czas - teraz jak były upały, to jakoś tak denerwowało mnie że Lusia jest cała tłusta, wiecie co mam na myśli. Wydaje mi się, że w gorące dni zwykły płyn byłby dla niej bardziej komfortowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson's Baby Top-To-Toe. Rewelacja:) Tobiasz jest alergikiem, ale ten żel w ogóle nie uczula. I jest wydajny:)Koszt do 20 zł za dużą butelkę 500 ml. Tylko nie wiem, czy chodziło Ci o cos nie uczulającego, czy tez nawilżającego zarazem. Ja muszę Bączka smarowac robioną maścią-bazą (euceryna z wazeliną) po kąpieli, bo sam żel nie natłuszcza jakoś rewelacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my uzywamy Lipikar Surgras firmy La Roche Posay; jest dosyc drogi ale bardzo wydajny, jedno opakowanie starcza nam na ok 6 mc, przyjemny delikatny zapach, wygodny dozownik, mozna tez nim myc glowke i nie szczypie w oczy, skora po nim przyjemna i gladka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do włosów używam szamponu Oilatum :) a jak się skończy mam zamiar wypróbować Hipp Niestety płyny do kąpieli, nawet te apteczne, są bezradne w stosunku do zupk i kaszki we włosach córki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memochi
ja uzywam Żel Do Kąpieli Dla Dzieci Hamamelis Yves Rocher

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gaduła102
Emulsja do kąpieli Eloderm świetnie nawilża i regeneruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gadula , corka autorki ma jakies 9 lat, mysle ze juz sie uporala z problemem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ŻEL MYJĄCY WYMARZONA KĄPIEL od HB - czy się nadaje? Mówi coś wam? Jest naturalny, ma dobrą cenę. Piszą, że nadaje się pod każdy wiek. Ktoś mi potwierdzi? Szukam odpowiednich kosmetyków dla maluszka i momentami mam po prostu tego dosyć. Co proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ŻEL MYJĄCY WYMARZONA KĄPIEL od HB i powinno być zdecydowanie lepiej. To nie drażni oczu, nie wysusza skóry, powinniście zauważyć różnicę. Najważniejsze, żeby używać systematycznie tego samego jakościowego kosmetyku. I to już powinno przynieść naprawdę fajną różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×