Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

po czym poznaje się że ktoś jest zamożny

Polecane posty

Gość gość

poza samochodem i markowymi ciuchami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie poznaje sie. Raczej obracam sie w towarzystwie ludzi baaardzo zamoznych a kto ich nie zna to nie dal by za nich trzech groszy ;) ; owszem, widac ze zyja na poziomie, ale tego jak naprawdz zyja i co maja nikt postronny nie widzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda tez mam takich znajomych, dopoki nie zobaczysz ich auta czy kasy to nawet cichy maja normalne, natomiast znajac ich wiem ze sa zapracowani, zdrowo jedza , malo spia i w sumiemalo wydaja na przyjemnosci bo nie maja czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno nie po ciuchach, szpanowac nie musza ( chyba,ze nowobogaccy). ciuchy maja byc wygodne, samochody niezawodne. Najcenniejszy dla nich jest czas-bo czas to pieniadz, nie traca go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie - po tym, ile mają wolnego czasu i jak go wykorzystują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a PO CO ci wiedza, czy ktoś jest zamożny czy nie? wścibstwo jest jedną z najbardziej irytujących cech. Zamożni ludzie nie rzucają się w oczy, widać po nich pewną klasę, lepszej jakości ubrania, ogólną dbałość o kondycję, wygląd. Ale żeby rozpoznać markę, trzeba mieć oko do szczegółów, bo nie są to zazwyczaj rzeczy dostępne w zwykłych sklepach. To są drobiazgi, dobrej klasy zegarek, jakość materiału płaszcza itd. A ci NAPRAWDĘ zamożni potrafią zbalansować pracę i czas wolny i cenią sobie możliwość korzystania z życia na sposób, który im odpowiada i nie tyrają jak prostacy, bo potrafią zarządzać i delegować zadania. No chyba, że ktoś jest pracocholikiem, ale to cecha charakteru nie powiązana z portfelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamożny nie ma kredytów a dom i świetny samochód owszem. Markowe ciuchy to żadne świadectwo bogactwa, obecnie byle bidok może mieć metki na sobie. Biedny może robić drogie zakupy ale potem musi oszczędzać lub ledwo dozipie do końca miesiąca, bogaty nie ma tego problemu . Bogata osoba nie pokaże że ją stać bo ceni sobie w tej kwestii skromność. Biedny zawsze będzie krzyczał ile to on nie wydał i jakie to markowe cuda nie nabył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu gdzie mieszkam , bogaci ludzie mają swój charakterystyczny styl który czymś się wywyższa. Nie kupują ogólnie dostępnych ciuchów , nawet tych uchodzących za "markowe" , oni mają swoje ulubione marki . Czasem bogata osoba ma dwa zdezelowane samochody i jeden naprawdę dobry , śpiący w garażu :D. Po bogatej rodzinie nie widać przepychu, czasem jakaś osoba chodzi w wyciągniętym swetrze ale wakacje spędza na teneryfie , dwa razy w tygodniu chodzi na tenis czy golfa a w domu sprząta trzy razy w tygodniu pani . Bogate osoby są też bardziej pogodne i wyluzowane. To są bogaci ludzie którzy mają pieniądze i zawsze mieli bo przechodziły one z pokolenia na pokolenie. Nowobogaccy to już inna sprawa bo tu pachnie i razi przepychem i to nie do końca wysokiej półki bo nowobogacki uczy się i poznaje dopiero :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bogaty nie przyzna się do bogactwa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam się za dość bogata osobę. Ale nie mamy super ciuchów czy samochodów. Bo to zbędny wydatek. Nigdy jednak nie oszczędzamy na edukacji zwłaszcza dzieci, wyjazdach i wakacjach i na jedzeniu. No i mamy bzika na punkcie ekologii i taki mamy dom. Reszta zbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko po ciuchach i samochodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw zdefiniuj co to znaczy zamożny. Zamożny jest ktoś, kto od bardzo dawna zarabia od 25 tys. miesięcznie, ma odłożony/zainwestowany kapitał za milion. O domu i samochodzie nie ma co wspominać. A propos domu - zamożność widać nie tyle po samym domu, co po jego urządzeniu ze smakiem, gustem. Tacy ludzie kupują sztukę, dizajnerskie dodatki itd. Sam dom to żadne mecyje. Nowobogackiego można poznać po tym, że nie potrafi się urządzić, bo nie został nauczony w domu estetyki, kupuje jak leci, na pokaz, nie potrafi dobrać dodatków itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, o właśnie takiego zamożnego pytam: od dawna 25 miesięcznie i kapitał wysokości miliona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fryzjer i marka torebki Wittchen faceci zaś są inni.ubrani w młodzieżowe ciuchy opaleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W dobie kredytów to trudno poznać. Trzeba znać takie osoby. Mi jest trudno to opisać tzn nie chce mi się ;-) ale wiem jaki styl mają bogate rodziny, bo chodziłam z nimi do szkoły i bywalam w ich domach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na Kafe ludzie mają meble z Ikea, wajache w Chorwacji i dom przybudowke na wsi u rodziców i są BOGACI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamożni ludzie nie rzucają się w oczy, widać po nich pewną klasę, lepszej jakości ubrania, ogólną dbałość o kondycję, wygląd x ale p*********e, jak zule spod budki z piwem, które nigdy nie wyjechały z Polski a rozprawiają jak może wyglądac trawa w Bangladeszu.. ja znam sporo osób zamożnych, ale starszych, wujek ma np. dochody -ponad 20 tys na mc, i chodzi chyba w tych samych spodniach od 10 lat, samochód ma tez z 20 letnie, podobnie rower... Raz jak do mnie przyjechał po długim czasie, to myślałam, ze to jakiś żebrak, serio..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
25 tys na osobę w rodzinie czy na rodzinę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja stwierdzam że mając kasę mam więcej zmartwień! I Po tym poznałam ze że się wzbogaciłam. Do wszystkoego doszliśmy sami i zamiast cieszyc się życiem pracowaliśmy 20 godzin na dobe. Dla aiebie dla dzieci dla pracownikow.....mamona jest jak narkotyk. Od niedawna jesteśmy na odwyku i poznajemy słońce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amandus900
Powiem Wam, ze moim zdaniem ubrania nie muszą świadczyć o zamożności. Nawet w momencie, gdy są to ubrania markowe. Osobiście wiem, że w https://www.paryzanka.eu/ można znaleźć bardzo ciekawe modele ubrań, które nie są wcale drogie. Często odnoszę wrażenie, że ktoś ma na sobie drogie ciuchy, a okazuje się, że wydał na nie niewiele pieniędzy. Markowe rzeczy można dzisiaj kupić, gdzieś z drugiej reki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż, diabeł tkwi w szczegółach, dla przykładu: włosy, zadbane włosy, buty. U kobie torebki. Przetarte rączki, wszystkie Coco Szanele etc. Przecież od razu widać, że torebka jest dobrej jakości (a dobra jakość zwykle oznacza wysoką cenę). Porównać wystarczy choćby tutaj: https://www.primamoda.com.pl/torebki/torebki-male.html z jakimiś bazarkowymi torebkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie spamuj, szczególnie, że Primamodzie daleko do poziomu wyznacznika bogactwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×