Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Loralay

POMÓŻCIE IM www.piecioraczki.pl

Polecane posty

www.piecioraczki.pl Apeluje o pomoc tym kochanym maleństwom........... Otwórzcie wasze serca.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusiek
wysłałam e-maila do nich z pytaniem co potrzeba? a ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też wysłałam;) jakby co - jak któreś dostanie odpowiedź to niech da znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusiek
ok!! Tez jestem ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tez apeluję o pomoc- mamy pomózmy innym dzieciakom- nie bądźmy człowiekowi wilkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /lączenie tematów/
Temat: PIĘCIORACZKI!!! sukces medycyny i ludzka tragedia 13:15 zwyczajna osoba Założyłam podobny topik na ogólnym, ale dziś rano, jak przeczytałam komentarze to prawie się popłakalam. Chodzi o to, że przez zupelny przypadek spotkalam w szpitalu rodzinę, w ktorej na świat przyszly pięcioraczki. Dzieci są chore, wymagaja rehabilitacji i specjalistycznej opieki medycznej, ale też mają zwyczajne potrzeby, jak wszystkie dzieci (wcześniaki): pieluchy, ubranka, specjalistyczne mleko. Pomyślalam, że tutaj spotkam się z większym zrozumieniem. Kobiety, które mają dzieci lub spodziewaja się maluszka sa chyba bardziej wrażliwe na takie nieszzcęście, jakie przytrafilo się tej rodzinie (dzieci są chore). Jeśli ktoraś z Was ma takie możliwości to proszę, pomożcie tym ludziom. Są oni naprawdę wspaniali, mili, bardzo się kochają. Ale też są przerażeni i liczą na pomoc życzliwych ludzi. Oto ich strona www.piecioraczki.pl Tutaj też można o nich poczytać http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,4226327 .html Jeśli ktoś chcialby wpłacić pieniądze to obojętnie na które konto. Jedno jest ich prywatne, a drugie zalożone przez Fundację Promocji Zdrowia 13:25 mogę tylko życzyć zdrowia dzieciaczkom i pogratulować rodzicom. Ale prawda jest taka że nawet jak dzieci byłyby zdrowe to wszyscy będą gratulować ale tak nikt nie chciałby być na ich miejscu. Zdrowia wytrwałości i cierpliwości życzę . 13:32 kobieta dojrzala up 13:48 Paulka123 slodkie maluszki. Mam nadzieje ze wszystko skonczy sie dobrze. Osobioscie znam chlopca ktory po urodzeniu wazył 700 gram i nie dawali mu zadnych szans na przezycie a co dopiero normalny rozwój. A chłopczyk rozwija sie wspaniale, wazy teraz ponad 6 kg i jest malym tluscioszkiem, smieje sie gaworzy widzi slyszy twardo trzyma głowke samodzielnie oddycha i zjada zupe wczoraj odwiedzila mnie mama z 3 latka która urodzila sie w 7 miesiacu nikt by nie powiedzial ze tyle perzeszly bo dziewczynka zdrowiutka i sliczna jak laleczka 3mam kciuki zeby te maluszki szybciutko doszly do siebie córcia- Marysia 9 kwietnia 2007 godz 16 waga 3040 gr długość 51 cm http://tickers.smyki.pl/s/10356/3472.jpg http://mojeokruszkowo.blog.onet.pl/ http://suwaczki.waszslub.pl/img-20061007004004 30.png "W swym pokoju cicho dziś po 3 dniach nareszcie śpisz gdzies za drzwiami został ból całych siebie chcemy dać kilku ludzi dobrze nas zna... Już dobrze, dobrze już..." 13:56 zwyczajna osoba dziękuję Wam za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam 15:38 kinderjajo ja znam dziewczynke ktora urodzila sie w 6 mies ciazy, wazyla prawie pol kg, niedawno byla przyjeta, rozni sie tym ze nosi okulary -a;e to dlatego ze b dlugo siedziala w inkubatorze, a tak rozwija sie normalnie, jest b dobra z matematyki nikt nie powiedzialby ze to wczesniak kiedys byl moj maz tez jest wczesniakiem z 7 miesiaca, nic mu nie dolega w dzicinstwie wiem ze bym nizszy od rowiesnikow-tylko tym sie roznil, no i przeszedl operacje jak byl malutki, ale za to wczesniej niz rowiesnicy zaczal chodzic i mowic wiec glowa do gory pozdrawiam 16:12 zauwaz głowa do gory jakos to bedzie itp itd popisały sobie i juz a moze by tak która pomogła finansowo zamiast tylko pisac psalmy nic nie wnoszace? 16:19 Paulka123 zauwaz niestety nie stac mnie na pomoc finansowa a i nic dla dziecka nie moge oddac bo sama mam niemowlaczka. Pozostaje mi tylko dobre slowo dla tych rodzicow! i trzymanie kciuków za dzieciaczki. córcia- Marysia 9 kwietnia 2007 godz 16 waga 3040 gr długość 51 cm http://tickers.smyki.pl/s/10356/3472.jpg http://mojeokruszkowo.blog.onet.pl/ http://suwaczki.waszslub.pl/img-20061007004004 30.png "W swym pokoju cicho dziś po 3 dniach nareszcie śpisz gdzies za drzwiami został ból całych siebie chcemy dać kilku ludzi dobrze nas zna... Już dobrze, dobrze już..." 17:19 ike no cóż myślę, ze osobom z tego forum o wiele łatwiej było by przesłać np wyprawki dla maluchów- większośc z nas jest mamami - a wiadomo, że w polskich rodzinach raczej sie nie przelewa, za to ciuszków i innych akcesoriów mamy od groma 19:48 zwyczajna osoba Ike, tak własnie pomyślalam, że można pomóc niekoniecznie finansowo. Niemniej za wsparcie i miłe słowo w imieniu mamy bardzo, bardzo dziękuję. 19:58 ike ja dziś mam już porę usypiania maluchów- ale jutro napisze do nich- czy w ogóle tego typu rzeczy są potrzebne- żeby potem nie było że śpiochów mają jak dla wojska calego a brakuje im zupelnie innych rzeczy 20:01 ike a tak szczerze mówiąc- to najlepiej by było, żeby zamiast wpłat mozna było wysłać np smsa za 1 czy 2- myśle że większość osób by takiego smsa wysłało - to zupełnie co innego niż latać po bankach robić przelewy itp. 20:03 zwyczajna osoba Z tego co wiem, to oni dopiero wrocili do domu w piątek i nie mieli prawie nic, bo skupili się przede wszystkim na zdrowiu dzieci. Mama pięcioraczkow od września nie była w domu, bo wtedy poszla do szpitala, do porodu leżala (do 15 lutego), potem po porodzie jeszcze parę tygodni, a potem mieszkała w takim hotelu przy szpitalu, żeby być blisko dzieci. To dobry pomysl, żeby do nich napisać. Pozdrawiam 20:42 ike nie chcesz nie pomagaj- nikt ci nie każe 21:14 fafarafafafafa Ja się z nimi skontaktuję, byłoby wspaniale gdyby nasza wspaniała prorodzinna władza przyznała każdemu z dzieciaczków jakiś miesięczny dodatek pieniężny. Ech, marzenia 21:24 buuulinka miałam łzy w oczach jak czytałam o dzieciaczkach. Cudne maluszki, które tak bardzo chcą żyć. Równocześnie współczuję tym ludzom ogromnego wyzwania, jakim jest piątka maluchów. Mam jednego i wiem jakie to wydatki. Dlatego choć samej mi się nie przelewa postaram się wyslać paredziesiąt złotych na konto. Myślę , że każda złotówka sie im przyda. Ale myślę że w pomoc powinno sie również zaangażować miasto w ktorym mieszkają. Przecież jakby każdy z mieszkańów dał chociaż po 5 zł- pomyślcie jaka suma by sie uzbierała!!To nie w porządku że tacy ludzie są pozostawieni sami sobie. 21:24 ike lol- ktoś usunął durna wypowiedź- i bardzo dobrze - te nie chesz nie pomagaj było właśnie do tej usuniętej osoby 21:26 ike ja napisalam maila- ciekawe tylko kiedy zostanie przeczytany wiem ile zajmuje 1 malec- a rodzice 5 chyba niewiele mają czasu na internet 21:53 zwyczajna osoba Dziękuję jeszcze raz za wszystko 21:53 mamcia25 słyszałam o tych maleństwach w tv i zarzucali że media nie nagłaśniają sprawy bo są chore a jak się urodziły nasze pięcioraczki z Pławiec to wszędzie trabili o tym a o tych choruszkach nikt prawie nie wie,...czekam na informacje co potrzebują... Kamila , 25 lat okolice Poznania 5 stycznia urodził się KUBUŚ! http://www.bobasy.pl/mamcia25 3780 g 55 cm 10 pkt waga:5,5 kg w 8 tygodniu waga 5,95 kg w 10 tygodniu 22:09 jusiek wysłałam e-maila i czekam na odp. co jest potrzebne i kupię a wy pisałyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusiek
my tu chcemy pomoc,a inne dziewczyny na forum przechwalają się ile wydac na spacerówkę? To jest straszne!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo chetnie pomoge, bo moja corcia ma juz pol roczku i moglabym oddac rzeczy po niej (nie stac mnie na pomoc finansowa :( ale tym co mam chetnie sie podziele )... jesli ktos bedzie wiedzial dokladnie co jest potrzebne niech da tu znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eee kochane, tylko bez ataków. To, że kogoś stać na droższą spacerówkę, nie oznacza, że musi całą pensję wydać na organizacje charytatywne. Spooko ludziska luz. Ja im na konto wpłaciłam tyle ile mam. A swoją drogą, spacerówkę kupiłam drogą, bo za pieniążki z chrzcin mojej córci. wolałam kupić coś pożądnego, bo nie zamierzam już kupować wózka. Ew, spacerwkę. A sprawa dzieci mnie poruszyła i mam ich w ulubionych, myśle że dam zlecenie stałego przlewu, to nie zapomnę co miesiąc im wplacać. Bo ja mam sklerozę w wieku 25 lat :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pulka - to prawda. Niestety ale zawsze na przodzie jest własne dziecko. Trzeba to uszanować. Myslę, że pomoc jaką dostaną, bo w koncu akcja jest ogólnopolska, wystarczy na lezenie maluszków. Z pewnością pomogą im jeszcze fundacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki nie oto chodzi , żeby sie teraz spierać..kto może pomóc to dobrze, kto nie może to też wiadomo jak to dzisiaj jest. ja akurat mam mase ciuszków - bo dla mojej jednej zuzki rodzinka pokupowała jak dla połowy żłobka, nie mam komu oddać, dzieci już nie planuję więc po co mam wyrzucić nowe ubranka ( bo nawet zuza nie nadąża ich nosić) skoro mogę komuś pomóc. jak dla mnie rodzice mogą nawet je wystawić na alegro i spieniężyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupuuupp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalallalalala
no i9 jak tam,macie namiary gdzie wysyłać paczki i co potrzebują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurczeeee ja mieszkam 15 minut od Brzeska i nie mialam pojęcia , że tam sie pięcioraczki urodziły :( :( :( :( jutro pędze do ciotki - ona ma pełno ubranek po swoich synkach ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie pieluszki mogę im wysłac (ewentualnie podwieźć) ?? tzn domyslam się, że Pampersy ale jaki rozmiar ?? sorki ale nie znam się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teoria, pieluszki najmniejsze, jakie są dostępne. Te dzieci mimo że mają po cztery miesiace, są mniejsze niż niektóre dzieci zaraz po urodzeniu. Tylko dwójka waży wiecej niż 3000 gramów. To naprawdę maleństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podnosze i wklejam informacje jaka dostalam od rodzicow dzieci dzisiaj odbieramy Emilkę ze szpitala i bedziemy mieć juz 4 maluszki w domu (dziewczynki), w szpitalu pozostaje Karolek. Co do stanu zdrowia to nie jest za dobrze ale cięzko nam o tym wszystkim pisać Powiem tyko tyle że Karolek nie bedzie nas widział, ciagle jest pod tlenem i nie wiadomo co z jego dalszy rozwojem, zresztą tak jak u wszystkich dziewczynek. WWikktoria i Emilka tez maja ogromne problemy z oczkami ale lekarze mówia że jest nadzieja że bedą jakoś cwidzieć na jedno oczko. Bardzo je wszystkie kochamy ale strasznie się boimy co to bedzie z nami wszystkimi w przyszłość, jak sobie z tym wszystkim poradzimy, czy ludzie o nas nie zapomną? Co do pomocy to chętnie ją przyjmiemy, zbieramy już ubranka takie większe od rozmiaru 74 w góre, potrzebujemy kosmetyków(oliwki, mydło w płynie) reczniki, proszek do prania JELP bo dzieci po nim nie maja uczulenia, pieluszki na obecna chwilę mamy. Za wszelka pomoc z góry dziekujemy Kasia i Grześ rodzice: Emilki, Kamilki, Karolka, Mai i Wiktorii Katarzyna Mastalerz-Górka Grzegorz Górka ul. Ogrodowa 16/52 32-800 Brzesko woj. małopolskie tel. 504440799

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×