Odpowiedz na ten temat

Poród w Salve Łódź

• pasikonik888 2011.01.17 [13:20]
    Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia?

Z góry dziękuję za wszelkie opinie usmiech.gif

• Zobacz także:

• ciekawacieżarówka 2011.01.27 [11:40]
    Ja też byłaby ciekawa, co do opinii o tym szpitalu. Termin mam na maj i właśnie zastanawiam się nad urodzeniem w tym miejscu. Chciałabym jednak poznać relacje z pierwszej ręki, od rodzących tam kobiet.
  • gloriiiia 2011.01.27 [11:42]
    Ja tam rodziłam, co byście chciały wiedzieć?
  • ciekawacieżarówka 2011.01.27 [16:34]
    Przede wszystkim, czy można tam rodzic w dowolnej pozycji, w jakiej się chce. Czy wykonują lewatywę, nacięcie krocza? Czy płacąc za poród faktycznie opiekuje się Tobą wybrany lekarz i położna, czy też jest to dzieło przypadku?

• gloriiia 2011.01.28 [12:33]
    Jeśłi chodzi o pozycję to niestety, nie odpowiem ponieważ zaczęłam rodzić naturalnie, ale niestety po 2 godzinach lekarka stwierdziła, że robimy cesarkę. Czyli z nacęviem też nie wiem. Lewatywę robią, ale odbywa sie to w takich warunkach i tak elegancko, ze życzyłabym sobie tylko takich zabiegów. W Salve jest tak, ze lekarze mają dyżury takie porodowe i jak przyjeżdżasz do porodu to przyjeżdża dyzurujący lekarz. Ja miałam tak komforową sytuację, ze cała moja ciążę prowadziła lekarka z Salve, która pracuje również w szpitalu i do tego jest moją koleżanką więc siłą rzeczy mój poród odbierała ona. natomiast jesli chodzi o komfort i opiekę jest znakomita. Pamiętajcie tylki, że nie należy tam rodzić z ciążą zagrożoną ponieważ nie mają oddziału dla noworodków i moze sie zdarzyć sytuacją, ze Ty zostaniesz w szpitalu a Twoje dziecko będą wieźć do Matki Polki. Jak macie jeszcze pytania piszcie.

• ------------)))))))) 2011.01.28 [12:34]
    ja mam znajomą, która rodziła w tej klinice - z tego co mówiła jest bardzo zadowolona, ponoć opieka oki. Niestety więcej szczegółów nie znam smutas.gifsmutas.gif

• ciekawacieżarówka 2011.01.28 [14:03]
    Bardzo dziękuję gloriiia za odpowiedźusmiech.gif A jak wygląda sprawa wizyty kwalifikacyjnej?Faktycznie trzeba się zgłosić dopiero około 36 tygodnia?Czy na tej wizycie jest szczegółowe badanie ginekologiczne: palpacyjne, wziernik i usg czy też tylko rozmowa i przeglądanie karty ciąży? Czy na wizycie kwalifikacyjnej podpisuje się już umowę z lekarzem i trzeba wpłacić pieniądze, czy też umowę podpisuje się później np. w szpitalu? Piszesz, że zaczęłaś rodzić naturalnie i skończyło się na cesarce. Czy w takim razie jak zapłaciłaś za poród naturalny, to dopłacałaś za cesarkę? Ile dni po cesarskim cięciu leży się w szpitalu?
  • ciekawacieżarówka 2011.01.28 [14:15]
    No tak, ja cię pytam o wizytę kwalifikacyjną, a jak ty chodziłaś do jednej lekarki to pewnie nie było takiej typowej wizyty. No ale jeśli ktoś jeszcze czyta ten wątek i może się w tej sprawie wypowiedzieć, to bardzo chętnie się dowiemoczko.gif
  • iwona----- 2011.01.28 [20:59]
    Ja w prawdzie nie będę rodzić w salvie tylko w swissmedzie w Gdańsku ale pewnie procedury te same. Kwalifikacja do porodu jest od 36 tyg ciąża nie może być zagrożona. Od tego momentu masz co 2 dni KTG. Za poród płacić możesz w dniu porodu lub po. Poród naturalny jak i SN kosztują tyle samo u nas 5,500zł więc nic nie trzeba dopłacać. Zazwyczaj w szpitalu zarówno po SN jak i CC trzymają 3 dni.
  • oki_net 2011.01.28 [21:08]
    W Salve na bank trzeba zapłacić wcześniej, jak nie dojdzie do porodu w tej klinice oddają kasę. No i jest różnica w cenie pomiędzy sn a cc, ale przeczytałam gdzieś wypowiedzi innych dziewczyn że miały zapłacone za sn, w trakcie porodu okazało się że jednak trzeba zrobić cc i nie musiały dopłacać ...
    A z KTG to w sumie nie wiem
  • ciekawacieżarówka 2011.01.28 [21:58]
    Hmm..czyli wychodzi na to, że trzeba mieć dwie wizyty u nich przed porodem? A na ich stronie piszą o jednej. No nic, za dwa tygodnie wybieram się do szpitala na rekonesans, to może dowiem się czegoś więcej na ten temat. No i właśnie mam nadzieję, że skoro zdecyduję się na SN, to nie trzeba będzie dopłacać do CC.
  • oki_net 2011.01.28 [22:54]
    Tak min 2 wizyty, ale móżna pójść do lekarza na NFZ i wtedy się nie płaci usmiech.gif ja chodze do lekarki która przeprowadza wizyty kwalifikacyjne - na następnej wizycie też się podpytam.
    Daj znać jak się czegoś dowiesz
  • ciekawacieżarówka 2011.01.29 [07:41]
    Dzięki saint-gobain za informacje z pierwszej rękiusmiech.gif A mam pytania właśnie dotyczące dr Wilińskiego. Tez słyszałam, że to świetny specjalista, ale czy on nadal przyjmuje w Salve? Bo wcześniej był na liście lekarzy, którzy przyjmują na wizyty kwalifikacyjne i planowałam właśnie iść do niego, a teraz od jakiegoś czasu go na tej liście nie ma?
  • oki_net 2011.01.29 [12:02]
    No właśnie też się chciałam o to zapytać saint-gobain - czy na rozmowę kwalifikacyjną mogę przyjść do dr Wilińskiego do jego gabinetu nie w salve? Bo w salve już nie przyjmuje.
    A ile trwał Twój poród? Dostałaś znieczulenie? sprawdzali stan dzidziusia? Czy na znieczulenie też czekają aż będzie min 2 palce rozwarcia?
  • cesarka3333 2011.01.29 [19:22]
    A ile dni po cesarce leży się w Salve?
  • saint-gobain 2011.01.30 [02:25]
    Myślę że Wiliński na wizycie prywatnej jest w stanie zakwalifikować pacjentkę do Salve. Oczywiście będzie musiał zbadać i ciąża nie może być zagrożona, a wiek ciąży ok 36 tyg. Wystarczy do niego zadzwonić i spytać. Mój poród trwał 12 godzin 25 min usmiech.gif ale to od pierwszych skurczy. Gdy dotarłam do Salve miałam 4cm rozwarcia i skurcze praktycznie bezbolesne. Pytali czy chcę znieczulenie ale nie wiedziałam czy jest sens bo mnie nie bolało. Sześć godzin później gdy zaczęło naprawdę boleć poprosiłam o znieczulenie (miałam 6cm rozwarcia) dostałam bez problemu, ale uważam że za późno poprosiłam bo 1,5 godziny później zaczęły się parte (10 cm już było)a znieczulenie trwa 2 godziny więc przez 30 min były kombinacje bo partych nie czułam. Znieczulenie nie boli tak na marginesie. Stan dzidziusia oczywiście sprawdzali, mąż był i oglądał jak go tam mierzą i fotki telefonem cykał usmiech.gif Mnie w tym czasie szyli. Później dostaliśmy z mężem kolację, dostałam środek przeciwbólowy, choć z wrażenia mnie nic nie bolało. Dodam że badanie ile rozwarcie ma cm było dla mnie bardziej bolesne niż sam poród. Leżałam w Salve 4 dni, 1 dzień poród, 3 dni rekonwalescencja. Przy cesarce ponoć 1 dzień dłużej się leży. Warunki jak w hotelu. Menu przynosi położna i obiad z 2 dań można sobie wybrać. Dzieciaczkami się zajmują, dbają o wszystko.

• pasikonik888 2011.01.30 [14:01]
    Interesuje mnie jak wygląda sytuacja z cc. Trzeba mieć skierowanie, czy można po prostu wybrać taką opcję porodu? Chciałabym wiedzieć też czy przy cc może być obecny mój mąż?

Dziękuję za odpowiedz usmiech.gif

• zegartyka 2011.02.04 [15:41]
    Patrzyłam na stronie Salve, że na wizycie kwalifikacyjnej na NFZ przyjmuje albo dr Zbigniew Pietrzak albo dr Janusz Wnuk. Do kogo lepiej pójść, czy miałyście jakąś styczność z tymi lekarzami? Czy są z tych, co wysłuchają doradzą, czy wizyta 5 min i następna pacjentka?
  • skorpion79 2011.02.09 [12:50]
    Witam! Mam termin na 6 marca, więc już tuż, tuż i będę rodzić w Salve. Mam pytania do dziewczyn/pań, które już rodziły: co należy wziąć ze sobą, co tak naprawdę się przydaje(pomijam koszulę nocną, szlafrok, kosmetyki, itd), chodzi mi np. o jakieś sztućce, kubek, laktator, rzeczy dla dziecka-czy jest konieczność zabierania kosmetyków dla dziecka, pampersów i ubranek na czas pobytu w szpitalu? jak wygląda opieka nad noworodkiem, czy położne lub pielęgniarki pomagają, czy wszystko robi się samemu-mycie, przewijanie itd.Czy tata dziecka może przebywać dłużej z mamą i dzieckiem już po porodzie? jak wygląda sytuacja gdy przyjedzie się za wcześnie i poród nie będzie się rozpoczynał- czy wraca się do domu? A jeśli w trakcie okaże się, że jest konieczność cc to trzeba dopłacać? Dziekuje z góry za odpowiedź.
  • oki_net 2011.02.09 [13:11]
    Zegarynka - ja bym poszła do Pietrzaka ma lepsze opinie na portalu znanylekarz usmiech.gif sama się też zastanawiałam czy do niego pójść i zaoszczędzić parę złotych, ale jednak wybiorę się do dr Stefanowicz - znam ją jako lekarza i cenię usmiech.gif

skorpion79 ja co prawda nie rodziłam tylko szykuje się do porodu - termin na Wielkanoc usmiech.gif ale na część pytań zebrałam informacji więc mogę Ci odpowiedzieć - z tego co wiem do ubranka i kosmetyki są w Salve ale oczywiście można mieć swoje - nie wiem tylko jak z pieluszkami bo na stronie salve jest podanie żeby wziąć ze sobą, ale dziewczyny pisały że jak się nie ma to też dają. Ojciec może być z Wami po porodzie jak długo będzie chciał nawet 24 h na dobę usmiech.gif położne jak najbardziej pomagają i uczą pielęgnacji i przystawiania do piersi maluszka. Jak czujesz się bardzo zmęczona to możesz poprosić żeby wzięła dziecko do siebie i się nim zajęła a Ty się w między czasie prześpisz - pod tym względem opieka jest bardzo dobra. Jeżeli chodzi o przyjazd to na stronie salve jest "instrukcja" - jak zaczną Ci się skurcze to musisz najpierw zadzwonić i położna Ci powie czy masz przyjeżdżać czy nie, bez tego telefonu nie powinno się tam wybierać, z tego co wiem to one przez tel odpytują się jak regularne są skurcze i czy to już jest ten czas czy nie.

• ciekawaciezarówka 2011.03.03 [11:25]
    Byłam wczoraj obejrzeć oddział położniczy. Co do wyposażenia nie mam zarzutu.Wszystko piękne, nowe odnowione. Niepokoi mnie tylko asekuracja ze strony szpitala. Tzn. położna mówiła, że na sali po porodzie zwykle leży jedna osoba, ale może się tak trafić, że będę leżała z jeszcze jedną kobietą. To samo z salą porodową. Sądziłam, że jest odosobniona, ale są dwie sale, z których jedna stanowi przejście do drugiej. Jeśli więc znajdą się w jednym czasie obie rodzące to aż takiej intymności nie ma. Jak się spytałam o cenę, o to, czy rzeczywiście NFZ dopłaca tylko do pierwszych dziesięciu kobiet, to potwierdziła. Na to ja: czy skoro zapłacę 3200 za SN a jestem dwunastą osobą, to płacę więcej. Zastanowiła się i zaprzeczyła, ale jakieś to wszystko niejasne było. Kazała pytać lekarza. No i dlatego mam dylemat. Nie chciałabym wylądować potem z ogromniastym rachunkiem tylko dlatego, że nie załapałam się na NFZ. A jak to było u was z płaceniem- pytanie do kobitek, które już tam miały poród?
  • oki_net 2011.03.03 [11:46]
    Hmm a ja słyszałam że nie mają już teraz ograniczenia że tylko 10 porodów na miesiąc.. moja koleżanka rodziła tam na koniec października i nic nie dopłaciła z tego co wiem to nawet nie wnikała która jest w danym miesiącu usmiech.gif

Podpytam się mojej gin na wizycie.

Słyszałam też że są podwójne sale poporodowe, ale naprawdę rzadko się zdarza że jest takie obłożenie żeby 2 dziewczyny były w jednej. Co do porodu to ja będę miała cc więc tą salką się nie martwię. Ale po porodzie wolę być sama bo ciężko się wstaje po cc z zachowaniem intymności usmiech.gif
  • ciekawacieżarówka 2011.03.03 [18:37]
    Oki_net a to CC ze wskazania medycznego, czy udało ci się załatwić to tak po prostu, bo tak chciałaś? Bo ja szczerze mówiąc waham się czy sN czy CC, coś ostatnio mam stracha przed sn i stąd moje pytanie.
  • oki_net 2011.03.03 [18:54]
    Moja lekarka sama zleciła mi cc, ja chciałam próbować naturalnie usmiech.gif ze względu na to że pierwszą ciąże miałam zakończoną cc - brak postępu porodu, a teraz mały jest bardzo duży mam ryzyko makrosomii i uszkodzenia barków małemu podczas porodu sn. 2 lekarzy napisało mi wskazanie do cc więc już się nie wychylam z sn
  • ciekawacieżarówka 2011.03.03 [19:00]
    No tak, w takim przypadku wskazania są. A z tego co wiem lekarze w Salve bardzo są za porodami naturalnymi, więc pewnie coś takiego jak cesarka na życzenie nie istnieje. Trudno, jakoś będę musiała przeżyć SN, tylko tak jak wspominałam, obawiam się wszelkich dodatkowych kosztów w Salve i żeby z tych 3200 zł nie zrobiło się nagle 5000.
  • skorpion79 2011.03.27 [16:24]
    Ja rodziłam w Salve 6 marca, więc jestem na bieżąco.Jestem bardzo zadowolona, zarówno z przebiegu samego porodu-pomocy lekarza, położnej, znieczulenia zewnątrzoponowego-polecam! Niestety w trakcie porodu były komplikacje i poród sn skończył się kleszczami, ale z małą wszystko ok, a to najważniejsze. Na sali porodowej i poporodowej byłam sama, co prawda było drugie łóżko na poporodowej, ale jak tam byłam to tłoku nie było i w każdej sali była jedna pacjentka. Na sali porodowej jest 1 łóżko porodowe, obok jest 2 sala porodowa, ale wejście do niej jest również oddzielnie. Jak ja rodziłam nikogo tam nie było.Pozycje podczas porodu można wybierać, położna podpowiada co robić. Opieka po porodzie tez super-położne przychodzą ,pytają czy wszystko ok, jeżeli boli są leki przeciwbólowe-bez problemu. Lekarz-w moim przypadku to był cały czas doktor Wiliński również przychodził codziennie, pytał o samopoczucie, oglądał krocze. Nic nie dopłacałam, zapłaciłam 3200, płaciłam tylko za dodatkowe dni-bo mała dostała infekcje i przenieśli ją na neonatologię, ja zostałam z nią, bo karmiłam piersią i za te dni musiałam dopłacić, ponieważ oficjalnie byłam wypisana( po 3 dobach)
  • ciekawacieżarówka 2011.03.28 [08:42]
    Skorpion79, a ile musiałaś dopłacać za dobę pobytu? Ile dodatkowych dni musiał zostać twój maluszek w szpitalu? Czy gdyby tylko samo dziecko miało zostać w szpitalu to nic by sie nie płaciło, a musiałas płacic bo chciałas zostac z dzieckiem?
  • skorpion79 2011.04.01 [13:18]
    Płaciłam 200 za dobę, byłam dodatkowo 3 doby i to była opłata za mnie, nie za małą.
  • paula120 2011.05.03 [18:15]
    czy wiecie czy można mieć w salve cc "na życzenie" bez wskazań medycznych? I-wszy poród miałam "siłami natury" zakończony dramatycznie- dziecko urodzone w zamartwicy, niedotlenione, II-gi już cc na życzenie, III-ci raz nie zamierzam rodzić inaczej niż cc.
  • ciekawacieżarówka 2011.05.03 [18:26]
    Musisz chyba spytać na rozmowie kwalifikacyjnej lekarza, bo na pewno jak zadzwonisz do Salve, to nikt ci takich informacji przez telefon nie udzieli. Ale w bezpośredniej rozmowie z lekarzem może uda ci się coś wynegocjować. Ja będę miała u nich cc, ale to z tego względu, że dziecko jest ułożone pośladkowe, więc czy chcę czy nie i tak będą mnie ciąć smutas.gif
  • oki_net 2011.05.03 [21:16]
    Wydaje mi się że w takim przypadku chyba nie będzie problemu. Przynajmniej ja u dr Lipeckiej-Kidawskiej nie miałam.
    Ja już po porodzie w Salve - ur 17.04 usmiech.gif ogólnie jestem zadowolona chociaż w moim przypadku nie było idealnie smutas.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...