Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość liniaM

prolaktyna a zajscie w ciaze?

Polecane posty

Gość liniaM

od 5 miesiecy staramy si edziecko. narazie ni z tego nie wyszlo. stosuje wszelki emetody ktore maja pomoc. nogi do gory, lezenie na brzuchu, pozycja od tylu i nic. ostatnio zauwazylam wyciek z piersi. porobily mi sie jakby biale krostki na brodawce i wokol niej . jak wyciskam wycieka gesta biala wydzielina. gdzies slyszalam ze to oznaka podwyzszonej prolaktyny. czy ta wydzielina i ewentualnie podwyzszona prolaktyna nie pozwala mi zajsc w ciaze? na jakie badanie sie wybrac by to zbadac? pozdrawiam was wszystkie i z gory dziekuje za odpowiedzi i rady. p.s zalozylam nowy topik bo nie iwem do ktorego przyczepic moje pytanie czy o starania czy o prolaktynie czy o wycieku :) dlatego licze na was forumowiczki. buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liniaM
tak właśnie myślałam ze to prolaktyna nie pozwala mi zajść w ciążę. jakiś rok temu utworzył mi się torbiel ponieważ podczas owulacji nie doszło właśnie do uwolnienia jajeczka- tak powiedział lekarz. nie skierowano mnie wtedy jednak na żadne badania ani nie wspomniano o prolaktynie. sama musiałam do tego dojść. Czy na takie badanie dostaje sie skierowanie i można je zrobić państowo? jesli tak to czy dlugo sie czeka? mam nadzieje ze po doprowadzeniu prolaktyny do normy bede mogla zajsc w ciaze. kurcze a cos przeczuwałam i te krostki na brodawkach z biala wydzielina. cos mi nie pasowalo wlasnie. dzieki za odpowiedx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liniaM
dodam ze owulacje odczuwam normalnie. comiesieczne klucie jajnika. myslalam ze jest wszystko ok a ten torbiel byl jednorazowy. dodam ze torbiel sam sie wchlania wraz z pojawieniem sie@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, chyba długo się nie czeka... Jak pójdziesz do lekarza i da ci skierowanie to już następnego dnia powinnaś pójść do laboratorium. To bardzo proste badanie. Czasmi mogą kazać ci kupić tą tabletkę hormonalną ale opakowanie kosztuje chyba ze 2 zl tak że nie jest źle. Lekarz może dać ci też inne hormony do zrobienia bo czasem prolaktyna rozregilowuje inne babskie hormony (np. poziom estrogenów i progesteronu). Ja niestety tak miałam i musiałam jeszcze brać duphaston w drugiej fazie cyklu. Nie wpadaj w panike bo zazwyczaj da się to wszystko uregulować... choć zajmuje to parę miesięcy. Mam nadzieję że się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też miałam kłucia jajnika:-) I byłam święcie przekonana że wszystko jest ok. Poszłam w czasie takiego kłucia na usg wewnetrzne a lekarz mi mówi że jajnik robi sobie ze mnie jaja bo jest pusty i nic w nim nie ma. Jajo nawet nie dojrzało. A ja jak głupia czekałam 11 miesięcy myśląc że wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liniaM
wielkie dzieki za odpowiedx. jutro pedze do lekarza. chce zeby bylo wszystko ok jak najszybciej. na podstawie jakiego badania lekarz moze stweirdzic czy byla owulacja i czy przebiegla ona tak jak powinna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liniaM
wyprzdzilam pytanie:) no to ladnie jajnik zrobil sobie z ciebie jaja:) wazne ze teraz jest wszystko ok i ci sie udalo. mam nadzieje ze mi tez si euda chocaiz boje sie tej wizyty zeby nie okazalo sie ze to cos gorszego. i te brodawki mnie dobijaja. wygladaja jakby byly na nich pryszcze;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic się nie martw. Zobaczysz będzie dobrze. Ja się starałam o dziecko prawie 1.5 roku i czasami miałam już dość ale jak się w końcu udało to to 1.5 roku wydało mi się jak 5 sekund:-) Teraz jestem w 5 miesiącu ciąży. Mam nadzieję że i ty niedługo ujrzysz pozytywny test ciążowy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liniaM
gratulacje. tak bardzo bym chciała aby twoje zyczenia sie spelnily:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za wysoka prolaktyna
no wlasnie czy podwyzszona prolaktyna uniemozliwia samo zajscie w ciaze czy sa trudnosci z jej donoszeniem? jak to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez chcialabym wiedziec
powie nam ktos doswiadczony czy podwyzszona prolaktyna utrudnia samo zajscie w ciaze czy przyczynia sie do trudnosci z jej donoszeniem?tez szukam na to odp. dzieki za odpowiedzi z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt wam nie odpowie bo pewnie
nikt nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podwyzszona prolaktyna przede wszystkim utrudnia zajscie w ciaze. To jest najwiekszy problem. Prolaktyna jest produkowana przez przysadke mózgowa i jest odpowiedzialna za wiele róznych rzeczy w organizmie kobiety ale najwazniejsza z nich to produkcja mleka. I stad sie wlasnie bierze powiedzenie ze karmiace matki nie zachodza w ciaze bo maja naturalna antykoncepcje. Nie jest to do konca prawda ale faktem jest ze nawet delikatnie zawyzony poziom tego hormonu potrafi totalnie zblokowac owulacje. Poziom prolaktyny - o ile nie wynika z powaznych zmian w przysadce mózgowej (np. guza) - latwo jest regulowac. Bardzo wysoki poziom prolaktyny moze miec wplyw na donoszenie ciazy w pierwszych miesiacach. Zazwyczaj jednak nie stanowi to az tak duzego problemu jak przy innych hormonach, np. niedoborze progesteronu czy nadmiarze testosteronu. Te hormony maja o wiele wiekszy wplyw na rozwój i donoszenie ciazy. Trzeba tez pamietac ze caly uklad hormonalny kobiety jest ze soba powiazany i czasem zla praca przysadki mózgowej jest zwiazana z zaburzeniami w tarczycy, nadnerczach, jajnikach, itp. Wtedy wiele róznych hormonów moze byc ponizej lub powyzej granicy. Dlatego starajac sie o dziecko i majac problemy z prolaktyna zawsze warto sprawdzic tez inne hormony. Moze sie okazac ze one tez potrzebuja medycznej interwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A jakie leki sa najlepsze
na szybkie obnizenie prolaktyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja bralam Bromergon
W sumie to dzialal i po kilku miesiacach byla poprawa. Ale skutki uboczne po tym leku sa tragiczne. Przez pierwsze tygodnie brania czulam sie fatalnie. Mdlosci, wymioty, utrata przytomnosci, bole glowy, krwawienia z nosa i dziasel to tylko niektore z przyjemnosci jakich doswiadczylam. Ale po kilku tygodniac przywyklam i bylo juz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też brałąm bromergon. po miesiącu zaszłam w ciążę. ale po ciąży problem wrócił. lekarka nawet stwierdziła, ze to chyba nie za sprawą leczenia w ciążę zaszłąm bo przy zajściu nadal miałam bardzo wysoki poziom tak że owulacja w takim wypadku wydawała się niemożliwa. Dążę do tego ze prolaktyna często utrudnia ale nie uniemozliwia zajście w ciążę. poszukaj dobrego lekarza, on Tobą pokieruje i na pewno się uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi przy prolaktynie dodatkowo siadają jajniki i inne hormony tak więc powinnaś się gruntownie przebadać bo czesto tak jest że szwankuje więcej rzeczy niż tylko prolaktyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja też polecam Dostinex
Bardzo dobry lek. Zero skutków ubocznych, szybko działa i reguluje prolaktynę na kilka miesięcy. Jest natomiast dosyć drogi... Dzieki niemu zaszłam w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×