Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tymianek111

Przyszłe mamy - planujące dziecko Z ROCZNIKA 2014

Polecane posty

Witam! Temat jakich wiele ;). Zakładam kolejny, bo zauważyłam, że część dziewczyn z innych tematów "staraczkowych" planuje dopiero za jakiś czas zacząć starania - tak, aby dziecko przyszło na świat już w przyszłym, 2014-tym, roku. Ja też mam taki zamiar. Póki co mam jeszcze miesiąc czekania przed sobą, myślami jestem już "przy dziecku", a na rozmowach czas milej i szybciej upłynie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julita28
Witaj! Ja sie chetnie dolacze! Starania zaczynamy od kwietnia. Mam 2 synow i marze o corci. Masz dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Tymianku :) ja już w 11 tygodniu ciąży :) a pomyśleć, że miałam się starać równo z Tobą :) już po wyjazdach??? powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska31
witam ja też planuje ciąże w najbliższym czasie, to również ma być trzecie ale pierwszy syn już jest sporym kawalerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć:) zaczynamy się z mężem starać za miesiąc. Mam nadzieję, że zostanę mamą na początku 2014 roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam, że mam bzika na punkcie dziecka. W ciąży jeszcze nie jestem a mase artykułów i poradników przeczytałam, oglądam różne filmiki z noworodkami i niemowlakami, jak pielęgnować itp. Trochę chyba przesadzam ale już doczekać się nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez zaczynam starania. zaczynam od teraz ale nie wiadomo jak to będzie czy uda się od razu, czy trzeba będzie się mocno starać. wiadome jest to że nie wolno się za bardzo spinać bo efekt będzie odwrotny. Jakie przygotowania poczyniłyście?? Ja zaczęłam jeść kwas foliowy, piję dużo zielonej herbaty żeby oczyścić organizm i biore żelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny: julita28, aguska31, Klasyka., nezumi, miło mi że dołączyłyście do tematu :) Pannacota - no właśnie, ja tu spokojnie czekam, a ty szalejesz - już za chwilę 2 trymestr zaczynasz! :D Trochę zazdroszczę, bo gdyby mi się w styczniu udało, to byłabym w bardzo zbliżonej wiekowo ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julita28, aguska31 - trzecie dziecko! super :) Ja mam jednego synka, dwulatka. A trzecie też zawsze chciałam mieć, ale zobaczymy jak dwójce podołam, zanim zacznę trzecie planować ;) Wasz wiek jest w waszych nickach? Ja też w podobnym wieku jestem - mam 28 lat, w tym roku skończę 29. Klasyka. - skoro czytasz dużo na temat niemowlaków, to znaczy że to będzie pierwsze, dobrze myślę? :) Tak to już jest, że jak kobieta nastawia się, że teraz zamiast unikać ciąży będzie się o tą ciążę starała, to potem trudno skupić myśli na czymkolwiek innym... Pannacota :) zapomniałam odpowiedzieć - jestem "między" wyjazdami, jeden (ten bliższy) zaliczony, a zaraz po Wielkiejnocy lecę kolejny raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nezumi - ja przygotowania to na razie bardziej psychiczne, nastawiam się na niezły sajgon na początek, bo ten mój mały urwis nie umie na pupeczce przez chwilę usiedzieć, wszędzie go pełno, a jak przez chwilę nie ma nadzoru, to robi w domu bałagan w zastraszającym tempie... Folik zacznę brać w przyszłym miesiącu. Na razie zmykam, bo pora na obiad. Odezwę się wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w domu pieciolatka i tak mysle ze moze zaczniemy sie niedlugo starac o drugie to jest szansa ze urodzi sie w 2014 :) 4 miesiace temu odstawilismy antykoncepcje ale jeszcze sie nie staramy. Troche mi sie nie chce przyznam szczerze jak sobie przypomne poczatki z synem jak nie spal do 4 rano a ja chodzilam niewyspana i zmeczona, wygodna sie zrobilam bo syn juz duzy i zupelnie inna bajka :) ale jak sie niedlugo nie zdecyduje to wcale sie juz nie zdecyduje wiec mysle ze nie ma co juz odkladac. Nie mam preferencji odnosnie plci. Tylko syn zdecydowanie chce brata, o siostrze nawet slyszec nie chce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julita28
Tymianek - ja w lipcu koncze 29 lat.Tak bardzo chce córkę,ze szaleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kluska serowa - no fakt, mój co prawda jeszcze nie jest całkiem samodzielny, ale i tak jak sobie pomyślę, że mam znowu wracać do noworodka robiącego kupy po każdym karmieniu, w nocy wstawanie co 3 godziny, wieczorne kolki itp. to mi trochę zapał stygnie ;). Ale nie chcę mieć jedynaka, tylko dwójkę (albo trojkę...), a im większa różnica u dzieci, tym (wydaje mi się) gorzej. Julita28 - nie dziwię ci się, masz dwóch chłopaków, to teraz "musiałaby" być dziewczynka. Ja na razie ciśnienia na płeć nie mam. Sama wolałabym córkę "do pary", za to mój syn na pewno będzie bardziej szczęśliwy mając brata, więc co będzie to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie miałam w domu 4 dzieci - dwóch pięciolatków, trzylatka, no i mojego dwulatka. Opiekowałam się nimi tylko 3 godziny, ale to był SAJGON. Ja się naprawdę poważnie zastanowię, zanim zdecyduję się na trzecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfhfhh
takie dziewczyny jak julita powinny się trochę zastanowić. skoro tak bardzo zalezy ci na urodzeniu dziewczynki, to zastanow sie co będzie jak zmiast corki urodzisz trzeciego syna. i nie gadaj mi tutaj ze bedziesz kochac i sie cieszyc, bo za pare miesiecy zaczniesz zakladac tematy typu: "odkad dowiedzialam sie o plci przestalam sie cieszyc ciaza". juz byly tutaj takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to będzie moje pierwsze dziecko. Mam 27 lat. Dajcie znać jak będziecie w trakcie starań, będziemy sie wspierać w okresie oczekiwania na zrobienie testu ciążowego :) Kto wie, być może urodzimy z podobnym czasie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie zaczynam pierwszy cykl starań. i jak dobrze pójdzie to może dzieciątko będzie jeszcze grudniowe, ale raczej nastawiam się na 2014 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nsjndjhbnb n
trzymam za Was, Dziewczyny, kciuki i życzę powodzenia:) niech się Wam pozytywne testy posypią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klasyka - mam nadzieję, że wszystkim nam uda się szybko zajść w ciąże. Ale nawet gdyby było kilka miesięcy różnicy, to i tak duża szansa, że wszystkie będziemy miały rówieśników z 2014, mamy na to 12 miesięcy ;) nezumi - w takim razie powodzenia już teraz. Ja okres mam dostać w przyszłym tygodniu, ale kolejny cykl też się jeszcze wstrzymuję, zaczynam dopiero od cyklu z końca kwietnia. Więc jeśli teraz ci się uda, to możesz być już wtedy pod koniec drugiego miesiąca :D nsjndjhbnb n - dzięki, a ty też do nas dołączasz, czy tylko podczytujesz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julita28
Gfgfff- jak będzie chłopak to będzie,zapewne trochę bym się zawiodła ale z niecierpliwością będę na niego czekała. A to,ze tak bardzo chce "spróbować" zaplanować córkę to chyba nic złego?!Chce zobaczyć , a raczej sprawdzić na sobie czy te wszystkie sposoby,metody są choć troszkę realne w planowaniu plci.,Dlatego szukam jak najwięcej informacji na ten temat. Chcę się di tego przygotować. Daje sobie 3 szansę bo czterech cesarek sobie nie zafunduje. Tymianku dasz rade,ja mam 2 latka , który z 10 miesięcznym bratem super się dogadują na swój sposób, no i btoja. Mały w chodziku zasuwa za bratem.Dasz rade z 3!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julita28 - to ty całkiem szalejesz - 2 latka, 10 miesięcy i chcesz kolejne? :) Na początku pewnie nieźle w kość dostajesz, ale potem dzieci się będą świetnie dogadywać i bawić razem, przy takiej małej różnicy wieku. Piszesz o kolejnej cesarce... Teoretycznie mówi się, że nie można mieć kolejnego dziecka zbyt szybko po cesarce, bo potem ścianka macicy jest zbyt cienka i może pęknąć. Z drugiej strony znam jedną dziewczynę - troje dzieci jedno za drugim, a teraz z czwartym w ciąży i też same cesarki. Z tym, że ona sama mówi, że macicę ma już całkiem "dziurawą". Ja pierwsze rodziłam naturalnie i przy drugim też się tak nastawiam, chociaż wiadomo, że wszystko się może zdarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleopatra;
Ja tez planuje;) drugie juz tylko maz jeszcze o tym nie wie;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kleopatra :) A ile ma pierwsze? U mnie napięcie przedmiesiączkowe. Nie jest źle z moim charakterem ;), za to czuję już, że brzuch napuchnięty i że @ się zbliża. Ale... być może to przedostatni okres w tym roku, więc jakoś przeboleję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julita28
Tymianek ja tez mam nadzieje, ze jeszcze jeden okres w kwietniu i dzialamy! No ja to szaleje...oby wszystko dobrze sie potoczylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julita28 - ty "docelowo" planujesz trójkę? Ja w zasadzie też, tylko nie chciałabym tak szybko jednego po drugim. Po prostu bym wysiadła psychicznie i fizycznie, gdybym miała trójkę takich jak mój pierwszy ;). A wy dziewczyny z dziećmi - pracujecie, czy jesteście w domu przy dzieciach? Ja wróciłam do pracy jak mały skończył roczek, ale na 3/4 etatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asialalalala
hej dziewczyny mam na imie asia mam 26 lat tez planuje rozpoczac starania o pierwsze dziecko ale ok sierpnia poniewaz teraz mam male zawirowania zdrowotne do wyjasnienia oraz chcialabym urodzic wiosna, latem . juz nie moge sie doczekacz czytam ogladam wszysko co zwiazane z ciaza i macierzynstwem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julita28
Tymianku- zawsze chciałam 2 lub 3 dzieci. Jak może. Byłaby parka to zaprzestalabym na 2. No a teraz jak man 2 chlopaczkow to chce 3. Ryzykuje najwyżej nie nie uda ni się zaplanować i trafić w córkę. Niedługo kończy mi się wych. byłam na nim 4 mies. Do pracy mam 42 km. w jedną stronę. Wiec nie jest lekko. Kochana a Ty chcesz mieć 3 dzieci? Tak sobie myślę, ze może poczekam do października ? Urodzilabym na swoje urodziny. No ale tak juz się nastawilam na ten kwiecień. Zobaczymy co będzie.Niby w kwietniu wybieram się na monitoring do gin.Zobaczymy co będzie to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julita28 - ja mam do pracy ok. 25-30 km, a i tak dojazd mi się dłuży, w obie strony to prawie 1,5 godziny. Teraz będzie ten dłuższy macierzyński, więc na pewno przy drugim dziecku go wykorzystam do maksimum, a potem może jeszcze kilka miesięcy wychowawczego. I nie wiem, czy nie zdecyduję się wtedy na 3 dziecko w krótkim odstępie od drugiego. Jeśli synek z drugim dzieckiem nie będą się dogadywać i będzie mi z nimi ciężko, to na trzecie się chyba jednak nie zdecyduję, przynajmniej nie tak szybko. Kolejna sprawa - planujemy budowę domu, zobaczymy jak podołamy wszystkiemu naraz - dzieciom, budowie i obciążeniu finansowemu ;). Co do trafiania w urodziny :) - spróbowałam teraz w styczniu - chciałam ze względu na urodziny męża - też ma w październiku. Ale nie udało się i teraz czekam do końca kwietnia. Ale od stycznia już jestem "nastawiona" na dziecko, to wbrew pozorom nie tak prosto raz spróbować, a potem nagle wrócić do zabezpieczania... Nooo, ale się rozpisałam... Ale to tylko ja się tutaj tak "produkuję", bo ogólnie raczej cisza w temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asialala - witaj :). Życzę szybkiego pozbycia się dolegliwości zdrowotnych. A póki co ciesz się chwilami jeszcze we dwoje, bez dziecka, to już nie powróci :P. A tak w ogóle dziewczyny - macie problemy z zajściem w ciążę, czy nie musicie się specjalnie "starać"? Ja w pierwszą ciążę zaszłam w 4 cyklu starań, ale mam wrażenie, że conajmniej 2 cykle "przegapiliśmy okazję", bo kochaliśmy się dopiero w ostatni dzień płodnych bez zabezpieczenia (celowanie w chłopaka :P ). A teraz już jeden raz miałam nieudany (styczeń), ale mam nadzieję, że szybko uda mi się zajść w ciążę, jak już zaczniemy się starać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×