Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość trgttgr

Restauracja - menu, ceny, jak często odwiedzacie takie lokale?

Polecane posty

Gość trgttgr

Przyznam się od razu ze prowadzę lokal gastronomiczny. I to wygląda tak, że jedzenie w ladach w pojemnikach, gość przychodzi bierze sobie talerzyk, sztućce, nakłada sobie co chce, posiłek waży i płaci za niego. Oczywiście do tego są soki, woda, herbata, kawa. 100g posiłku kosztuje 3 zł. Czy taka restauracja dla rodzin z dziećmi jest atrakcyjna? Czy cena jest dobra? Jakie rzeczy polecacie dla dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nigdy nie byłam w takiej restauracji... próbuję sobie wyobrazić mój talerz ;-) powiedz, czy 3 zł za 100g dotyczy wszystkiego? tyle samo kosztuje 100g mięsa/ryby/sałatki/kaszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trgttgr
Tak, 3 zł kosztuję wszystko. Sama decydujesz co znajduję się na Twoim talerzu i w jakiej ilości bo sama sobie nakładasz. Następnie zanosisz swój talerz do kasy, jest on ważony i płacisz. Przeciętny posiłek waży ok. 0,5kg (nie licząc zupy) więc to koszt ok. 15 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
dla mnie bardzo odpowiadałaby taka restauracja, niestety nie spotkałam jeszcze takiej. W weekendy jemy w restauracjach i zawsze jest problem z wyborem menu, bo ja mam swoje preferencje, mąż inne a dzieci jeszcze inne i musimy iść na kompromisy, żeby dzieciaki się najadły a reszta nie wylądowała w koszu. Gdybym mogła kupić to co chcę i ile chcę przede wszystkim byłabym zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajnhdalnbcd
ja byłam kiedyś w takiej restauracji w CH i bardzo mi się spodobała. Cieszyła się dużym zainteresowaniem, bo dużo klientów było. Niestety żadko mam możliwość być w tym CH..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to może...
Takie restauracje omijam szerokim łukiem, niby tanio a strasznie drogo wychodzi. Podpatrz w Ikei menu dla dzieci - mają bardzo fajne dania, jakieś klopsiki z indyka, filet grillowany do tego pure z ziemniaków - dzieci uwielbiają ich jedzenie, zresztą dorośli też patrząc po kolejkach - i tam dopiero tanio można zjeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
u nas nie ma ikei... ja mam kilka restauracji ulubionych, takich domowych, czasami chodzimy do Sphinksa, ale najczęściej domowe jedzenie, albo za miasto jedziemy do regionalnych zajazdów, u nas kuchnia lokalna ;-) może faktycznie nie wyszłoby to tak tanio, nie wiem, bo nie byłam, ale można wziąć taką porcję jak się chce, a normalnie jak biorę małej obiad to 1/3 zjedzona a reszta do zwrotu... a płacę za cały obiad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta pracująca
15 zł za jeden posiłek, za 15 zł to ja ugotuję obiad dla 4 osobowej rodziny i jeszcze coś zostanie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfwefwef
ciekawy pomysł, będą na to klienci ale wszystko zależy od tego czy jedzenie dobre no i od lokalizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfwefwef
ajnhdalnbcd ja byłam kiedyś w takiej restauracji w CH i bardzo mi się spodobała. Cieszyła się dużym zainteresowaniem, bo dużo klientów było. Niestety żadko mam możliwość być w tym CH.. coooo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafiołka
Ja w takich bywam i bardzo lubię, wybór jest duży, a cenowo naprawdę różnie wychodzi. Zazwyczaj można fajne dania skomponować, trochę tego, trochę tamtego i jest różnorodnie i w ilości w jakiej chcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
15zł za posiłek to nie jest dużo jak na restaurację; oczywiście zależy co na talerz położymy, ale zakładając dobre jedzenie i świeże to całkiem tanio. My zwykle płacimy dużo drożej w restauracji. Wiadomo, że domowe obiady wychodzą taniej, dlatego w tygodniu gotuję sama, ale w weekendy lubię odpocząć od garnków i spróbować dań innego kucharza ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ks. Mateusz
ja niestety jadam to co gosposia upitrasi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cndsjkncm
byłam w takiej restauracji raz, ale niezbyt korzystnie to wychodzi jak ktoś beirzez ziemniaki i suruwkę na przykłąd dodatkowo płacąc za to ile wazy talerz, przecież talerza nie zjadam tylko oddaję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajny to jest chinczyk z bufetem. Placi sie stala kwote i jesz ile chcesz :) to jest dopiero wyzerka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bllankka_m
"dfwefwef ajnhdalnbcd ja byłam kiedyś w takiej restauracji w CH i bardzo mi się spodobała. Cieszyła się dużym zainteresowaniem, bo dużo klientów było. Niestety żadko mam możliwość być w tym CH.. coooo?" wiem że nie do mnie pytanie ale zainteresowało mnie czego dotyczy to "coooo?" bo w centrach handlowych są takie restauracje, jesli to cię tak dziwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cndsjkncm
*surówkę oczywiście miało być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to może...
No właśnie jeszcze za ten talerz liczą - bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trgttgr
Talerz? Ale dlaczego mam liczyć za talerz? Proponuję się przejść do takiego miejsca i zobaczyć bo za talerz się nie płaci - za sztućce też nie jesli już kogoś to trapi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem tanio
3 zl za 100g jedzenia to niewiarygodnie TANIO, a nie drogo, straszne z Was dusigrosze, chcialybyscie jedna z druga pojsc do restauracji i nazrec sie po uszy za 2 zl/osoba :O pomyslcie: 100g surowki + 100g dodatku skrobiowego (ja to nawet 50g biore w naszej pracowej stolowce) + 100g jakiegos miesiwka = 9 zl, to smiesznie malo jak na posilek w lokalu, wybierzcie sie chociaz raz do knajpy, gdzie sa dania w karcie, wraz z cenami, ciekawe, czy za 9 zl kupicie cos wiecej niz sok :D moze ewentualnie male frytki :D aaa, sorry, jedyne 'restauracje', jakie znacie, to pewnie Mc Donaldsy :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie to strasznie tanio, ja pewnie tam kupowalabym 300g schabowego i surowke :) Srednia cena za obiad: 30-45zl Nawet w IKEA jest 15-20zl + cena za napoj Ile razy? Kiedys facet zapraszal mnie raz, 2x w miesiacu, pozniej chodzilismy na pizze, teraz juz nie chodzimy, bo jestem na diecie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzmi fajnie pod warunkiem, że faktycznie nie płaci się za wagę talerza i 150g posiłku kosztuje odpowiednio - 4,5zł. Na pewno ładnie przyrzadzone i prezentujące się dania będa się sprzedawać - bo je się oczami w końcu i nosem:) i fajnie z porcjami dla dzieci, bo kazda matka wie mniej więcej ile jej dziecko je, a porcje restauracyjne sa zazwyczaj dla dzieci za duże - przynajmniej dla moich:) dla dzieci to pewnie podobne propozycje jak dla dorosłych, ale zamiast schabowego mniejsze kawałki piersi kurczaka w panierce, jakies wesołe makarony z sosami, nie wiem co jeszcze, w sumie ryby raczej w restauracjach nie kupuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cndsjkncm
przeciez po nałożeniu na talerz wazy się całość, więc wychodzi na to że za talerz liczą i to nie sa talerze plastikowe tylko normalne. własnie dlatego nie skorzystam więcej z takiego miejsca. Może wy byłyście w takim miejscu gdzie ważyli pusty talerz , który potem odejmowali od całości. Ja byłam w miejscu gdzie liczą porcje nałożone na talerz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 zł za 100g to tez wydaje mi sie tanio, ale jak wychodzicie na swoje to tylko się cieszyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cndsjkncm
Tak, 3 zł kosztuję wszystko. Sama decydujesz co znajduję się na Twoim talerzu i w jakiej ilości bo sama sobie nakładasz. Następnie zanosisz swój talerz do kasy, jest on ważony i płacisz. Przeciętny posiłek waży ok. 0,5kg (nie licząc zupy) więc to koszt ok. 15 zł." ztrego również wynika że płaci się za całą porcje (więc i za wagę talerza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem tanio
o loooosie, pustaku, talerz jest "wytarowany", liczy sie wage netto posilku, na jakim ty swiecie zyjesz? nie idz do restauracji, bo Ci policza za talerz, sztusce, szklanki i uwaga! Za serwetki :D wytrzyj morde w obrus, za oszczedzisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trgttgr
Nie moja droga, najpierw waży się pusty talerz i wagę się zeruję co znaczy że waga liczy 0 powyżej wagi talerza czyli jak już postawisz talerz z jedzeniem to płacisz WYŁĄCZNIE za to co masz na talerzu a nie za talerz bo talerz został wyzerowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cndsjkncm
pustaku to mozesz mówić do siebie w lustrze, wypraszam sobie. W ten sposób rozmawiaj ze swoją matką o ile ci na to pozwoli. Chyba ja wiem ile płaciłam i za co więc daruj sobie te wyzwiska albo skieruj je w swoją stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jahfd
U Nas w mieście jest taka super restauracja Food Market. Cena jest różna dla poszczególnych produktów. Ale jest wszystko: chińskie, indyjskie, schabowy, pieczenie, ciasta. Bywam tam. Srednia cena z napojem to ok 18zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem tanio
ale sie ciebie przestraszylam :D wyzej tez ci ktos wytlumaczyl, ze nie placi sie za talerz, ale ty wiesz lepiej, jak jest w lokalu, o ktorym pisze autorka, co nie, madraalo? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×