Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dagmarka24

Robilyscie badania wykrywajace Mongolismus?

Polecane posty

ja nie zrobilam bo mam 24 lata ale boje sie ze to byl blad. Niewiem jaka podjelabym potem decyzje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i...po co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak o...
a co to jest w ogóle? bo 1 słysze ale młoda jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak wykryje sie ta chorobe to mozna sie poddac aborcji ale badanie to wykonuje sie w ok 12 tygodniu a moj dzidzius mial wtedy juz 3 cm i tego nie zrobilam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagmarka, ale lekarz zapewne wykonywał badanie przezierności karkowej i pomiar kosci nosowej, skoro nie dał Ci skierowania na amniopunkcję, to znaczy, że wyniki były w porządku:) Bo przeciez to nieprawidłowości w wynikach przezierności i brak kosci nosowej są wskazaniem do tych badań i rodzą podejrzenie o wade genetyczną... Wiec nie masz się czym martwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madalenak
nie,bo dopiero w szostym miesiacu poszlam do gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie robilam zadnych takich badan, poprostu dostalam skierowanie ale nie zrobilam tego. Moje dziecko bedzie zdrowe tylko ze moj maz bardzo tego chcial i mnie to wkurzylo. Chcialam wiedziec jak czesto wystepuje ta choroba i czy wiele mam decyduje sie na to badanie. A moze jest w Polsce obowiazkowe? Ja mieszkam na terenie Austrii i tu nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze w 7 bo krwawilam a drugie w 10 i bylo ok. W przyszla srode bedzie trzecie (14 tydz.). Mam nadzieje bo chce zobaczyc dzidziusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to spokojnie załapiesz się na badanie przezierności:) Być może, że lekarz juz cos dojrzał na USG w 10tc:). Jesli nie, na pewno sprawdzi to teraz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co prawda najlepiej jest ponoć w 11-13 tc, ale co inne źródło, to inny przedział;). Generalnie między 10 a 14 tygodniem powinno się zbadać przezierność, wiec lekarz nawet nic Ci nie mówiąc ją zbada. A na wydruku z USG bedzie oznaczona symbolem NT, której normy znajdziesz w internecie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym ze on tego nie robi (prywatny-w szitalu robia) i dal mi skierowanie gdzie indziej. Zadzwonilam tam zeby sie dowiedziec jak to wyglada a oni powiedzieli ze mozna to zrobic do 13 tygodnia (a czytalam ze do 16) i nie dostane juz terminu bo szpitale w Wiedniu sa przepelnione. Musialam juz nawet zrobic termin porodu a to dopiero 25 styczen!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yhm....ale dlaczego nie robia, nie rozumiem...przeciez to wymaga wyłącznie aparatu do USG, który jak sądzę zwłaszcza tam gdzie mieszkasz w kazdym prywatnym gabinecie jest...Mało tego, zwykle aparaty w prywatnych gabinetach są lepszej jakości niż te szpitalne-no ale to u nas w Polsce;). Przeciez to tylko zmierzenie grubości fałdu karkowego, jesli lekarz robi pomiar długości dziecka, obwodu główki, to nie rozumiem, czemu nie miałby zrobic pomiaru fałdu karkowego... Nie wiem co Ci poradzic, bo nie wiem i nie rozumiem, dlaczego ginekolog w prywatnym gabinecie Ci tego nie zrobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To oznacza, że lekarz w 10tc, kiedy byłas ostatnio nie wykonywł pomiaru przezierności, który oznacza się tym symbolem;). Dlatego nie masz go na wydruku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wszystko zrobil ale zadnego nt nie mam. Mam tylko bk:m, ka:n,cn64, 6cm, db72, g62, ssl 26.6- rozmiar dziecka i tyle. Moze oznaczenia tu sa inne niz w polsce. Musze go w przyszlym tygodniu zapytac o wszystko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak bedzie najlepiej:) I nie martw się na zapas po prostu:) Ale z tych pomiarów widać (jesli przepisałaś to z wydruku), że faktycznie nie robił nt, bo ono ma niską wartość nawet to nieprawidłowe:), tak do 5 mniej wiecej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madalenak
dagmarka24 -dowiedzilałam sie wczesniej,ale z tego szoku nie chcialam isc do gina.dopiero w 6 miechu mama mnie "wygonila"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×