Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Roczek,prosze o pomoc w menu

Polecane posty

Gość gość

Witam,za miesiac corcia konczy roczek i potrzebuje jakies sprawdzone przepisy.Zalezy mi na"szybkich,dobrych i tanich"potrawach.Budzet mamy ograniczony,a na roczku bedzie ok 30osob.Pomozecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tarty wytrawne/quiche/focaccia - zrobić wcześniej i podać na zimno. Domowe grissini i jakieś dipy do nich. Pałki z kurczaka (wcześniej jakoś fajnie zamarynowane). "Kaszotto" z warzywami czy ze 2 blachy zapiekanki ziemniaczanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co ci tyle osób na roczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm, jak masz budzet ograniczony to czemu organzujaesz? Roczek? Dziecku i tak wszytko jedno, w sumie co za swieto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
30 osob?? Duzo! To juz piętrowy tort musi byc. Napewno nie oszczędzaj na mięsie bo cie ludzie obgadaja. Cieżko bedzie ci mało wydać i ludzi porządnie ugościć. Nie wiem- moze lasagne? Ale 30 porcji? Moze jakis wielki indyk? Tylko tyle osob, matko i impreza tej rangi. Sprawdz sobie jakaś remizę, karczmę na wsi bo wydasz, urobisz sie i kasa i tak pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na mięsie nie oszczędzać? Ja na roczek nie podałam żadnego mięsa, na ciepło- barszczyk i krokiety z kapustą. Trochę wędlin na talerzu, do tego sery i sałatki, dobre pieczywo, owoce, tort do kawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sposob cwanej i chytrej mamy. Zaprosmy duzo osob czyli 30. Kazdy przyniesie jakis fajny prezent dla dziecka. Poczestujmy jakimis tanimi potrawami bo na tyle osob budzet jest ograniczony.. Autorko a moze lepiej zaprosic mniej osob i ugoscic normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
30 osób na roczek? A swoje urodziny robisz na ile, na 100? :D debilne prowo... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystarczają duże rodziny i samych najbliższych jest tyle... mąż ma czworo rodzeństwa, ja- troje, prawie wszyscy starsi i zamężni, większość z dziećmi, wszyscy mieszkają w tym samym mieście- tylko jednego brata chwilowo nie było, plus rodzice z obu stron, plus babcia męża... sami najbliżsi z którymi mamy kontakt na co dzień. Nie wyobrażam sobie jakiejś segregacji gości robić, zwłaszcza że takie "roczki" zawsze są uroczyste u nas. Z dziećmi było 25 osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhaha
Proste tanie i szybkie? Obiad. Na pierwsze danie rosol z torebki. Najlepiej taki od razu z makaronem. Na drugie ziemniaki z podsmazonym podgardlem to takie tanie mieso do tego surowka z marchewki. Tort . Najlepiej kup gotowe blaty i posmaruj dzemem z biedronki. Do tego kawa jakas zbozowa. Mleko odciagnij swoje laktatorem ro nie bedziesz musiala kupowac a goscir nie poznaja. Herbate zaparzaj po 2 lub 3 szklanki z jednej torebki. Dla dzieci dodatkowo po jajku niespodziance zrobisz im mila niespodzianke. Prosto tanio i szybko. Jednak dalo sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze danie rosol - wloszczyzna i kurczak nie sa takie drogie tylko musisz miec mega duze garnki. Na drugie danie albo jakies miecho typu schaboszczak, karkowka do tego sos, ziemniaki lub kopytka i surowka lub jesli znajdziesz jakas garmazerke to zamowic zarcie bo ja sobie nie wyobrazam smazyc 30 kotletow. Ewentualnie zrobic jakies dania jednogarnkowe z piekarnika typu mieso, papryka,pieczarki, cebula,ziemniaki i zapiec to w rekawie. Ciasto do kawy i jakis owoc - nie jest powiedziane ze tort musi byc. A potem jakies salatki, polmisek sera, wedlin,kabanosow, swieze pieczywo. Na taka ilosc osob to tanio na bank nie wyjdzie. Zalezy jakie produkty bedziesz uzywac i na jakie potrawy sie zdecydujesz. Ciasta mozesz upiec swoje to juz bedzis duza oszczednosc. Jesli doliczyc do tego owoce, jakies cukierki, alkohol i napoje to mysle minimum 1000-1200zl musisz wydac - przynajmniej u mnie w miescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Rosół na 30 osób to nie jest drogie danie??? Przecież to z 10 kg samego mięsa na ten rosół... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam schab ze śliwką. To stosunkowo tanie mięso (niestety mięso w ogóle jest drogie), a wystarczy zamarynować, nadziać i się piecze. Taka ilość np. drobiu nie zmieściłaby mi się do piekarnika. Jeśli chodzi o przystawki i desery, to ja bym poprosiła o pomoc, tj. żeby każda rodzina przyniosła coś ze sobą (np. zamiast prezentu). Przy moim dziecku, jak miało roczek, na pewno nie zdążyłabym z mężem narobić sałatek i innych zakąsek dla tylu osób. Oczywiście dużo zależy od tego, jak bliskie osoby zapraszasz. Inna tania opcja - bigos. Uwielbiam :) No i można naszykować wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bigos to nie jest tania opcja, bo to całkiem sporo mięsa (i to dobrego, wbrew pozorom - z resztek napompowanych wodą wędlin gie wyjdzie a nie bigos).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No, a czy w ogóle jest jakaś tania opcja na 30 osób? Toż to tłum ludzi. Chyba najtaniej wyjdą zapiekanki na bazie makaronu albo ryżu ale to jest mało odświętne danie i niestety, odgrzewane lubią się wysuszyć na wiór, akurat, jak nam zależy. Myślę, że najbezpieczniejsza opcja to mięso pieczone w jednym kawałku. Robienie kotletów na tyle osób to droga przez mękę. Jeśli to nie musi być pełen obiad, to pewnie podałabym zakąski (najprostsze) + zupę, np. jakiś krem z chlebkiem czosnkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy co dla kogo jest "tanie" :D Ja w ogóle sobie nie wyobrażam roczku na tyle ludzi, niezależnie od wielkości rodziny, dla mnie roczek to my, rodzice, plus dziecko i tyle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka.30osob to u mnie najblizsze osoby,ja mam czworo rodzenstwa,maz ma trohe rodzenstwa,gdzie brat meza ma 5dzieci.Sami najblizsi u nas to 30osob.Mysle nad bigosem,3salatki,schab,mielone,fasolka po bretonsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mielone i fasolką po bretońsku na przyjęcie??? Pogielo Cię chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu,bo fasolka jest wzdymajaca,a po mielonym sie smierdzi?To juz gosci problem,wazne zeby bylo cos na stole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jasne, to podaj kaszanke i salceson- tez będzie coś na stole! Masakra- zero szacunku do gości, byleby prezenty były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyszlo 30 osob bo chce zaprosic cale nasze rodzenstwo ze swoimi rodzinami. To jest bliska rodzina wiec nie bedzie im wypadac przyjsc z byle czym. Chce zeby stoly nie byly puste aby bylo wrazenie ze jest duzo jedzenia ale zalezy mi aby nie qwykosztowac sie za bardzo bo budzet jest ograniczony. Co zlego jest w fasoli po bretonsku? Przeciez bedzie w niej wedlina. Myslalam zeby do kotletow mielonych dodac posiekana kapuste i potem po usmazeniu obgotoeac jeszcze w sosie pomidorowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierdo/le ale menu wymyslilas- żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie zapomnij do tych mielonych zrobić gar tłuczonych ziemniorów i drugi buraczków... albo jeszcze lepiej: każdemu po ogórze kiszonym, w końcu przy tak "wykwintnym" menu nie ma się co szczypać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mielone mogą być ale fasolkę sobie odpuść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakieś barowe to menu... Brakuje jeszcze kiełbasy z frytkami. Lubię bigos, mielone i fasolkę, ale razem jakoś do siebie nie pasują. Zastąpiłabym bigos i fasolkę jakąś zupą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ha p*****le- barszczy z krokietem na roczku! To goście wiedzieli ze gowno na stole bedzie? Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bigos i fasola i 30 osob i jeszcze sałatka z feta;) bedzie gaz! Pierdzace menu! Bravo ty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro odradzacie mi fasolke to moze zamiast noej podac ryz z warzywami? Podsmazone warzywa (marchew pietruszka por seler i troche pieczarek) podsmazone ma masle i potem wymieszane z ugotowanym ryzem? Moze do tego kawalki kurczaka z zupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weź lepiej usmaż te 30 schabowych i będzie najlepiej, bo kombinujesz jak koń pod górę . Nie wiem co ci przyszło do głowy z tą fasolką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×