Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dagusia82

rozszerzanie diety dziecka tylko na piersi

Polecane posty

Drogie mamy jak to jest z tym rozszerzaniem diety? Moja córka jest tylko na piersi i jeszcze nic jej nie dawałam. Podczytuję forum i widzę że tu raczej wszystkie mamy daja b. wcześnie nowości a przecież niby do 6 miesięcy dziecko na piersi jest tylko na piersi. Starszej wprowadziłam kaszkę jak miała 4 miesiące a jak niecałe 5 słoiczki ale miała anemię i lekarka kazała ten miesiąc wcześniej dać. A jak wy robicie? Dodam że szczepienie mam ok 20 lutego a na poprzednim nie zapytałam bo lekarka miała chyba " zły dzień" bo jakaś naburmuszona byLa poza tym miałam zamieszanie z 2 dzieci i wyleciało mi z głowy. Podpowiedzcie coś proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikal
ja zaczełam rozszerzać jak miał 5,5 m-ca, ale tylko dlatego,że wracałam do pracy. Przy drugim dziecku zamierzam tylko i wyłącznie mlekiem przez 6 m-cy i po 6 zacząć rozszerzać. Matki z interentu nie są dla mnie autorytetem, ale wytyczne specjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczęła po 5 miesiącu rozszerzać bo aż jej slinka ciekła jak widziała że my jemy. Zaczęłam od kaszek potem jabłuszko marchew. Teraz wcina wszystko co dostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
ja zaczęłam po 4 m-cu, chciałam mieć dłuższą przerwę między karmieniami. Zaczęłam rozszerzać od marchewki i jabłka, przez miesiąc miałam dwa posiłki - obiadek i deserek. Dopiero później kaszki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikal
"przecież niby do 6 miesięcy dziecko na piersi jest tylko na piersi." ---do konca 6 m-ca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wydaje mi się że trzeba
podejść do tego intuicyjnie i obserwować dziecko. Jak maluch zaczyna ładnie chwytać ustami łyżkę (nie ssąco jak przy smoczku) , jak nie wypycha języka kiedy mu się podaje jedzenie to można spróbować. Moja córka jak skonczyła 5 miesiecy to za każdym razem jak widziała nas z mężem jedzących to wsadzała łapki do buzi i je gryzła więc dostała raz odemnie łyżeczkę kaszki jaglanej i praktycznie odrazu połknęła i tak się zaczęło :). Z pierwszym dzieckiem było inaczej bo trzymałam go na piersi do 6 miesiąca bez rozszerzania diety i niestety po pobraniu krwi wyszło że ma bardzo niski poziom żelaza i że muszę wprowadzić mięso co było dla mnie szokiem bo mały jeszcze nawet smaku kaszki ani marchewki nie znał . Jak dziecko skończy 5 miesięcy to można zrobić badanie krwi i przekonać się czy ta rezerwa żelaza jest prawidłowa czy też już sie skończyła i zacząć rozszerzać dietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja zaczęłam wprowadzać
kleik ryżowy jak córka skończyła 4 miesiące a kolejne składniki (kaszka ryżowa, kukurydziana, jaglana i gryczana ) jak skończyła 5 miesięcy by przejść na warzywa i mięso. Mając 7 miesięcy po raz pierwszy dostała cielęcinę (wcześniej dostawała tylko kurczaka, indyka, królika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja zaczęłam wprowadzać
inne produkty niż mleko jak córka skończyła 5 miesięcy (wcześniej była tylko na piersi) . Lekarz powiedział mi że największym błędem polskich matek i lekarzy jest propagowanie późnego podawania mięsa . Niemowle 6 miesięczne bardzo często poznaje dopiero smak marchewki i jabłka a powinno dostawać już żelazo z mięsa. Najwięcej niemowląt które do 6 miesiąca były karmione jedynie mlekiem a dopiero w 7 miesiącu mięsem , miały anemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja zaczęłam wprowadzać
O i w naturalny sposób zdublowałam czyiś nick :). Sorrki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za wszystkie odpowiedzi, też myślę że się do pełnych 5 miesięcy na pewno wstrzymam, tylko tak się zastanawiałam do dlaczego większość mam tak się spieszy z tym rozszerzaniem. Zrobię badanie ok 5 miesięcy i zobaczę. Starsza miała anemię lekką właśnie i kilka dni przed ukończeniem 5 miesięcy lekarka kazała już wprowadzać, ale ona od początku była dokarmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×