Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Skad rozstepy w wieku 21 lat nigdy nie bylam w ciazy

Polecane posty

Gość gość

Waze 52kg przy wzroscie 165cm i mam okropne rozstepy na posladkach i udach juz w tym wieku :/ Nie mam dziecka i nie jestem w ciazy.Skad to sie bierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteś gruba spaślaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szybko schudlas i przyrzytylas znowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie trzeba tyć -wystarczy że ciało urosło i już mogą powstać rozstępy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mialam zadnych wiekszych wahan wagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale może szybko rosłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Być może się bardzo stresowalas, słyszałam że stres też sprzyja powstawaniu rozstępów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krakowka podsuszana
Ja 26 lat i mam to samo. Rozstępy na pośladkach które pojawiły się jeszcze w czasie szkoły średniej. Rozmiarowo jesteśmy takie same :P nigdy nie przytyłam, ani nie schudłam dużo w szybkim czasie. Polecam pilling kawowy, natryski zimną wodą i ćwiczenia. To sprawia, że nie są aż tak widoczne ;) Pozdrowienia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zła pielęgnacja, skłonności genetyczne, braki w diecie, szybki wzrost podczas dojrzewania, szybki wzrost wagi oraz szybka utrata wagi - to takie najczęstsze problemy. Włókna kolagenowe i elastynowe mają pewną tolerancję, później pękają, tworząc bliznę na skórze w postaci rozstępów. Póki są kolorowe tzn. fiolet/róż/czerwień to znaczy, że włókna jeszcze do końca nie pękły ale są już na prawdę na granicy i jest stan zapalny - takie rozstępy można delikatnie spłycić, zmniejszyć ich widoczność, zanim się utrwalą do białych/perłowych. Odpowiednie nawodnienie, dieta bogata w wit. A,E,C - witamina C jest bardzo ważna, gdyż bierze udział w syntezie kolagenu, a on zaś tworzy włókna kolagenowe. Masaż przy aplikacji kosmetyków - masaż pobudza krążenie, dzięki temu skóra jest lepiej dotleniona, dotlenienie wiąże się z lepszym transportem składników odżywczych, a to wiąże się z lepszą detoksykacją skóry, co w efekcie końcowym wpływa na jej kondycję - regularne masaże sprawią, że skóra będzie bardziej elastyczna, gęsta, poprawi się jej sprężystość no i koloryt, oczywiście wpłynie to też pozytywnie na stan zapalny w postaci kolorowych rozstępów. Odpowiednie kosmetyki - takie, które nie będą Cię oszukiwać, że skóra jest gładka i aksamitna (to te które mają silikony i parafiny), odpowiednie to takie, które mają składniki aktywne, które nawilżają i odżywiają - wit C, rutyna, ekstrakt z kasztanowca, kwas hialuronowy, ekstrakt z kawy itp.itp. Do tego także regularne peelingi, najlepiej na zmianę ziarniste, a także te na bazie kwasów (np na bazie alfahydrokwasów -AHA). Peeling ziarnisty musi być porządny, mieć odpowiednie drobinki, żeby dobrze usunąć martwą warstwę naskórka (dzięki temu składniki z kosmetyków mają lepszą penetrację) a do tego zapewnić dobry masaż podkręcający mikrokrążenie. Ja obecnie używam z Organic Shop. Rozstępy tak samo mam na pośladkach, trochę zachodzące na uda. Wynik szybkiego wzrostu w okresie dojrzewania (głównie) ale swoje też dołożyły wahania wagi. Peeling robię co kilka dni, mocne, energiczne, koliste ruchy no i nie robię na odczep się, tylko jednak poświęcam temu parę dobrych minut. http://kaenbeauty.pl/pl/p/ODBUDOWUJACY-SCRUB-DUZE-OPAKOWANIE-ALMONDHONEY-MILK-ORGANIC-SHOP/146

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też mam i tez nie byłam w ciąży, jestem szczupla, więc pewnie od szybkiego wzrostu tak jak napisał ktoś wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zle dzialajace hormony na linii kortyzol - testosteron, albo wynikajace naturalnie, albo zwiazane np. z pcos. rozstepy pojawiaja sie w okresie dojrzewania glownie na posladkach i udach, ale rowniez w mniej typowych miejscach, jak okolice kolan. takie rozstepy nie maja nic wspolnego z waga i wzrostem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się pojawiły już w gimnazjum, gdy zaczęłam "nabierać kształtów" w biodrach. Niestety cholerstwo zostało do dziś :/ O dziwo udało mi się uniknąć nowych w czasie ciąży. Smarowałam się jakimś tanim kremem na rozstępy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam rozstępy już jako 16 latka przytyłam z 50 kg do 65 kg dość szybko i stąd rozstępy potem już się waga unormowala waze 50-52 kg już bardzo długo ale rozstępy nie zniknęły :-p są białe na udach nikt ich nie widzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×