Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Skoro tak lubicie stare imiona to dlaczego

Polecane posty

Gość gość

nie dajecie np. córkom Stanisława, Franciszka, Wiesława, Halina, Dobromiła, Bogusława? a chłopcom Mieczysław, Wiesław, Bogumił, Zdzisław, Zenon, Zbigniew? Gorsze są? Wszędzie tylko słyszę Franki, Jasie, Stasie. Antosie, Zosie, Marysie, Hanie. 4-5 starych imion weszło do porzygu i potem taka mówi, że jest taka super bo tradycyjna, jużto słyszałam. Dać dziecku Zosia, Jaś, Staś to zaszczyt niemal, sama elita tak daje, wykształceni itp. znam 5 małych Zosiek urodzonych w zeszłym roku (!) za to mniej więcej w swoim wieku (25 lat) żadnej Zośki nie znałam oprócz starszych ciotek, które i tak w większości były już po drugiej stronie, nikomu się to imię nie podobało a teraz jest takie piękne... nagle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popieram! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytaj się tych co lubią a jie całej kafeterii ciekawe czy jak w naszych czasach dawali Ania i Kasia to się ktoś tak pluł :o Rodziców się zapytaj dlaczego masz tak na imię jak połowa żeńskiej populacji z twojego rocznika w tym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahaha no właśnie czemu wasze porąbane mamuśki natrzaskały sobie Kaś, Aś, Ań, Monik, Agnieszek, Magd i innych obrzyganych 30 lat temu imion :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio koleżanka (ta jedna z 5 mających Zosię) rozmawiała ze mną i zeszło na to imię, ona się pyta "fajne imię wybraliśmy, nie?" aja mówię, że mi się nie bardzo podoba i w dodatku bardzo popularne a ona mnie zaatakowała, ze jak to, że to piękne, że tradycja, że znani ludzie tak nadają, stare imiona wracają, ze tak miała jej praprababcia i w ogóle, argumenty ;/. Sama ma imię bardzo popularne w jej czasach (zresztą ja też, choćmoże trochę mniej) i go nie lubiła askazuje na to swoje dziecko kosztem mody, bo skoro podobaja jej sie stare, to mogła nazwaćnp. Stasia albo Wiesia, co to za różnica, brzmi podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahaha no właśnie czemu wasze porąbane mamuśki natrzaskały sobie Kaś, Aś, Ań, Monik, Agnieszek, Magd i innych obrzyganych 30 lat temu imion smiech.gif x Czemu sremu, co za durny argument, porównywać dzisiejsze czasy do czasów komuny i po komunie gdzie ludzie nie wiedzieli co to internet i mieli kilka kanałów w tv, przy nadawaniu imieniu kierowali się czy w rodzinie i okolicy nie ma takich, a to jest słabe porównanie ateraz wchodzi w net i wiesz, że Julek jest od zarz*gania. Ja w swoim otoczeniu dzieci mam bardzo mało więc też mam małą świadomośćdo do trendów w imionach, właściwie najbliższa to jedyna bratanica i w jej grupie przedszkolnej jest 6 Julek ;/. Za naszych czasów to się rzadko zdarzao, były 3-4 dziewczynki o tym samym imieniu, ale więcej nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie wiem moja mamuska akurat normalna byla i nie sugerowala sie opinia innych ani tym bardziej moda.Bratu dala imie Tadeusz a siostrze Dana (Danuska)swojego nie zdradze :P Moj brat byl nie tylko jedyny w klasie ale i w szkole siostra tak sama i ja tez :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Heh a moje dziecko ma "stare" i do tego niepopularne imię ;). Można? Można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Corka ma na 2 imie Franciszka, po prababci, wiec male Franie tez sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 2letniego Józka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bosz bezmózgu - taka moda jest po prostu, coś ładniej komus brzmi i sie podoba, a coś mniej, nasz syn ma tradycyjne imie z listy tych lubianych i popularnych, a ma je po dziadkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ty durna babo nie potrzeba było neta żeby widzieć, że w promieniu 10km same kaśki :P Moja mama leżała na sali z trzema babkami i każda dała na imię Kasia prócz mojej mamy, a było to 30 lat temu. Ludzie w ogóle ciemni byli, bo nie było internetu bosz drogi :o Nie zwalaj na komunę moda to moda, a ludzie bez tego neta może lepiej żyli i sie komunikowali niz dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co was obchodzi jak kto komu daje na imie? A niech sobie bedzie i 10 julek w klasie i 5 majek, niech sobie beda hanie, zosie i inne. Co wam to przeszkadza? Ciagle tematy zecte imiona oklepane, te patologiczne, inne staromodne.. Ti juz jest zalosne. Naprawde nie macie wiekszych problemow? I zeby nie bylo moj syn ma na imie Tomek. A imiona jedynie dziele na te co mi sie podobaja lub nie i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co powiecie o imieniu Ludgarda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ty autorko i koleżanki, macie jakiś problem z tym? Ze ktoś nadal dziecku imię takie a nie inne? Co za debilny argument, że skoro Jan to czemu nie Mieczysław... bo to i to stare. Myślałam że wybiera się imię które się podoba i to nie znaczy ze trzeba się trzymać jakiejś wyimaginowanej grupy, typu stare czy oryginalne. Weźcie się puknijcie czasem w czerepy inteligentne inaczej, bo wstyd przynosicie! Autorka pewno mamusia Waneski i Brajanka?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu nie modne sa imiona Andrzej, Krystyna, Danuta,Sławomir ,Mirosław , Janusz, ? Kazda epoka ma swoja modę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwne pytanie :P Po prostu dorosło pokolenie z ukształtowanym tak gustem, ze takie imiona się podobają a nie inne. W pokoleniu waszych dzieci z pewnością część tych Wieśków i Cześków wróci a część odejdzie do lamusa i przestanie być używana. Tak się dzieje od wieków, tylko teraz w dobie internetu, u niektórych wywołuje to takie zdziwienie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam synka Tadka. Nie wiem, czy to bardzo "stare" imię czy nie, nam się po prostu podoba. Drugie imię też ma syn "stare" po pradziadku. To, że jakieś imiona są mniej czy bardziej popularne w danym pokoleniu jest naturalne, każde kolejne pokolenie chce się odróżnić od poprzedniego i często sięga wstecz do imion, które były modne 2,3 pokolenia wcześniej. Nie oznacza to, że wszystkie imiona wracają, choć ja akurat znam małych Józków, Jadzie, Krysie czy np. Wawrzyńca. Co się komu podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moja mama 39 lat temu dala mi na imie Olga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zoska to brzydkie imie , nigdy mi sie nie podobalo, to samo franek,jozek,franka bleee no ale nie zawsze co modne to ladne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To co modne zawsze jest ładne ale nie dla wszystkich :) nie jesteś żadną wyrocznią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam na imie Konstancja, syn ma Stanisław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja praprababcia była Wiktoria ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj hahaha no właśnie czemu wasze porąbane mamuśki natrzaskały sobie Kaś, Aś, Ań, Monik, Agnieszek, Magd i innych obrzyganych 30 lat temu imion smiech.gif x Czemu sremu, co za durny argument, porównywać dzisiejsze czasy do czasów komuny i po komunie gdzie ludzie nie wiedzieli co to internet i mieli kilka kanałów w tv, przy nadawaniu imieniu kierowali się czy w rodzinie i okolicy nie ma takich, a to jest słabe porównanie ateraz wchodzi w net i wiesz, że Julek jest od zarz*gania. Ja w swoim otoczeniu dzieci mam bardzo mało więc też mam małą świadomośćdo do trendów w imionach, właściwie najbliższa to jedyna bratanica i w jej grupie przedszkolnej jest 6 Julek ;/. Za naszych czasów to się rzadko zdarzao, były 3-4 dziewczynki o tym samym imieniu, ale więcej nie... V V Sranie w banie 30 lat temu były 2 programy w tv ale namnożyły sie właśnie wtedy Izaury i inne imiona z seriali!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam dwójkę dzieci z tymi tzw. "tradycyjnymi imionami. Zawsze podobały mi się te imiona. JEdno dziecko ma imię "stare" choć obecnie popularne- drugie "stare" i niespotykane. Nie szłam za modą. Po prostu te Franki, Stasie, Jasie, Zosie, Hanki czy Heleny mają ładniejsze brzmienie od typowo męskich Wiesiek i Stanisław czy Zenków. Kiedy nadawałam to bardziej popularne obecnie imię nie było ono jeszcze tak oklepane. Teraz wzięłabym inne bo jeszcze kilka starych ale niewyświechtanych bardzo mi się podoba. Inną rzeczą jest, zę narzucacie nam- gustującym w starych imionach- podążanie za modą. Ale ile teraz jest tak naprawdę oryginalnych i mało popularnych imion? Garstka. A większość z nich jest tak na siłę wyszukana, ze aż śmieszna. Znam mnóstwo dzieciaków z imionami tradycyjnymi, pospolitymi oraz nowoczesnymi. Nie przychodzi mi do głowy za wiele imion ładnych, nieoklepanych, niepretensjonalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dają stare imiona dlatego by ludzie gadali by dziecko wyróżnić by się lansować bo celebryci takie nadają. Chcą by ich dziecko było inne wyróżniało się a nie tradycja.... to wszystko dla popisywania się. Pamiętam jak 5 lat temu w mojej parafii mała parafia ochrzczono 8 Amelek. Paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ciekawe jakie wy dajecie nietypowe i piękne imiona? KAżdą grupę imion i ich "nadawców" można skrytykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×