Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćurodzinowy

Słodycze i chipsy na urodzinach dziecka

Polecane posty

Gość gośćurodzinowy

corka ma za tydzien urodziny. Konczy 5 lat i zaprosila kilka kolezanek i kolegow z przedszkola w tym dwoch kuzynow. No i moja kuzynka wczoraj powiedziala ze ma nadzieje ze nie bedzie chipsow, paluszkow i slodyczy bo jej synowie tego nie jedza. To co mam dac dzieciom? To urodziny wiec wiadomo, ze bedzie tort oraz slodycze. Co mam dac dzieciakom zamiast chipsow czy paluszkow, przeciez corka bedzie zawiedziona jak wyloze warzwka na stol, nie wspominajac o innych dzieciakach. A z drugiej strony obawiam sie, ze kuzynka nie pusci kuzynow i corka tez bedzie zawiedziona:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urodziny robisz swojemu dziecku czy dzieciom zmanierowanej kuzynki? Ja bym się nie przyjmowała jej opinia, a jeśli nie przyjdzie to będzie świadczyło o niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Śmieszna jesteś kuzynka ci dyryguje co ma być czego nie ?? zabawne a skoro jej dzieci nie jedzą to na pewno ze stołu nie wezmą tak :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To moze, zeby wilk byl syty i owca cala, przygotuj zarowno slodycze dla innych dzieci jak i jakies zdrowe przekaski dla kuzynow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To są urodziny dziecka, więc jak najbardziej podaj takie rzeczy, bo normalne dziecki przeciez i tak tonamib ich nie jedza, jak kuzynka będzie organizowała przyjęcie swoich dzieci, to niechbpoda kielki, a jako gość nie powinna się wypowiadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak kuzynce nie pasuje to niech przyniesie swoich osobne jedzenie albo w ogole nie przychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalnie wyłóż chipsy paluszki słodyche i powiedz kuzynom ze to nie dla nich ze dla nich masz coś lepszego np. tabletki extassy na popite 0.75 i do przybalenia jointy nie przejmuj sie kuzyni beda zadowoleni i ich mama też;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćurodzinowy
oczywiscie nie mam zamiaru rezygnowac ze slodyczy i innych takich, bo chce by corka i dzieciaki byli zadowoleni, ale cos czuje ze kuzynka wtedy swoich synow nie przyprowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ich nie przyprowadzi, to trudno, urodziny to urodziny- dzieciaki mają mieć frajde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćurodzinowy
jakby raz na jakis czas chlopaki cos tkaiego zjadly to przeciez nic by sie nie stalo, ale ok rozumiem, że ma swoje przekonania to powiedzialam ze beda owoce ale ona twierdzi ze slodycze, chipsy i kolorowe napoje beda za bardzo ich kusic:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robilam corce 6urodziny w tzw kulkach i tam byl taki katering dla dzieci-oczywiscie jakies chrupki, slodycze, ciasteczka ale tez male kanapeczki z serem i szynka, koreczki serowo warzywne-kolorowe no cala taca warzyw pokrojonych w rozne ksztalty-o dziwo warzywa wszystkie poszly, az sie z innymi mamami dziwilysmy, ze wiekszosc dzieci sie za warzywa zabrala, do tego byl normalnie tort i lody sorbetowe, moze warto wlasnie tak pomieszac troche slodyczy troche zdrowych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćurodzinowy
będą tez kanapki i jak pisałąm owoce:) także to nie będzie tak, ze same chipsy i słodycze, no ale wiadomo, że one tezbędą. Tak samo do picia będą soki, woda, ale też będzie oranżada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie że daj słodycze to ma byc fajny dzień dla dziecka. Zawsze jak idziemy na urodziny córka musi zjeść solidny obiad, wtedy nie zje za dużo chipsów, słodyczy. Bez przesady jakbyś dala pokrojoną marchewke to by dzieci miały super urodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KingaStefankaFanka
Ja w takiej sytuacji powiedziałabym kuzynce, że na przyjęciu będą dzieci mające rożne nawyki żywieniowe i zrobisz tak, żeby każdy miał wybór czy je np owoce, zdrowe przekąski czy slodycze lub chipsy :) więc jej dzieci też będą jadły to, co lubią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak nie jedzą to nie zjedzą przecież? w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie, wyloz tylko czipsy, paluszki, pizze, cukierki. I oczywiscie tort. A do popicia pewnie cola, fanta, sprite. No bo coz innego moze dac kochająca mama, na urodziny swojej corci. Dzieciaki pojedza, popija, porzygaja sie. Bedzie ubaw. Nic dziwnego ze Polska jest w europejskiej czolowce jesli chodzi o otyle i schorowane dzieci. Skoro tak rodzice dzieci uszczesliwiaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćurodzinowy
ty wyżej a czytać nie umiesz? Napisałam, ze będą tez owoce, coli wyobraż sobie nie dam dzieciom, bo zawiera kofeinę. A teraz wyobraź sobie, ze moja córka nie jest otyła, o dziwo jej koleżanki też. To, ze zjedzą słodycze czy chipsy w dniu urodzin nie oznacza, że jedzą to na co dzień, ale na to pewnie nie wpadłaś:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja po czesci rozumiem kuzynke, a co powiesz na kompromis? Np. zamiast ciastek czy innych kupnych słodyczy upiecz ciasto i mufinki. Kup poządne cukierki np. mieszankę wedlowską i wyłóż tak żeby nie przypadało po więcej jak 3 cukierki na dziecko. Zamiast czipsów orzechy, możesz kupić 3 rodzaje. Do tego owoce fajnie pokrojone i warzywa. Do picia soki, woda, kompot. Po co oranżada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahaha:D orzechy zamiast chipsów:D i może jeszcze frytki z selera? Proponuję też wyliczyć po kawałku jednym ciasta na dziecko i po szklance wody. A co? Jak szaleć to szaleć i wyliczać wszystko a nie tylko cukierki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dlaczego autorka ma sie dostosowywać do jednej kuzynki????? Powinna podać to co lubi jej dziecko i ewentualnie inne rzeczy do wyboru. Skoro dzieci kuzynki są tak przeciwne cukierkom i chipsom to przecież nikt im nie będzie wmuszał. Np na przyjęciu mojego dziecka podałam chipsy kupne, sok pomarańczowy kupny, wodę mineralną niegazowaną z cytryną i miętą, tort robiony w domu, muffinki robione w domu, pizzę też domową, kupne cukierki, sałatkę owocową, oraz owoce pokrojone na kawałki....no i niestety ale wodę i owoce jadło tylko moje dziecko :o :) tak że po co uszczęśliwiać innych na siłę? Najlepiej podać to co się uważa, biorąc pod uwagę rożne gusta dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karmisz 5-latkę chipsami? Gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja wyzej ;-) A o czyms takim jak sarkazm to slyszalas autorko? Pytalas co moglabys dac innego niz chipsy. Dzieci uwielbiaja ostre smaki i kolory wiec proponuje slupki warzyw, marchew, kolorowa papryka, seler naciowy a do tego sos jogurtowo czosnkowy i pomidorowy (od biedy niech bedzie ketchup). Pyszne, chrupie jak czipsy i super wyglada. Z jajek i pomidorow zrob muchomorki. Do picia zaproponuj lemoniade cytrynowa z cukrem trzcinowym i listkami miety. Pomyslow na fajne jedzenie na urodziny maluchow jest mnostwo. Powyzsze propozycje nie wymagaja duzego nakladu czasu i pieniedzy. Wszystkie produkty kupisz w biedronce. Niestety fragment o otylosci i chorobach wsrod dzieci, to smutna prawda.. Duzo zdrowia i usmiechu dla cory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak któreś dziecko ma uczulenie na orzechy?;) u mnie były w tym roku kabanosy, paluszki, krakersy z serkami, wędliną itepe - zamiast kanapek, wielki talerz z owocami, troche słodyczy, chipsy, galaretka w kubku, nie dawałam warzyw, bo i tak nikt by nie tknął, tort też oczywiście był, a do picia woda i soki, jak dziecko chciało to mogło syfu nie jesć; Bez problemu można zrobić zupełnie zdrowcałe menu ze słodyczami włącznie, ale to to sobie może kuzynka na urodzinach swoich dzieci jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale czy wy naprawdę myślicie, że dziecko spasie się od jedzenia chipsów i pizzy na przyjęciach urodzinowych???? Osobiście w to wątpię, choćby nawet chodziło na urodziny całej swojej klasy i wszystkich swoich kuzynów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćurodzinowy
może ja napiszę co będzie i rozwieję watpliwości co poniektórych. Będą 3 rodzaje ciast, pieczone przez moją szwagierkę więc domowe, ciastka i wafalki kilka rodzajów (również ciastka owsiane), cukierki (tak właśnie kupię wedlowską mieszankę, ale nie będę ich liczyć:O ), owoce takie jak banany, pomarańcze, mandarynki, jabłka itp. Będą kanapki z serem, wędliną, warzywami. Zrobię też dla dzieci hot dogi (tak hot dogi z tymi śmiercionośnymi parówkami) i kukurydzę, bo sporo dzieci lubi. Do picia soki (jabłkowy i pomarańczowy), woda gazowana i niegazowana i oranżada plus picolo. A teraz możecie zacząc jazdę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15.45- mieszkam w Holandii, mam bardzo duży kontakt z dziećmi i doskonale wiem, co tu jest serwowane dzieciakom zarówno na przyjęciach urodzinowych, jak i na codzień i gwarantuje Ci, ze w porownaniu z holenderskimi, polskie dzieci mają super zdrowe nawyki zywieniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zresztą dzieci w grupie mało czasu poświęcają na jedzenie :) u mnie jadły tylko tort i pizzę, poza tym innych rzeczy poszło bardzo mało bo dzieci cały czas się bawiły i mało kto się interesował tym co stoi na stole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×