Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
campa

Stomatolog i ortodonta

Polecane posty

Czy dobrze robie ze z 3 letnim dzieckiem ide do stomatologa plombowac zeby ,a za pol roku zalozyc ruchomy aparat ? Moze jestem nienormalna i mecze dziecko ,przeciez i tak mleczaki jej wyleca, bo niektorzy tak wlasnie sadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona zamyślona
Leczenie-jak najbardziej! Aparat-zupełnie niepotrzebny w tej chwili (ze 3 lata można spokojnie odczekać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepszym okresem dla stosowania aparatów ruchomych jest okres od 4 do 12 roku życia. Aparaty ruchome stanowią pierwszą fazę ortodontycznego leczenia wad zgryzu. Stosuje się je w przypadku, gdy zęby dziecka są stłoczone, a łuki zębowe wąskie. Pozwalają one na rozbudowę kości, przez co wydatnie zwiększa się ilość miejsca na prawidłowe ułożenie zębów. Aparaty ruchome korygują również takie wady zgryzu, jak cofnięta żuchwa czy zgryz krzyżowy. Aparaty ruchome pomagają wyleczyć zaburzenia kości, natomiast nieprawidłowości w ułożeniu zębów korygowane są w drugiej fazie leczenia z zastosowaniem aparatów stałych. Dzięki wcześniejszej rozbudowie kości aparatami ruchomymi znacznie skraca się jednak okres leczenia aparatem stałym, maleje ryzyko nawrotu wady oraz zmniejsza się potrzeba usuwania zębów stałych. Wczesne leczenie chroni dziecko przed poważną wadą zgryzu w przyszłości. źródło : http://clinident.pl/Aparaty-retencyjne/Kiedy-trzeba-aparat-ruchomy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamam27
moja ortodontka twierdzi że z mleczakami nic sie nie robi w sensie leczenia aparatem - plombować możesz jeśli tylko dziecko ci wysiedzi na fotelu.. ale 3 latek - podziwiam twojej determinacji - a aparat ruchomy to jest niewygodny - bolą zęby przy zmianie itd jak to przetrawi 3 latek to niewiem - ja nosiłam jako 12 latka i miałam odruch wymiotny na poczatku noszenia itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja corka ma wlasnie zgryz krzyzowy . Hm czyli to znaczy , ze i tak i tak bedzie musiala nosic sparat staly czy wyleczy sie poprzez ten ruchomy.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie nie wiem jak to bedzie u denstysty ide z nia za tydzien ma az 5 zabkow do roboty . Jak sie uda i wysiedzi to dobrze a jak nie to trudno poczekamy tak samo z aparatem co pol roku bedziemy probowac az sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuma
ja leczyłam zęby dziecku gdy miało niespełna 4 lata. Znalazłam dobrego dentystę i udało się bez większych problemów wyleczyc wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwojeczki
ona zamyślona - calkowicie sie z toba zgadzam. Campa - twoj 3 latek ma juz ubytki w zebach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwojeczki
Przepraszam, dopiero doczytalam, ze ma az 5 ubytkow...Kurcze, to strasznie duzo jak na takich malucha...Sama mam niespelna 3 latka w domu, ale on nie ma oni jednej dziury (odpukac ;) ). Powiedziala ci ta dentystka dlaczego tak sie moglo stac??? A moze sama wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuma
u nas właśnie długi czas był spokój i nie było żadnych ubytków a potem jak się ruszyło to pojawiło się naraz kilka ubytków. Niestety zaatakowała ostra próchnica dość częsta w tym wieku. Dziecko już dawno nie piło z butli więc to nie od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na Twoim miejscu bym się poradziła ortodonty. Na chłopski rozum owszem, mleczaki - wypadną, ale aparat ortodontyczny koryguje przecież także wady zgryzu...no nic, lepiej zapytaj, ja mojej córce robiłam tu: http://kaiserziorkiewiczbeata.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ona już pewnie sobie poradziła z tym problemem ( data ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli nie masz pewności co do założenia aparatu ortodontycznego to moim zdaniem powinnaś sięgnąć rady jeszcze jednego ortodonty. Ja od lat korzystam z usług http://www.clearaligner.pro/ który leczy wady zgryzu mojemu dziecku i patrząc na efekty z pewnością wie co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swojemu dziecku założyłam nakładki prostujące zęby zamiast ruchomego aparatu. Wygodniejsze i mniej bolące. Jeśli chcesz dobrego specjalisty w tej dziedzinie to koniecznie odwiedź www.clearaligner.pro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leczenie mleczaków to ważna sprawa, ponieważ one mają wpływ na kolejne zęby. Z aparatem wydaje mi się, że się trochę spieszysz, ale zapytałąym odbrego ortodonty. Może spróbuj u www.ortodontawroclaw.com.pl . Moje dzieciaki tam chodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leczenie zębów to przecież obowiązek nawet jeśli są to mleczaki. Warto o nie dbać, aby później na przykład nie pojawiły się problemy z krzywym zgryzem. Jesli nie masz jeszcze zaufanego stomatologa to w Warszawie przy ulicy Maciejewskiego jest świetny gabinet stomatologiczny - www.stadent.pl - chodze tam od kilku lat ze swoim synkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jesli ktoś szuka na prawde dobrego ortodonte ale z Łodzi to śmiało polecam Ortoprotez z Przybyszewskiego 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodze do doktor stepkowskiej www.ortodontawroclaw.com.pl/ i moge Wam naprawde polecic:) spokojnie mozecie sie zdecydowac na leczenie u niej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
faktycznie Ortpoprotex ma świetną opinie i też tam jeżdżę z moją córeczką do ortodonty. Najlepszy ortodonta ever!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem czy u takiego małego dziecka zakłada się już aparat, możliwe ze wystarczy profilaktyka ortodontyczna. Ja sama chodzę do tego gabinetu w Katowicach http://www.ortodonta-katowice.eu/ i jestem bardzo zadowolona. Pani doktor indywidualnie dobiera aparat i cenowo nie jest też najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszukuję ortodonty dla dziecka ze Szczecina, czy ktoś może polecić sprawdzoną osobę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Szczecinie mogę doradzić dra Sromko, przyjmuje koło Wyszyńskiego na ul. Panieńskiej w Froe (www.froe.pl). Niedługo minie rok jak zakładał aparat mojemu synowi jestem bardzo zadowolona z efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja korzystałam z usług świetnego ortodonty w Pabianicach. Aktualnie noszę aparat na zębach. Dzięki niemu aparat ten wygląda stylowo. Ortodonta ten jest profesjonalistą w każdym calu. Robi wszystko bardzo dokładnie i dobrze, poza tym podpowiada jak o te zęby dbać. W końcu mój uśmiech zaczyna wyglądać ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Welka88
Mnie też czeka aparat ortodontyczny. Na razie jestem po "przymiarkach" i czekam na założenie. Ja akurat robię to tu: http://www.danecka.pl/ Sama jestem ciekawa jak to będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno najlepszy ortodonta w Łodzi to dr Joanna Ślusiewicz specjalista ortodonta. Ja miałam aparat stały zakładany u niej w gabinecie i jestem usatysfakcjonowana bardzo z rezultatów. Teraz mam przeglądy raz do roku :) ale już u kogoś innego w tym samym gabinecie. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się, że na aparat w tak młodym wieku to jest zdecydowanie za wcześnie. Najlepiej udaj się do jakiegoś solidnego gabinetu na konsultację i dowiesz się wszystkiego. Ja korzystam zawsze z pomocy www.bochinska.pl, pracują tam tylko najlepsi specjaliści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alek0009
Najlepiej wybrać się na rzeczową konsultację. Bez tego, ciężko coś doradzić. Nie wiem skąd jesteś, ale w Krakowie jest http://ortodontica.pl/ i ma dobre opinie. Zajmują sę typowo ortodoncją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobry gabinet stomatologiczny w którym jest również gabinet ortodontyczny znajdziemy www.maxdent.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronna03
Proponuję zapytać lekarza, ale odpowiedniego lekarza. Kiedyś myślałem, że każdy lekarz jest odpowiedni, ale rzeczywistość przedstawia się inaczej. Nie tak dawno korzystałem z pomocy Dentalux w Warszawie. Choć w sumie nie można nazwać tego pomocą. Wydałem pieniądze a zęby wyglądały tak samo jak wcześniej. Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×