Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Szkoła średnia. Proszę o radę

Polecane posty

Gość gość

Cześć kobitki. Mam pytanie.Mój syn jest w 3 klasie gimnazjum. Chce iść do LO do klasy lingwistycznej j, angielski. Nie wiem czy to dobry wybór, czy ten kierunek ma przyszłość. Ona sam nie wie jeszcze, co chce robić w przyszłości, ale wie że interesuje go język angielski. Czy to nie będą zmarnowane lata? Tak myślę, że języka przecież można się i tak nauczyć, a iść na jakiś inny kierunek. Sama nie wiem. Nie chcę go zmuszać do innego wyboru, ale tak się cały czas zastanawiam, czy dobrze wybrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poslij go do technikum , jak mu sie odmieni przez nastepne kilka lat , to przynajmniej bedzie mial zawod! Ja skonczylam LO i w ostatniej klasie doszlam do wniosku ze na studia humanistyczne szkoda mi zycia, na scisle jestem za glupia ( a moze zbyt leniwa). Uargumentuj to tak ze " niewiadomo jak sie zycie potoczy, a po technikum tez ma mature i droge na studia otwarta". Z zawodem chocby mechanika maszyn i bieglym angielskim, swiat stoi przed nim otworem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie to LO nie martwi, tylko ten kierunek. Lingwistyka. Czy po tym kierunku jakieś sensowne studia i praca go czekają? Ja zdawałam jakiś czas temu do szkół, wtedy inne kierunki były na czasie. Teraz nie wiem. Dlatego pytam, bo tutaj dużo młodych mam, które pokonać żyły studia. I stąd moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak do technikum to na mechanika nauczy sie i dobrze z praca ;) Po technikum informatycznym nikt nie jest informatykiem, ani po ekonomicznym ani po logistycznym ani po handlowym. Nie wiem po co ktos mowi "idz do technikum bedziesz miał zawod" tylko do niczego sie nie przydaje bo w kazdym kierunku mozna pracowac bez technika :P ... Pracuje w hotelu i ja jestem po technikum hotelarskim, kolezanka po lo, druga kolezanka zawodowka i jeszcze jedna z lo a jedna robi studia zaocznie :P Jak jest pewny ze chce isc na studia to lo ;) a ta czwarta klasa w technikum to juz takie naciagane te zawodowe i na sile trzeba siedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak mu idzie z matematyka? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
LO to LO, jaki profil nie ma najmniejszego znaczenia, bo jak sama nazwa wskazuje to uczysz sie wszystkiego, tak ogolnie. Mature tez wszyscy zdaja taka sama i na studia moga isc dowolne. Jedyne ograniczenie to jakie przedmioty do zdawawania wybierze, ale to juz od profilu klasy nie zalezy w zaden sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16.32 Słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no slabo z ta lingwistyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.22 Ale dlaczego ?? Właśnie o to pytam. Takie stwierdzenie to mi nie pomaga, bo sama też tak uważam, ale nie chce syna pchać na kierunek, który go nie interesuje. Wolę już żeby pochodził jeżeli bardzo chce i sam zobaczył. Szkole zawsze może zmienić. I dlatego pytam, żeby też wiedzieć jakich argumentow za lub przeciw użyć w rozmowie z nim. Twoje stwierdzenie nic mi nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:29 haha wlasnie temu napisalam ze humanistyczne studia to dla mnie strata czasu! W hotelu kluczyki moze wydawac kazdy, zarzadzanie nim zostanie powiezone osobie z doswiadczeniem, albo po studiach. Jezeli chodzi o przykladowego mechanika, to po technikum jest zawod, podparty wiedza techniczna i uprawnieniami! Jest multum zawodow do ktorych wyksztalcenie kierunkowe jest zbedne, ale sa tez takie do ktorych jest ono konieczne. Nawet to by moc postawic mur w pl, uprawnienia sa potrzebne! Zlozysz podanie do pracy w aptece bez technika farmacji? Albo maszochote zostac technikiem protetykiem bez przygotowania? To powodzenia. Wracajac do tematu, teraz juz nie ma- a przynajmniej nie bylo w moim miescie "Lo profil ogolny"(a jestem pierwszym rocznikiem gimnazjum. ) profil polega na zwiekszonej liczbie godzin wybranych przedmiotow i wiekszej ilosci materialu do ogarniecia. Ja dla przykladu na biol- chem mialam 4 lekcje biologi w tyg , a klasy rownolegle tylko jedna. Jezeli Mlody konieczniechce LO to niech sam wybierze dla jakiego przedmiotu bedzie zarywal noce i rezygnowal z przyjemnosci. Chociaz jak ma dar do jezykow to mniej Go to obciazy, niz przysfojenie 50 kartek z ksiazki w tudzien o rozmnazaniu sie pierwotniakow :D Taki profil nie wnosi zupelnie nic, po za lepszym przygotowaniem do matury rozszerzonej. Czy po tym jest praca? Z pewnoscia jakas znajdzie z bieglym angielskim, ale nic konkretnego. Chociaz tlumacz przysiegly albo techniczny zarabia krocie w duzych miastach, ale to trzeba dodatkowe uprawnienia. PS. Tez pracowalam w hotelu ( az trzy mc) a po mojej szkole jedyne w czym bylam lepsza to w tym ze wiedzialam jak rozmnazaja sie pluskwy i wiedzialam co im sprzyja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
On wie jakie sa po tym zawody? Niech sie zagłebi w tym i poczyta czy po tym kierunku jest praca moze to go zniechecic albo bardziej zaciekawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko czy do apetki przyjma z technikiem? Jak i tak pełno studentow bez pracy to zawsze wybiora studenta a nie technika. Z technikiem ekonomista tez do banku cie nie wezma. Albo wezma po studiach albo z doswiadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.38 Czytal o zawodach po tej szkole. Ja muszę dopiero zgłębić temat. Oczywiście wie, że czekają go studia. Będzie miał rozszerzony język angielski, geografie i WOS na tym profilu. I właśnie angielski plus geografia go interesuje. Chcę kiedyś jeździć po świecie. Moim zdaniem to takie marzenia, jak młody czlowiek marzy. właśnie dlatego czasem myślę, że niech próbuje może kiedyś będzie robił to co chce. Z drugiej strony boję się o niego, że zderzenie z rzeczywistością po tej szkole może go rozczarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.43 To ja autorka. Tu się z tobą zgadzam. dlatego nie wyślę go na siłę do technikum na mechanika, jak go to i tak nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bedzie zdawał angielski wos i geografie. Bedzie miał po tych rozszerzeniach duzo kierunkow do wybrania :) Spokojnie :) Najbardziej co by sie opłacało to matma i jakis kierunek techniczny ale jak mu słabo idzie to szkoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.48 Dziekuje. Jestem rocznik jeszcze przegląd gimnazjami, więc i egzaminy i maturę inaczej się zdawało. Dlatego teraz jestem trochę nie w temacie, muszę przyjrzeć się temu bliżej. Wcześniej człowiek nie zaprzatał sobie tym glowy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mowi sie ze po technikum ten rok dluzej to nic takiego. Ale dla kogos kto studiuje to duzo. A jak mu sie kierunek na studiach nie spodoba i zrezygnuje i bedzie chciał zaczac nowy to juz 2 lata w plecy. Jak jestescie pewni ze bedzie szedł na studia na 100% to lo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież szkoła średnia nie ma znaczenia. Tym bardziej profil. Powymyslali głupie profile, po których nic człowiek nie ma. Ja poszłam po gimnazjum do technikum chemicznego, a potem dostałam się na farmację. Kolezanki, które poszły do liceum o profilu humanistycznym poszły dalej na zażądanie i finanse. Te, które poszły do super liceum dalej nigdzie się nie wybrały... To zależy czy człowiek ma jakieś ambicje i czy ma plany na życie. On ma 16 lat dopiero. Jeszcze trzy razy zmieni zdanie co do kierunku szkoły, studiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdź raczej jaką pozycję w rankingu ma ogólniak, jaki jest tam poziom. Nie zaszkodzi przygotować sobie pytania i podejść tam przy okazji dni otwartych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co to znaczy poślij go do technikum na mechanika?? chyba chłopak ma coś do gadania?? może ja ciebie poslę do sprzątania bo tak... a profil w liceum nie jest taki ważny LO to LO maturę może zdawać z czego chce a język zawsze się przyda.. poza tym on powinien wiedzieć co chce robić, mnie też rodzice zmuszali do konkretnego wyboru szkoły i mam im to za złe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, sama jestem mamą córki w wieku Twojego syna. Moja od małego wie, co chce robić, więc na razie nie ma problemu z decyZjami o szkole i profilu, ale podstawą jest motywacja dziecka. Jeżeli syn chce ten profil to ok, wybierz dobre liceum i ciesz się, że chłopak ma zainteresowania i jest dobry z angielskiego. To dopiero liceum, w toku wszystko się okaże. Może za rok czy dwa odkryje jakieś inne zainteresowania a może właśnie językowe. O studiach i zawodzie nie myśl teraz. Gdziekolwiek dalej pójdzie język tylko mu pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×