Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćććć

Szlachetna Paczka 2017 ręcę opadają

Polecane posty

Gość gośćććć

Pani Beatka (24 l.) wraz z mężem Marcinem (30 l.) wychowują sześcioro dzieci: Jakuba (6 l.), Weronikę (5 l.), Kingę (4 l.), Piotra (3 l.), Sabinę (2 l.) i Adama (6 mies.). Rodzina mieszka wspólnie z rodzicami Pana Marcina: Panią Marią (51 l.), Panem Krzysztofem (54 l.) i ich dziećmi Wojciechem (21 l.) Natalią (20 l.) i Julią (10 l.). Rodzina żyje skromnie. Utrzymują się wyłącznie z niewielkiego pola i zasiłków. Susza i złe warunki atmosferyczne spowodowały, że plony w tym roku były bardzo słabe, przez co rodzina popadła w kłopoty. Ich dochód z gospodarstwa to około 658 zł na miesiąc. Pani Maria pobiera zasiłki w wysokości 624 zł,a pani Beata zasiłki i pieniądze z programu 500 plus w wysokości 4818 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania (792 zł), miesięczny dochód na jednego członka rodziny wynosi 408,35 zł. Mimo trudności z jakimi rodzina musi się zmierzyć, nie narzekają na zły los. Wszyscy wierzą, że uda im się wyjść z kłopotów. Wojciech pracował latem i wiosną dorywczo w budowlance i chciałby zdobywać doświadczenie w tym zawodzie, aby zdobyć dobrą pracę i pomóc rodzinie. Natalia skończyła szkołę i poszukuje pracy w branży kucharskiej, a Beata marzy, że zrobi sobie kiedyś kurs na prawo jazdy i otworzy swój własny mobilny biznes. Marcin pomaga rodzicom w pracach polowych i poszukuje stałego źródła utrzymania. Po wyjściu z zakładu karnego ma problemy ze znalezieniem pracy. Najważniejszymi potrzebami dla rodziny są żywność, która stanowi największy wydatek, jak również ubrania dla dzieci na nadchodzącą zimę, by nie marzły. Rodzina prosi również o opał, by w domu dzieciom było ciepło i przytulnie. No cóż...zapewne już pracują nad następnym potomkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Śmieszy mnie to, żetamwszystkie imiona są zmienione, żeby zapewnić rodzinie anonimowość. W realu te dzieciaki to Nikole, Brajany i Dżesiki. Tyle mĺodych ludzi siedzi nie pracuje, a praca teraz naprawdę jest. Żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ze znalezieniem pracy po pobycie w zakładzie karnym ma problem ale żeby napykać dzieciaków bedąc tam to nie miał problemu... masakra w takich rodzinach po trzecim powinni sterylizowac oboje rodziców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już się zaczyna. Najgorsze, ze zawsze znajda sie jelenie, co pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masakra. Wspierajcie ludzi naprawdę potrzebujących pomocy, jakiś chorych staruszków itp...a nie rodziny wielodzietne!!! Oni mają 500 plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spieprzają niech, mają siłę pieprzyć się i rozmnażać to niech mają siłe zapieprzać na te bachory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niech mi teraz w markecie czy tp. zaczepią o pomoc, to od razu w ryja załaduję, jest rząd, płaci za pieprzenie się to tam spadajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Źenada k****.Dziecioroby pieprzone.Pisowski elektorat za kasę - do roboty k***a nygusy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie co, niekoniecznie jest sens mieszać w to rząd. Fakt, oni zagłosują na PiS, bo jest 500. Ale takie rodziny, ludzie rozmnażający sie bez kontroli, dziedziczący biedę, żyją tak niezależnie kto rządzi, czy bedzie rządził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na miejscu tych dorosłych dzieci, rodzeństwa tego brata, wzięłabym jedna walizkę i wyjechała do większego miasta, wynajęła pokoj i znalazła prace, niz mieszkać z tymi wszystkimi dzieciakami na kupie :-/ bo na tej 6 i tak sie pewnie nie skończy. Dziecko rok po roku :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość dziś - tylko, ze teraz jak jest 500+ to muszę zapieprzać na tą patologię, a jak nie było 500+ to by się cholerstwo nie maiło za co jeść i może nie miałoby siły aż tak sie pieprzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tak w tym roku szlachetna paczka się bardzo poprawiła. Przeglądałam rodziny u siebie w okolicy i ani jednej rodziny budzącej kontrowersje, inne miasta też zerknęłam i mało rodzin wielodzietnych, więc jestem zadowolona , bo w tamtym roku to była porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogólnie popieram SP, ale tym najchętniej bym sprezentowała dożywotni zapas prezerwatyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama nie pobieram żadnej kasy od państwa. A że inni mają to mi żal d-u-p-y nie ściska jak innym tu, niech mają jak najwięcej żeby im się doborze żyło i nie musieli się martwić czy starczy im na chleb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też nie umiem być suką i nie mogłabym kogoś ocenić , ze gdyby chodził głodny to by nie miał siły się pieprzyć :-o , albo napisać, że pieprzy się dla 500 plus ja p*****le sama jestem mamą i mam dzieci na szczęście napieprzyłam ich sobie zanim się pojawiło to cholerne 500 plus , które jak widać potrafi co niektóry robić galaretę we łbie z zazdrości . Jak czytam co niektóre wpisy to tak jakbym czytała jakieś rady ciotki wajdy nieomylnej No może i fakt dziwne że taka młoda kobieta i tyle dzieci tak szybko , ale czy faktycznie macie prawo tak ją oceniać a przy okazji jechać po nas matkach z 3 i więcej dzieci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaraz zaraz, każdy ma prawo pisać swoją opinię, bo te pieniądze nie spadają z nieba.To są także moje pieniądze - z moich podatków na które muszę ciężko pracować.Pani premier nie wyjmuje tych pieniędzy ze swojej portmonetki.Ona ma duuuużo większą kwotę wolną od podatku.Rozumiecie to dziecioroby ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Nie rozumie pani sedna problemu! Moze sobie pani i inne osoby miec nawet 15-oro dzieci ale sami zadbajcie o ich utrzymanie! A nie miec szóstkę dzieci i płakać bo nie mam za co żyć A samego 500+ nie komentuję bo to sprawa spotna a dla mnie niesprawiedliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaraz zaraz, każdy ma prawo pisać swoją opinię, bo te pieniądze nie spadają z nieba.To są także moje pieniądze - z moich podatków na które muszę ciężko pracować.Pani premier nie wyjmuje tych pieniędzy ze swojej portmonetki.Ona ma duuuużo większą kwotę wolną od podatku.Rozumiecie to dziecioroby ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akcja brzmi "Szlachetna paczka". Szkoda, że ludzie mało szlachetni. Albo pomagasz, albo analizujesz. Na upartego do wszystkich potrzebujących można się przyczepić bardziej lub mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ty czegoś nie rozumiesz - Szlachetna Paczka nie jest z żadnych podatków, tylko z darów dobrowolnych darczyńców. Jak ktoś ma fantazję dać parę konserw i kurtek tej rodzinie, to co Ci do tego panie liberale??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Nie pobieram żadnego świadczenia, ale jak pomyśle że pracuje, płace podatki i jakieś dziecko ma co jeść dzięki temu że się w jakimś stopniu dołoże do 500+ to warto je płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naczytałam sie opinii wolontariuszy, którzy opisywali jak to liderzy "pomagali" przepchnąć rodziny do szlachetnej-ubarwiali, Koloryzowali, zaniżali dochody itp...sama sklanialabym sie do pomocy rodzinie, w której pogorszyła sie sytuacja z powodów losowych, czy osobie samotnej, niz takiej, gdzie co Roku pojawia sie dziecko i niewiele sie robi, zeby sytuacje polepszyć. Ale takich przypadków jak ta opisana, bedzie jeszcze wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najgorsze jest, ze te dzieci nie sa nic winne i cierpią biedę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
... I w ten sposób pokazuje się nieudacznikom co to jest tzw. dziadostwo !!! Pisząc o podatkach, myślałam o 500+.Paczka jest jednorazowa, a 500+ to stałe sięganie do mojej kieszeni bez uzgodnienia ze mną i nie ma to związku z preferencjami politycznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego albo jesteście szlachetni (człowiek taki, którego cechuje uczciwość, prawość, bezinteresowność, honor), albo... Nikt wam nie każe pomagać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś to nie płać czy ktoś Ci każe coś płacić i kupować ? Żal Ci d'u'pe ściska że inni mają coś czego ty nie masz, jesteś zawistnym zazdrosnym człowiekiem. A ja będę płacić podatki bo komuś może to pomóc. Nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chcę cię szokować, ale rząd sięgnął do Twojej (i mojej) kieszeni na długo przedtem zanim zdecydował (rząd, nie Ty i ja) na co je wyda i SETKI lat zanim w ogóle ktoś pomyślał o socjalu i 500+. Te pieniądze nie są Twoje, tylko rządu. Może i je zarobiłaś, ale rząd Cie zabrał i robi z nimi co chce. Powtarzam: rząd je zabrał a nie beneficjenci 500+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale rząd zabrał - i zamierza zabierać dalej po to, żeby 500+ sfinansować. Wcześniej zabierali mniej - i wystarczało na potrzeby państwa, teraz już nie - bo nie ma takiej możliwości. Każdemu pracującemu zabrali ponad 8 tys. rocznie - tyle miało być kwoty wolnej od podatku, z którą kwotą dzięki PISowi się pożegnaliśmy. Nie widzę powodu, żebym za ciężką pracę miała być karana wyższymi podatkami, żeby taka pani Beatka mogła nadal bezmyślnie klepać kolejne dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no . .......... rządowe oby ich szlag trafił za te 500+ i ich biorących. ka przymieram głodem za pracę a bogaci dostają 500+, i to jest uczciwe, by szlag uch trafił. Boże czy ty to widzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wcześniej zabierali mniej?????????? HA HA HA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×