Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Herbes

Szyjka 4 mm

Polecane posty

Gość Herbes

Dowiedziałam się 2 dni temu, że szyjka nagle skróciła się z 3 cm do 4 mm. Od razu trafilam do szpitala czekam teraz na wyniki posiew i pessar. Czy taki krążek realnie pomoże? To dopiero 27 tc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi pomógł w dwóch ciążach, donosiłam do końca. Pierwszą, bez pessara, straciłam, we wszystkich miałam niewydolną szyjkę. Fakt że 4 mm to malutko, ale bądź dobrej myśli. Nawet w dobrze przebiegającej ciąży nikt nie da ci gwarancji na donoszenie i urodzenie zdrowego dziecka, ale pessar pomógł wielu osobom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaaaania
W szpitalu mówią ze oprymistycznie mamy szansę dobić do 34 tc ale realniejszy jest 30-31. Nie mam żadnych skurczy, dziecko już leży głową w dół. Jestem przerażona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaaaania
Ucieło mi początek. Ja mam podobnie ale 5 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko możesz powiedzieć tak z ciekawości czy miałaś jakaś aktywność fizyczna, czy wspolzylas, podnosilas coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka Głupie pytanie. Co ci da odpowiedź na te pytania? Współżycie jest normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytającemu pewnie chodziło o to czy było coś co mogło spowodować aż takie szybkie i znaczne skrócenie szyjki. To wcale nie takie głupie pytanie. A wcześniej nic się nie działo niepokojącego? Cały czas było z szyjką ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie są głupie pytania. Niestety nie ma czegoś takiego jak bezpieczna aktywność fizyczna czy seksualna w ciąży. Nie przewidzi się tego, ale tak jest. Przypuszczam, po odpowiedzi, że autorka prowadziła intensywny czyt. normalny tryb życia. Niestety, trzeba się oszczędzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie o to się pytałam. Normalne pytania. Ja nie wspolzyje bo właśnie lekarz mi mówił coś takiego że mozna, ale jest zawsze ryzyko jak ktoś na skłonnośc i może się skrócić nagle z dnia na dzień. Więc pytam. Rety, ale afera. Urażona dama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idiotko bzykalas się to masz. Orgazm powoduje skurcze macicy które mogą skrocic szyjkę. Nigdy nie wiesz jak organizm zareaguje na seks. Kretynka. Szkoda dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herbes
No właśnie my już jak spadła poniżej 3xm dostaliśmy zakaz seksu a ja nakaz leżenia w łóżku. Mam podejrzenie defektu macicy (dwurożność) przez co ona się źle rozciąga i dziecko za mocno naciska na szyjkę, ale to można na pewno zdiagnozowac dopiero po ciąży, więc co mi z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko a czy to wymiar szyjki całkowity z USG czy zewnętrzny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herbes
Bardzo szybko zaczęła się kurczyć, ale w miarę regularnie - 3-5 mm na miesiąc (przy normalnym życiu). Jak zostało 2,9 poszłam na zwolnienie w pracy, zaniechaliśmy współżycia i zaczęłam duzo leżeć. Teraz na tej wizycie mieliśmy zrobić badanie do pessara, a tu nagle trach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herbes
Z usg. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem dlaczego wyzywacie autorkę od idiotek? W zdrowej ciąży seks nie jest zabroniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herbes
Aaaaaania gdzie Ci tak powiedzieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idiotko bzykalas się to masz. Orgazm powoduje skurcze macicy które mogą skrocic szyjkę. Nigdy nie wiesz jak organizm zareaguje na seks. Kretynka. Szkoda dziecka. xxxx Tylko to potrafisz? Mam nadzieję, że nie jesteś mamą, bo szkoda dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli szyjka kurczyla się 5 mm na miesiąc to powinnaś bezwzględnie leżec i żadnego współżycia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedna z drugą od razu skomentowały, nie wiem jak trzeba mieć narąbane w głowie żeby dowalać kobiecie z takimi problemami. W zdrowej ciąży ani seks, ani umiarkowany wysiłek fizyczny nie są zabronione i nie ma żadnego powodu żeby podejrzewać że zaszkodzą. Sama pisałam wcześniej o ciążach utrzymanych z pessarem, w pierwszej owszem, pracowałam, normanie współżyłam, nieraz byłam przemęczona i obwinilam się potem mocno że może przesadziłam, chociaż od pierwszych objawów leżałam juz plackiem. W drugiej leżałam od początku, odmawiłam współżycia, nie podnosiłam nawet dużej butelki z wodą i ogólnie wszyscy koło mnie skakali- i powtórka z historii, te same objawy w tym samym czasie. W trzeciej uznałam że niech się dzieje co chce, nie przeginałam, dbałam o siebie ale już nie szalałam z leżeniem dopóki lekarz nie zalecał, i ta sama historia... chociaż później też leżałam na tyle na ile starsze pozwalało. I owszem, szyjka się potrafi skrócić z dnia na dzień, a już z tygodnia na tydzień bardzo znacząco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zdrowej ciąży nie jest zakazany ale kiedy wiadomo ze jest zdrowa ciąża? Dziś jest ok jutro może nie być ok . Seks w ciąży to nic dobrego możliwość infekcji przedwczesnych skurczy. Dla dobra dziecka warto się wstrzymać a jak facet kocha to poczeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale zal mi tych ktore twierdza ze seks w ciazy jest zly. Ludzie! Niektorzy kochaja swoich partnerow i uprawiaja z nimi seks nie dwa razy w miesiacu w okolicach pwulacji i nie tylko po to zeby zajsc w ciaze. Ale glupiutkie laski tego nie sa w stanie pojac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jednak wolę być glupiutka. Kocham mojego męża i zawsze kochamy się dla przyjemności i możecie tylko zazdrościć. W ciąży zrezygnowalismy zupełnie na wypadek właśnie problemu z szyjka. Jestem zatem glupiutka i dobrze mi z tym. Co do autorki nie wiemy co spowodowało skrócenie. Czy brała magnez? Czy miała stres? 4mm to bardzo mało, najpewniej koło 34tc urodzi. Ale to nie ma się czym martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23.38 dokładnie. Dodam jeszcze, że o zdrowej ciąży można mówić po porodzie. A w trakcie- z minuty na minutę się może coś zmienić więc nigdy nie wiadomo czy ćwiczenia czy seks nie wywołają skurczy. A skurcze to skracajaca się też szyjka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi gin powiedział jak zapytałam go o szyjke miałam 18 mm. Czy ta szyjka wytrzyma do porodu? Powiedział ze teraz jest ok ale nie da mibgwarancji czysta szyjka się nie skróci do zera za tydzień bo ciąża to taki etap ze może w ciągu jednego dnia przejść od "wszystko super " Do ciężkiej patologii . Wiec nigdy nie wiadomo jak organizm zareaguje. Obie ciąże miałam bez seksu wcale. A seks z mężem uwielbiany i po ciążach sobie nadrabialismy i bylosmy stesknieni. W zasadzie takie czekanie tylko podkrecalo nas i zakochanie; )ale tu są chyba takie co mają durnych mezow I sie boją ze pójdzie do innej.... i dają się spuszczac bez gumy a później płacz ze infekcja. Ze przedwczesne odejście wód od bakterii. O tym nikt nie mówi. ...temat tabu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi gin powiedział jak zapytałam go o szyjke miałam 18 mm. Czy ta szyjka wytrzyma do porodu? Powiedział ze teraz jest ok ale nie da mibgwarancji czysta szyjka się nie skróci do zera za tydzień bo ciąża to taki etap ze może w ciągu jednego dnia przejść od "wszystko super " Do ciężkiej patologii . Wiec nigdy nie wiadomo jak organizm zareaguje. Obie ciąże miałam bez seksu wcale. A seks z mężem uwielbiany i po ciążach sobie nadrabialismy i bylosmy stesknieni. W zasadzie takie czekanie tylko podkrecalo nas i zakochanie; )ale tu są chyba takie co mają durnych mezow I sie boją ze pójdzie do innej.... i dają się spuszczac bez gumy a później płacz ze infekcja. Ze przedwczesne odejście wód od bakterii. O tym nikt nie mówi. ...temat tabu xxxxx Może i nie uprawiałaś seksu w ciąży, ale kultury to się też do dziś nie nauczyłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam do konca ciazy zawsze dluga. Zawsze 4cm a na koniec 3 cm. Nic sie nie skrocila. Mialam cesarke z innego powodu ale ciekawe jak to jest. Czy to problem jak juz nadchodzi czas na porod, ze szyjka taka dluga i nie naruszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wpis kulturalny i prawdziwy. Ktoś się czepia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O co chodzi z tą kultura? Sama prawda, kogoś boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×