Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

qochanie911102

urlop tacierzyński

Polecane posty

słyszałyście już jak ma być w 2013? Bo niby ma być wydłużony dla tych którzy wcześniej rezygnują z urlopu macierzyńskiego, a co jeśli ja mam umowe do dnia porodu i nie wracam do pracy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To Maciezynski wypłaci ci ZUS i od ciebie zależy czy zdecydujesz sie na roczny czy nie, taciezynskiego to 2 tyg które należą sie ojcu z tytułu urodzenia dziecka i mozna go wziąć do ukończenia 1 roku przez dziecko. Ale zapewne tobie chodzi o to czy ojciec moze wziąć czesc macierzyńskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, słyszałam że od przyszłego roku ma być wydłużone tacierzyńskie do 6 tygodni, ale w sumie niby na zasadzie że kobieta wcześniej wraca do pracy i nie wiem czy coś w końcu postanowili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tacierzyński jest wtedy kiedy żona zrezygnuje z części macierzyńskiego i jest ojcowski który ma 2 tyg a od 2013 podobno ma być 8 tygodni które przysługują obligatoryjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może do 6 tygodni ale to ojcowski urlop bo są dwa rodzaje. Moj mąż bierze ojcowski ale w styczniu bo liczy na to że przejdzie ten wydłużony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona_mini
A ja się zastanawiam,czy Tatuś może iść jednocześnie na urlop z mamą? Bo chciałabym,aby mąż wykorzystał te 2 tygodnie od razu po powrocie ze szpitala ze mną (a wiadomo,ze ja bede wtedy na macierzyńskim)...jak to wygląda prawnie? ktoś może się orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i wtedy ty wracasz wczesniej do pracy czy jak to jest? to jest moja 1 ciąża, ma się urodzić dopiero w lutym więc formalnie się niczego nie dowiadywalismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona_mini
qochanie911102 bardzo bym chciała, aby tak było..ale własnie czytam na ten temat w internecie i widzę sprzeczne informację. Ten rok 2013..to w ogóle jakieś same zmiany..to samo jeśli chodzi o te macierzyńskie, czy becikowe. Ja rodzę na początku kwietnia, też moja 1 ciąża, więc już sama nie wiem nic ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten 2 tyg urlop taciezynski mozna wziąć w dowolnym momencie w pierwszym roku od momentu narodzin A urlop ojcowski ojciec ma prawo wzasc po rezygnacji matki ale nie wcześniej niż po 14 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha czyli nam się ojcowski nie należy-ja nie będę pracować. To że z ZUSu dostane to wiem :) ale niestety nie każda kobieta dostaje macierzyńskie z ZUSu, wiem że napewno na umowie zastępstwo jeśli kończy się przed dniem porodu (nie wiem ile dokładnie, ale koleżance się kończyła 4 miesiące przed planowanym porodem) ZUS płaci do porodu, potem się nic nie należy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wiem :) dziękuje za info bo mi się wydawało-jak mówie nie dowiadywaliśmy sie nigdzie-że ojcowski i tacierzynski to to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mylicie pojęcia. Ojcowski jest niezależny od macierzyńskiego - tak jak pisała Wazka. Urlop ojcowski przysługuje ojcu do ukończenia przez dziecko 12. miesiąca życia. Korzystanie z tego urlopu jest dobrowolne. Tata sam może zadecydować czy będzie chciał urlop ojcowski wykorzystać, czy też nie. Pracodawca ma natomiast obowiązek urlop ojcowski udzielić. Urlop ojcowski to nie tylko odciążenie kobiet umożliwiające im realizację w innych, nie związanych z domem sferach. Urlop ojcowski, to także pomoc w podziale obowiązków rodzicielskich, dających ojcu szansę na pełniejsze uczestniczenie w życiu rodzinnym. x x x A ten, kiedy trzeba rezygnować to urlop dla pracownika inaczej nazywany tacierzyńskim. tata może nie tylko pójść na urlop ojcowski, ale także na urlop dla pracownika - ojca wychowującego dziecko. Dzięki temu wypełnianie obowiązków rodzicielskich przez ojców jest coraz łatwiejsze! Urlop dla pracownika tata dziecka ma prawo wykorzystać wtedy, gdy matka dziecka zrezygnuje z części urlopu macierzyńskiego. To nie jedyne możliwości wykorzystania tego urlopu. Oto pozostałe: - mama musi wykorzystać co najmniej 14 tygodni urlopu macierzyńskiego - po wykorzystaniu 8 tygodni, jeśli matka wymaga opieki szpitalnej ze względu na stan zdrowia, który uniemożliwia jej osobistą opiekę nad dzieckiem - w razie zgonu matki w czasie urlopu macierzyńskiego.Od stycznia 2010 roku cieszymy się w Polsce nowym uprawnieniem - jest nim urlop ojcowski. Urlop ojcowski, to dodatkowe uprawnienie wyłącznie dla ojca dziecka, które nie jest zależne od urlopu mamy - urlopu macierzyńskiego. Urlop ojcowski w latach 2010-2011 wynosił zaledwie jeden tydzień, ale w 2012 wynosi już 2 tygodnie. NOWE !!! Urlop ojcowski od 1 stycznia 2013 r. wydłuży się do 8 tygodni, nie dłużej niż: do ukończenia przez dziecko 2. roku życia albo, do upływu 24 miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia orzekającego przysposobienie i nie dłużej niż do ukończenia przed dziecko 7. roku życia, do ukończenia 10 roku życia w przypadku dziecka, wobec którego podjęto decyzję o odroczeniu obowiązku szkolnego. Zmiany w urlopach ojcowskich, które wejdą w życie od 1 stycznia 2013 r. zakładają nie tylko jego wydłużenie, ale również umożliwienie ojcom podzielenia tego urlopu na dwie części (ale jedna nie może być krótsza niż 2 tygodnie). Dodajmy, że 8-tygodniowy urlop ojcowski nie może być równie.ż wykorzystany w tym samym czasico urlop macierzyński matki malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak powinien wyglądać wniosek o urlop tatcierzyński?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Epocque
Nigdy chyba nie przyzwyczaję się do tego słowa... Jeśli mowa o wniosku, to jego wzór (wraz z omówieniem) znajdziesz na portalu pracowniczym - https://poradnikpracownika.pl/ :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skończ spamować!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćrobert
Mam pytanie. Mam dwójkę dzieci jedno ma półtora roku drugie miesiąc czy mogę wykorzystać 28 dni urlopu ojcowski ego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×