Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

terrarum

Ustawa żłobkowa

Polecane posty

Dwa dni temu Bronisław Komorowski podpisał tzw. ustawę żłobkową, czyli ustawę o formach opieki nad dziećmi. Ustawa m.in. ma ułatwić procedurę zakładania żłobków i klubików dla małych dzieci, ale też np. ma zachęcać pracodawców do tworzenia przyzakładowych żłobków i klubików dziecięcych oraz uczelnie wyższe do prowadzenia placówek dla dzieci studentów. Na necie ta ustawa jest często krytykowana, a moim zdaniem to dobrze, że weszła w życie. Co Wy o niej myślicie? Tutaj można na temat ustawy poczytać coś więcej: http://spolecznieodpowiedzialni.pl/247/Prezydent_RP_podpisal_ustawe_zlobkowa,1lid,604,54n,53mg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powstaną nowe żłobki, ale prywatne!!!!!!!!!!!! nie każdego rodzica jest stać żeby oddać dziecko do prywatnego żłobka, gdzie ceny bardzo często są wysokie!!! i trzeba dopłacać jeszcze choćby za wyżywienie. Lepszym rozwiązaniem byłoby otworzenie nowych placówek publicznych, tak żeby większość dzieci miała możliwość uczęszczania do państwowej placówki. A jeśli chodzi o krytykowanie matek które oddają dzieci do żłobków to w większości zmusza je do tego sytuacja materialna!!! Gdyby matkom na wychowawczym płacona była chociażby minimalna pensja to nie byłoby takich cyrków ( jak nocne czuwanie pod żłobkiem w celu zapisania dziecka, lub zapisywanie jeszcze nie narodzonych maluchów ) o jakich się czyta!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak zwykle w tym Państwie tworzy się tylko buble prawne, a nie ustawy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaa
Ale taki prywatny żłobek to mimo wszystko taniej niż niania. Ciekawa jestem, ile firm zdecyduje się na założenie żłobków. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zawsze, orientowałam się ile kosztuje żlobek koło mojej pracy tzn Warszawa-Mokotów i większość to ceny ok 2000 zł + oczywiście wyżywieie i inne atrakcje, w Warszawie średnia miesięczna opłata za żłobek to 1500 zł, wiem bo się orientowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja bym chciała, żeby państwo odwaliło się od podatków moich i męża, nie pomagało zakładać żłobków tylko pozwoliło mi zostać w domu i wychowywać dzieci, a nie zmuszało do pracy zabierając 125% pensji mojego męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaa
125% :D To co, twój mąż jeszcze przynosi z domu kasę i wpłaca do urzędu skarbowego? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok 75% pensji brutto płaci pracodawca na rożne składki i fundusze. Następne 25% z pensji brutto to składki zus itd- zostaje pensja netto. Pozostałe 25% to podatek od towarów i usług wydawany podczas zakupów, opłat itd. Jeszcze jakieś pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puget
W tym kraju polityka "prorodzinna" jest ANTYrodzinna i to chyba wiedzą wszyscy. Wstyd na tle innych krajów. Jestesmy 100 lat za Murzynami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaa
Tak mam jeszcze pytań dużo. Zakładając, że twój mąz zarabia brutto 5 tysięcy, co oznacza, że na zus (który błędnie kojarzysz z podatkami), podatki itd idzie 6.250 zł. Za co zyjecie (czyli to czego nie bierze państwo) i z czego dokładacie do kasy państwa te 1250 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaa
Jest coś takiego jak dzień wolności podatkowej czyli do tego dnia (przypada w czerwcu) wszystko co zarobisz idzie na szeroko pojęte państwo. Od tego dnia wszystko jest twoje czyli mniej więcej 50% idzie na podatki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1212121212
tak zgadzam sie jak ktos napisal POLSKA JEST 100 LAT ZA MURZYNAMI a bedzie coraz gorzej niema polityki prorodzinnej i nie bedzie w tym ktaju normalnie dzieci jest coraz mniej i bedzie coraz mniej bo jest jak jest i nic sie nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yjnl;8i
tak się właśnie zastanawiałam,jak rząd w końcu rozwiązał tę kwestię ,no i nie myliłam się:zapchaj dziura żeby ludziom usta zamknąć,że niby coś pomógł .Guzik,wiadomo,nic nie dadzą,a jeszcze zabiorą.Tak jest ze wszystkim.W Anglii np.państwo zwraca kasę za przedszkole rodzicom.Pomoc socjalna jest,tam ludzie mają po 5 dzieci i nikogo to nie dziwi,stać ich na to,a u nas przy 3 już wszyscy krzyczą:"patologia!",nie,patologia to jest polityka antyrodzinna,która zmusza matki,żeby jak najszybciej po porodzie wracały do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1212121212
malo tego w Angli 3 zabiegi i n vitro sa refundowane w niemczech to samo a w polsce? guzik w kazdym kraju moze byc normalnie tylko w tym zasranym PL i nic sie nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yjnl;8i
oczywiście,że tak,a polacy są nieżyczliwi dla matek z dziećmi,jak któraś coś napomknie,że na życie nie starcza,to od razu krzyczą:"do roboty się weź!"choćby była tydzień po porodzie.Te same osoby nie pomyślą,że dzieci tej matki będą pracowały na ich emerytury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i państwo się dziwi że jest niż demograficzny, likwidują szkoły bo nie ma tyle dzieci co trzeba, a na miejsce naszych polskich nienarodzonych dzieci przyjdą emigranci, bo ktoś będzie musiał pracować na nasze emerytury! Mam znajomych w Anglii - na dziecko dostaja kupę kasy!!! Skoro jesteśmy w Unii Europejskiej, i wiele przepisów się przez to zmienilo, to dlaczego nie może być tak jak tam, że za wychowanie dziecka dostaje się pensję? Dlaczego to się nie zmieni? Tu wszystko co najgorsze-będzie wyższy VAT na ubranka, bo tak jest w Unii, to dlaczego do cholery nie dadzą kasy na dzieci bo tak jest w Unii? Osiągamy DNO i rząd nie robi nic żeby to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1212121212
yjnl;8i a tu masz 100% racji szkoda slow nawet bo zygac sie chce juz jest o 1 milion iles tam tysiecy mniej dzieci niz 6 lat temu a bedzie coraz to gorzej :/:/mam znajoma w angli ma dwojke dzieci na wszystko ja stac ma dodatki na dzieci itd nawet matki samotnie wyxhowujace dzieci ich stac tam na wszystko a tu ??? jedno wielkie gówno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1212121212
rząd patrzy ale tyllko sam na siebie byle by o ni byli przy korycie i ch rodziny a reszta to ich juz nie obchodzi cholera co za pojebany kraj tuski komorowskie zygac sie tymi ludzmi chce i calymPO zasranym tak vat na ubranka poniesli i bedzie najwyzszy vat na to w calej uni a w polsce? oczywiscue musi zawsze byc najgorzej nie dosc ze polityki prorodzinnej niema to jeszcze vat na ubranka podwyzszjaa aby jeszcze ludzi dobic:/:/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i widac w anglii teraz
do czego ich ten rozbuchany socjal zaprowadzil. Patologia mnozy sie jak kroliki bo panstwo da, i potem taki 25 latek ma 20 dzieci, na ktore panstwo bedzie musialo dac 2 mln funtow a marne szanse ze choc jedno bedzie wartosciowym obywatelem a nie kolejnym dzieciorobem utrzymujacym sie z socjalu jak jego tatus. Dlaczego panstwo ma placic pensje za wychowanie dzieci? nie stac nas na to. a to ze dzieci beda pracowaly na emerytury to niekoniecznie prawda, moga byc kolejnymi pasozytami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1212121212
i widac w anglii teraz ty sie astanow co piszesz bo nie o tym mowa i nie o to tu chodzi tylko czlowiek w tym kraju nie moze sobie pozwolic na jedno nawet dziecko albo dwoje tu nikt nie pisze o dziecioróbstwie jesli juz to sie nie wypowiadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaa
Porównajcie PKB Wlk. Brytanii i Polski i będziecie mieć odpowiedź na wszystkie pytania. Niestety mało optymistyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja wolę prace
niż siedzenie w domu. A żłobków to powinno być więcej państwowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yjnl;8i
my mamy 3 w drodze i ja jestem przerażona ,już przy 2 nam nie starcza,jedziemy na debecie,raz mniejszym,raz większym,Myślisz,że takiej matce nie jest przykro,jak nie stać jej na nowe ubranka dla dziecka?Nie jeździmy na wakacje,bo nas nie stać,jak sobie pomyślę o kolejnym lecie w bloku,to rzygać mi się chce.To nie jest życie,to jest wegetacja,z nikąd wsparcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yjnl;8i
ja uważam,że ciąża i macierzynstwo powinny być dla każdej kobiety okresem wielkiego szczęścia,a nie stresem że nie starcza kasy i strachem co będzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i widac w anglii teraz
to trzeba bylo sobie znalezc faceta ktory jest w stanie ci to zapewnic jak nie potrafisz sama, a nie brac golodupca. Ja chce nowego mercedesa a stac mnie na skode i tez mi przykro, mam miec pretensje do rzadu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idzie odniesc wrazenie ze to
i widac w anglii teraz poknij no sie w leb!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że sporo jest kontrowersji, związanych z tą ustawą. Zachęcam Was do wzięcia udziału w sondzie, w której pytanie brzmi "Czy uważasz że ustawa "żłobkowa" polepszy sytuację młodych rodziców?" Ciekawe, jaki będzie wynik;) Sonda do znalezienia tutaj: http://spolecznieodpowiedzialni.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donataaa
a myslicie ze ustawa jest korzystna dla agencji niań? czy wszystkie tego typu agencje beda upadaly, jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×