Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wigilijne potrawy

Polecane posty

Gość gość

Jakie będziecie mieli? Pierwszy raz u siebie robimy i jak na razie mamy karp, kompot, zupa grzybowa, barszcz z uszkami, placek jakiś. To są większość od męża tak jakby. U mnie było inaczej bo nie mieszkaliśmy w Polsce i rodzice też są z innych krajów. Nie wiem czy to wystarczy czy jeszcze coś dodać. Szukam inspiracji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No my podobnie do tego ziemniaki jakieś śledzie w śmietanie kapustę z grzybami jeszcze dla dzieci filet i jeszcze zawsze robie grzyby w śmietanie i tyle więcej nie damy rady zjesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas jest dużo rodzajów ryb (mieszkamy nad morzem). Łosoś bałtycki, dorsz w kokosowej panierce, mintaj po włosku (mrożony), karp, sałatka śledziowa. Czasem flądra, ale to raczej zbyt pospolita ryba na Wigilię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze pierogi, karp, śledzie, inna ryba smażona, po japoński, po grecku, kutia, kluski z makiem, kulebiak, sałatki. Zupa grzybowa, rybna, owocowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super! Dzięki Wam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakie pierogi robicie na Wigilię? U mnie w domu zawsze były z kapustą i grzybami, ale moja teściowa zawsze robi ruskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwszy raz słyszę, żeby ktoś jadł kulebiak na wigilie. A swoja drogą, to bardzo duzo jedzenia przygotowujecie. Nie dziwię się, że jesteście wszystkie wykończone, kiedy już przyjdzie czas, aby usiąść przy stole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja pierwsze słyszę o ruskich na wigilię... u nas tylko z kapustą i grzybami, albo tylko z grzybami (wiem, wiem - to jak duze uszka, ale my uwielbiamy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Śledzie w cytrynach i na ostro w oleju, pierogi z soczewicą, krem z grzybów, pieczony łosoś z surówką z buraczków, makowiec, i chyba tyle - najwyżej jeszcze siostra jakieś inne ciasto zrobi. Wszystko poza pierogami (bo te zawsze robię hurtowo i mrożę) w ilościach normalnych, a nie do jedzenia przez 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas będzie barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, ryba panierowana ( miruna), może do tego jeszcze zrobię małą porcje po grecku bo akurat ja lubię. Ćwikła z buraków obowiązkowo, może ziemniaki ale to dla mojego chłopa ;) krokiety z kapustą i grzybami i chyba tyle. Jeszcze kompot z suszu ale nie wędzony bo nie lubię. Moja mama obowiązkowo do tego robi makaron z makiem i bakaliami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daj swój sprawdzony przepis na krokiety, proszę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Barsz czerwony z uszkami,ziemniaki ze śledziem,kapusta z grzybami ,smażone grzyby- kapelusze mmm...pycha! Karp smażony karp po żydowsku sałatka jarzynowa i śledź pod pierzynką,śledzie w różnych smakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ach..no i PIEROGI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierogi z kapustą i grzybami ,uszka barszcz, ryba po grecku ,może jeszcze jakaś ryba .To wszystko jakieś ciasto np makowiec i sernik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grzybowa i barszcz czerwony ( do wyboru) kapusta z grzybami pierogi z kapustą i grzybami karp w galarecie Ryba faszerowana w galarecie karp smażony śledz w oleju śledz w occie sałatka jarzynowa kompot z suszu chrzan i ćwikła sernik, makowiec, szarlotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Barszcz z uszkami Kapusta z grochem Pierogi z kapustą i grzybami Karp smażony Śledzie smażone Makielki Sos grecki Krokiety z pieczarkami i serem Ciasta: makowiec, orzechowiec i jakieś jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenny28
Autorka postu w tym roku podobnie jak ja pierwszy raz będzie organizować wigilię. Ja menu mam już ułożone ale mam problem z grzybową. U mnie w rodzinie nikt nie zbiera grzybów, a te ze sklepu zazwyczaj mają "lokatorów" dlatego zrobię ją na koncentracie grzybowej od Krakusa. Ma fajny skład i zupa wychodzi naprawdę smaczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaa i na pewno zdrowe z proszku... Koncentrat grzybowy phi. Wciskasz sie z ta reklama krakusa juz do kolejnego wątku! Spadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina Kowalska
To nie proszek, to koncentrat w buteleczce z samych naturalnych składników, ale tak naprawdę to trzeba go po prostu wypróbować żeby zrozumieć. Ja zna, lubię i polecam każdemu kto nie ma czasu na gotowanie. Zupa grzybowa w tym roku była przepyszna i zdrowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×