Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Agisek27

Witaminy dla kobiet w ciąży zalecane przez lekarzy

Polecane posty

Gość Agisek27

Interesuje mnie wasze zdanie na temat witamin , które my kobietki w ciązy musimy brac. Czy to jest naprawde potrzebne? moj lekarz przepisał mi Prenatal i stwierdzil ze muszę brac je przez całą ciążę, wyniki jak na razie mam OK ale mimo to muszę je brac. nie wiem co o tym myslec, w sumie są to tylko witaminy.. no ale jest to tez chemia. Przeciez wiele pokarmów zawiera witaminy, zwłaszcza owoce, warzywa, sama nie wiem jak to z tym jest. Proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od momentu zrobienia testu, czyli od tygodnia biore Prenatal Complex - ustalilam to telefonicznie z lekarzem (na wizyte umowiona jestem w poniedzialek) - mysle ze nie jest to konieczne, ale na pewno nie zaszkodzi, poza tym jest w nim zalecana dawka kwasu foliowego takze odstawilam folik. Ja tez zawsze wyniki badan mialam dobre, staram sie jesc regularnie i zdrowo, ale raczej nie zdecydowalabym sie zeby odstawic witamin :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1212
ja biore elevit (cena ok. 30 zl; bezpieczne dla ciezarnych, bo przebadane pod tym katem, tak powiedzial moj lekarz), tez odstawilam kwas foliowy, bo juz jest w tym zestawie, a poza tym od szostego miesiaca ciazy mam niewielka anemie i procz preparatu zelaza, w elevicie mam jego dodatkowa dawke, to sa akurat bezpieczne rzeczy, a wrecz wskazane w ciazy, zwlaszcza przy niedoborach. same witaminy nie sa koniecznoscia, ale wiadomo, ze z pokarmem i tak nie dostarczymy tyle, ile trzeba, bo dzidzius niezle "sciaga":), wiec chyba rozsadniej jest brac witaminy, ale jednak po konsultacji u lekarza ja w kazdym razie biore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusia 1
mi jak bylam w ciazy lekarz przepisal materne, ale nistety nie moglam jej brac bo mialam zatwardzenie tak jak duzo kobiet w ciazy, a nie wiedza od czego.przestalam je lykac, zaczelam brac zelazo, magnez i omege-3 i moja cora urodzila sie zdrowiutka :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agisek27
Dzięki dziewczyny za wasze odpowiedzi. ja tez nie zrezygnuję z Prenatalu. skoro lekarz przepisał to brać trzeba:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agisku w tych zetsawach dla ciężarnych są też minerały a to one są najbardziej potrzebne maleństwu (szczególnie wapń) a witaminy wspomagają przyswajanie tych minerałów. Ja w ciąży brałam feminatal N (dletego że był z jodem) i prenatal, teraz przy karmieniu biorę dalej prenatal. Jeśli mam porównać to w moim subiektywnym odczuciu lepszy był feminatal, nie chodzi mi o skład bo ten jest zbliżony we wszystkich ale o wielkość tabletki, łatwość przełykania i zapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaminy bierze się profilaktycznie - jeśli chodzi np. o anemię to jeśli już się pojawi to leczenie jest mniej skuteczne, lepiej zapobiegać za wczasu. Mnie przekonało też zdanie dentystów - dziecko naprawde \"wysysa\" z mamy wszystko co mu potrzebne - a potem mama ma wiele problemów np.z zębami - bo spada poziom wapnia:( - oczywiście dziecko najważniejsze, ale trzeba też pomyśleć o sobie. Moim zdaniem powinno się brać witaminy zawierające jod - to pierwiastek, którego naprawdę wielu kobietom brakuje o czym świadczy duża liczba osób z wolem endemicznym - a czy sól jodowana jest wystarczająca to nie mamy pewności. Wiem, że jod zawierają materna i feminatal N. Ja przez pierwsze 12tygodni ciąży brałam tylko kwas foliowy,a od 13tygodnia biorę feminatal N i żelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maliszenka
Jestem w ciąży i jem FEMINATAL. Myśle ze jest to potrzebna dzienna dawka witamin dla kobiet w ciąży. Wiadomo w ciąży każda z nas stara się dobrze odżywiać, ale te witaminy są dawką uzupełniającą, więc nie należy rezygnowac ze zdrowego odżywiania. Jem także żelazo ponieważ mamjego niedobór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gratka84
A mnie moja lekarka nie przepisała żadnych witamin, a jak ją spytałam o nie to zapytała czy się źle odżywiam, a jak nie to skwitowała że nie trzeba. Jestem w 30 tyg. wyniki mam dobre i czuje się dobrze :) Pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja brałam jedynie kwas foliowy, mój lekarz był przeciwny jakimkolwiek tabletka bez powodu, przecież po to robi się tak często wyniki żeby w razie czego podać a ja się diobrze podje to nie potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /łączenie tematów/
c. d. 15:15 agais ja bralam juz od 6 miesiecy przed ciaza: zelazo,magnez,wapn,witamine c,witamine e i kwas foliowy. mieszkam w skandynawii,gdzie jest naprawde swietna opieka medyczna i lekarz polecil mi to wszystko,chociaz powiedzial,ze nie musze wcale brac-jednak kwas foliowy kazal zaczac juz od momentu odstawienia tabletek anty. plakatami o kwasie foliowym obwieszony jest tutaj caly oddzial ginekologiczny.trzebaby jest mnostwo pietruszki,szpinaku itp,zeby dostarczac odpowiednia dawke,ale majac duze braki w organizmie nie jestesmy w satnie znormalizowac poziomu w krotkim czasie.trzeba brac tabletki! kwas wplywa na prawidlowy rozwoj cewy nerwowej i mozgu w pierwszych dniach i tygodniach od zaplodnienia. http://www.bobasy.pl/emilka2005 16:07 nati_21 FEMINATAL N polecany przez lekarzy ginekologów 09:38 mama_Oli ja też brałam Feminatal N przez całą ciążę. lekarz mi polecił. Dodatkowo choruję na tarczycę a feminatal ma jod. No i żelaza jakoś tak ma odpowiednio dla mnie - w pierwszej ciązy brałam na poczatku inne witaminy, ale własnie miały za dużo żelaza i było mi niedobrze 10:17 jusiek zdecydowanie Feminatal N dziewczyny gdyby nie było takiej potrzeby zaden lekarz nie zalecałby witamin w okresie ciązy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jewska.
no ja własnie tez chciałam Feminatal N polecić - brałam całą ciążę i całe karmienie (wyniki w normie i moje i mojego synka), ale uważam, że trzeba się badać dodatkowo, bo być moze czegoś akurat w organizmie jest za mało i trzeba inne witaminy dobrać. Ja brałam ten Feminatal z jodem, ale może być tak, że nie jest to na przykłąd potrzebne. Mimo to jestem dużą zwolenniczką suplementacji, szczególnie w okresie karmienia, kiedy tyle produktów trzeba odstawić, bo alergizują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wianka
mnie lekarz od razu kazał Feminatal N, bo ma jod i kwas foliowy. Brałam i dobrze się czułam. Żelaza też ma w sam raz. I na dodatek drogie nie jest i w dużych opakowaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocykwiatek
CZytała gdzieś że można zamówić jakieś witaminy angielskie ..które pomagają w zajściu w ciąże i że powinien je łykać facet i kobieta zawierają one też kwas foliowy i inne potrzebne witaminy a w tych dla faceta podobno jest dużo wit. E 400 jeżeli macie jakieś info to będe bardzo wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonia82
Ja brałam chyba trzy rodzaje witamin, a na końcu zostałam przy feminatalu. Głownie z względu na zapach. I chyba jako pierwszy mi się nie odbijał. Teraz karmię i nadal biorę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona_11_11
JA biorę prental. Dziewczyny doradzcie mi proszę jakpodnieść hemoglobinę ? Mam poniżej normy 11.1 ( norma 12-16). Pozdrawiam wszytskie oczekujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzę w sierpniu
A ten Feminatal o którym piszecie, to jak duże ma pastylki? Bo niektóre witaminy są tak wielkie, że nie sposób tego połknąć przy jednym podejściu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grażynia
Feminatal ma dość małe tabletki w porównaniu z innymi preparatami witaminowymi, przynajmniej według pani z apteki. Posłuchałam, kupiłam, biorę, rzeczywiście duże nie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarka przepisała prenatal ale nie okresliła dokladnej nazwy.Aptekarka dała mi :: VITRUM Prenatal....jaka jest Roznica? znacząca czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasowka
Biorę Feminatal od samego początku ciąży, zgodnie z zaleceniem lekarza. Wyniki mam super, witaminy przystępne cenowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę Prenatal - jest w miarę tani (100 tabletek za ok. 35 zł - 1 tabletka dziannie), a oprócz tego dodatkowo żelazo, bo moja lekarka, pomimo dobrych wyników, podejrzewa mnie o anemię (bo jestem blada)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcheweczka73
A ja biorę Feminatal N i wyniki mam super. I jest chyba jeszcze tańszy... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kordula
Cześć, Biorę Centrum Materna. Lekarka do której chodzę powiedziała, że to bardzo dobry i bezpieczny preparat, który zawiera wszystkie witaminy i minerały jakich porzebują przyszłe mamy. Jest tam Jod, kwas foliowy, selen i żelazo - z tych najważniejszych. Nie ma skodliwej w ciąży witaminy A - a inne tabletki dla mam mają jej zbyt dużo co grozi powikłaniami. Już za 2 tyg urodzi sie moja córeczka i mam zamiar brać Materne jeszcze w czasie karmienia. Pozdrawiam wszystkie mamusie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też brałam w ciąży feminatal i biorę go nadal bo karmię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dostałam od lekarza Matruelle Pharmaton, bardzo fajne witaminy, które w jednej kapsułce mają witaminy, minerały i dha. Biorę je już drugi miesiąc i czuję się rewelacyjnie, wcześniej miałam dziwne nastroje i bardzo częste bóle głowy, nie mówiąc o nudnościach. Te witaminy można brać także przed zajściem w ciąże w trakcie ciąży i podczas karmienia piersią. Naprawdę polecam Matruelle, bo wolę łykać jedną kapsułkę o smaku czekoladowym niż dwie wielkie piguły, przy czym mój organizm dobrze je toleruje a dziecko prawidłowo się rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dostałam od lekarza Matruelle Pharmaton, bardzo fajne witaminy, które w jednej kapsułce mają witaminy, minerały i dha. Biorę je już drugi miesiąc i czuję się rewelacyjnie, wcześniej miałam dziwne nastroje i bardzo częste bóle głowy, nie mówiąc o nudnościach. Te witaminy można brać także przed zajściem w ciąże w trakcie ciąży i podczas karmienia piersią. Naprawdę polecam Matruelle, bo wolę łykać jedną kapsułkę o smaku czekoladowym niż dwie wielkie piguły, przy czym mój organizm dobrze je toleruje a dziecko prawidłowo się rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika, Ja też dostałam wlasnie te witaminy Matruelle. Ciezko mi bylo je dostac, ale w koncu jedna apteka mi je zamowila. Powiedz mi w ktorym jestes tyg ciązy? Ja bralam do tej pory Feminatal N i od dzisiaj (27 tydzien ciazy, czyli poczatek 3 trymestru) zaczynam brac te Matruelle. Jak dlugo je bierzesz? Jestes zadowolona? dzieki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika, Ja też dostałam wlasnie te witaminy Matruelle. Ciezko mi bylo je dostac, ale w koncu jedna apteka mi je zamowila. Powiedz mi w ktorym jestes tyg ciązy? Ja bralam do tej pory Feminatal N i od dzisiaj (27 tydzien ciazy, czyli poczatek 3 trymestru) zaczynam brac te Matruelle. Jak dlugo je bierzesz? Jestes zadowolona? dzieki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×