Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

wyprawka dla maluszka

Polecane posty

Gość gość

Drogie mamusie którą już mają za sobą to ogromną przyjemność kupowania wyprawki dla swojego maluszka. Ja właśnie się do tego przymierzam termin mam na styczeń. Proszę o pomoc w zrobieniu listy całego wyposażenia dla maluszka i proszę również napiszcie mi co się wam bardzo przydało a co się okazało zbieraczem kurzu. Z racji leków które biorę jest duże prawdopodobieństwo że niestety maluch będzie karmiony sztucznie. Byłam dziś w smyku pooglądałam popatrzyłam i zgłupiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Body 12 par Pajacyki 15 par Bluzki 5 par Spidnie 5 par Skarpetki 10 par Czapeczka 4 pary Bluza 3 pary Kurtka 2 pary Kombinezon 1 para Kocyk 3 pary Wózek 1 para Fotelik 1 para Łóżeczko ze szczebelkami 1 sztuka Pieluchy jednorazowe w paczce (baby love) 3 sztuki Mleko modyfikowane bebilon 1, 4 sztuki Butelki 2 sztuki Smoczek 2 pary I to chyba wszystko za mną 2 wyprawki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a rozmiary ciuszków jakie kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co to jest ten pajacyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ubranie z rękawami i nogawkami, a co do rozmiaru to kilka sztuk na 56 powinnaś miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozmiary ubrań ja kupowałam głównie na 62 bo w tym momencie dziecko bardzo szybko rośnie a za 2,3 ubranka miałam na 56 myśle że powinnaś kupić na 62.a pajacyk to takie ubranie z długimi rękawami i nogawkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zalezy jak duże dziecko sie zapowiada. Moj byl duzy i np. Rozmiar 62 zalozyl tylko na wyjscie ze szpitala i pierwszy tydzien. Potem 68. 74 mial jak 3 msce. Teraz ma 3,5 roku i nosi 110/116. Przydatne do karmienia mm sa takie pojemniki ze odmierzasz proszek a potem tylko wsypujesz w nocy do wody z podgrzewacza, mieszasz i gotowe. Ulatwia super sprawe w nocy. Pajace kupuj takie zeby tylko rozpinac nogawki. Zadne suwaki. Spiochy rozpinane w kroku sa wygodne. Zadnych guzikow na plecach. Rozek nam sie nie przydal. Minimum kosmetykow,najlepsza maka ziemniaczana a w razie potrzeby naturalny olej ze slodkich migdalow. Zadne oilatum na bazie oleju mineralnego. My mylismy tylko mydelkiem. W razie potrzeby olejek naturalny. Hmm. Do pepka spirytus salicylowy a nie octenispet bo nie wysusza i sie dlugo babrze. Zalecenie to tylko chwyt marketingowy,posmarowali niezle by sie sprzedawal. Do pupy waciki (najtansze kiedys w auchan)i ciepla woda. Chusteczki ni sa potrzebne,to zbedna chemia a i zimne i nie przyjemne. My na chusteczki przeszlismy jak maly byl tak mobilny ze grozilo to wylaniem wody z miski albo w podrozy. Nie przydal sie nam przewijak ani zachwalany przez kolezanke statyw do wanienki. Przyda sie sol fizjologiczna do noska, disnemar,w aerozolu. Patyczki do uszu dla niemowląt. Pieluchy tetrowe. Kilka flanelowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pokazcie na zdjeciu jak wyglada pajacyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O jezu wpisz sobie w google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój też urodził się duży (4kg i 59 cm), a jednak ubranka w rozm 56 nosił jeszcze miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na co az 2 kurtki i kombinezon??? Bluzy z kapturem mega nie praktyczne. Nie dla noworodka! Najwyzej jak dziecko juz siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mialam 10 par skarpetek ani 4 par czapeczek,ani 3 sztuk kocykow. Kocyki wystarczyly 2, ze 3-4 pary skarpetek. Czapeczki 2 cienkie bawelniane,jedna zimowa na wyjścia ale nie gruba,zazwyczaj dziecko ma kaptur w kombinezonie. Zadne kurtki tylko kombinezon starczyl. Zadna posciel do wozka bo i cos takiego widzialam. Kocyk wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie czytaj glupot bo widzę że tu niektórzy fioła mają . A więc tak na 56 kup z 2 body z długim rękawem z 2 pary spioszkow i kartoniki. Resztę kupuj na 62 i 68. Parę body, spioszki, pajacyka, kaftaniki. Bluzki są nie praktyczne bo zakłada się przez głowę czego dzieci nie lubią. Nie kupuj bluz z kapturem bo w ogóle tego nie ubierzesz bo kaptur przeszkadza dopiero jak dziecko siedzi. Nie mam pojęcia po co 2 kurtki i kombinezon jakaś totalna głupota. Kup tylko kombinezon i będziesz zakladac to cała zimę a kurtkę dopiero na wiosnę. Możesz kupić jakiś sweterek na guziki lub zamek i spodenki najlepiej luźne z dresy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym po co 4 czapki jak jedną grubą i jedną cieńsze wystarczy. Po co cztery Babilonu jak są w sklepach dostępne. Po co trzy kocyki jak wystarczą dwa jeden cieńszy jeden grubszy i kup sobie rożek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję za rady i proszę o jeszcze. A takie sprzęty jak elektroniczna niania (mieszkamy w domu sypialnia na piętrze)karuzela do łóżeczka, sterylizator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niania moze sie przydac. Mi sporadycznie sie przydala. Nie wypasiona,zwykła za 100 zl. Sterylizator zbedny. Wrzatek wystarczy. Albo garnek. Karuzela w jakims 3 msc tez moze byc rozrywka. Moj bardzo lubil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z ubrankami ja bym nie szalała. Sama widzisz że już tutaj sprzeczne rady i upodobania. Mój np. nosił 56 pierwszy miesiąc- fakt, mija to błyskawicznie, ale nie wyobrażam sobie mieć w tym czasie 5 kompletów na zmianę, czasem tyle szło na dobę, a to siku bokiem przeciekło, a to ulał od serca. Musiałabym chyba codziennie pranie puszczać i suszyć na kaloryferze. Ale u mnie multum ciuszków było używanych (kupionych i podarowanych) więc sobie nie żałowałam z ilością. Ale z kolei jak maluch urodzi ci się długi, to czasem i na start może być te 56 za mało. Jak masz sklepy, choćby typu TESCO pod ręką, albo sprawdzonego sprzedawcę na allegro, to kup minimum na początek a potem możesz szybko dokupić. U mnie pierwszy miesiąc właściwie same body z krótkim rękawkiem i pajacyki. Mały i tak prawie non stop spał w okresie noworodkowym. Skarpetek używałam dopiero później, do spodenek. Czapeczki się przydały 2-3 takie bawełniane, i jedna cieplejsza na wyjście. Kurtka w ogóle bez sensu dla leżącego niemowlęcia, kombinezon na początek, taki z misiem albo gruby, zimowy. Masz jakiekolwiek ubranka, albo jak poćwiczyć? Weź lalkę czy misia, zobacz jakie ubranka c***asują, jakie wolisz zakładać. Mi mama i teściowa dały po kilka kaftaników np. a ja tego nigdy nie używałam, tak samo jak kopertowych bodziaków czy bluzeczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A z dodatkowych... - rożek- w najgorszym razie będzie tylko do szpitala,jeden cienki kocyk i jeden cieplejszy - wanienka, ja brałam ze stojakiem - przewijak, polecam też kieszenie plastikowe wieszane przy przewijaku żeby wszystko było pod ręką (zapasowe pieluchy, krem, chusteczki, zmiana ubranka) - nożyczki do paznokci, aspirator do noska, gaziki do pępka, nie kupuj leków na zapas bo jeszcze się zdarz że wywalisz przeterminowane jak ja - jedno opakowanie mleka, poszukaj możliwie małego- nie wiesz czy dziecku będzie pasować, butelka na początek też jedna, bo jak wyżej, dziecku może nie pasować smoczek - karuzela i leżaczek to fajne akcesoria, ale nie wszystkie dzieci lubią, to już z kategorii "może się przyda" - łóżeczko, prześcieradło do łóżeczka, gumowy podkład pod prześcieradło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli mogę coś dodać od siebie. To polecam śpiworek zamiast pościeli. Dziecko się nie rozkopie jak z kołderki. Jesli kupujesz w Smyku body to fajne są takie z zakladka przy szyjce z takiej prążkowanej bawełny. Pakowane po 3 lub 5 sztuk. Bo te z gładkiej bawelny są ciaśniejsze. Jak Ci się trafi taki egzemplarz jak mój co nie lubi się ubierać to warto zwrócić na to uwagę. U nas sprawdzają się też polspiochy takie ze Smyka z motywem pyszczka na stopach. Maly teraz jak ma 4 miesiące lubi się nimi bawić. Co do wkładki do wanny to u nas się nie sprawdziła. Kosmetyki podpasowaly nam z hippa. Maść pieluszkowa z ziaji ba ewentualne zaczerwienienia, a tak na codzien to maka ziemniaczana jest super. Dla siebie kup do szpitala suchary z mamuta bo to można jeść już po porodzie. I dużo wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha to jeszcze ja z powyższego wpisu. Na początku to sprawdzają się śpiochy w kopertkę bo łatwiej ubrać obywatela. I u nas też sprawdziły się kwtaniki z polspiochami. Bo jak coś przeciekło to wystarczyło zmienić dol a góra sucha. Malutki człowiek nie lubi gdy się go ciągle rozbiera do golaska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli zastanawiasz się nad nianią elektr. to wybierz monitorem, monitorem oddechu. Moja ma dodatkowo kamerę. tylko nie kupuj najtańszego modelu bo w domu przy grubych murach kiepsko z zasięgiem. Ja kupiłam używaną przez olx- i mi w domu super się sprawdza. A i w nocy sen spokojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi bardzo przydaje się przewijak - taki zakładany na łozeczko twardy. Z tym śpiworkiem to dobry pomysł - u mnie się sprawdza. Gąbka do wanienki też zdała egzamin. Dodatkowo polecam hustawkę- bujaczek taką elektryczną u nas mała bardzo ładnie się w niej uspokaja albo zasypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki za wszelkie rady :) z tym śpiworkiem też dobry pomysł ale jak młody się wdał w mamusie czyli mnie to nawet raz nie użyje śpiworka. Ja podobno na sam widok śpiworka wpadałam w histerie. No ale nie koniecznie się musi w mamusie wdać przecież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co tyle czapek,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rubiczka
Ne będę powielać tego co napisały 'przedmówczynie'. Zwróciłabym Ci tylko uwagę na kosmetyki pielęgnacyjne, sama używam tylko tych naturalnych (wrażliwa skora) -> http://zuii.naturativ.pl/ W wielu szpitalach dostaje się też taką listę co trzeba mieć ze sobą, polecam się trochę popytać, na pewno udzielą informacji. Warto też wspomnieć, że kilka rzeczy zapewnia szpital (choć to pewnie też zależy od rejonu kraju).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukasz interaktywnych książek dla swoich maluchów? Bardzo polecam przejrzeć ofertę na stronie internetowej sklepu CoZaCena - http://www.cozacena.pl . Sklep ma w swojej ofercie duży asortyment książeczek o różnej tematyce! Gorąco polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helkaelka
Trzeba kupić mnóstwo rzeczy dla maluszka. Wszystko musi być przygotowane na narodziny dziecka. A jakie rzeczy zabrać do szpitala, to przypominają na http://www.hulahop.pl/wiadomosc/wyprawka-dla-niemowlaka-jaka-do-szpitala/2645/ Przed narodzinami dziecka trzeba mieć spakowane do szpitala wszystkie niezbędne przedmioty i akcesoria. Zarówno dla dziecka jak i dla mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam kupic poza poduszka dla noworodka ok 3 zwykle jaski , dziecku sie ulewa nawet sztucznie karmionemu , przydadzą sie napewno bo nie nadążysz z praniem , do szpitala polecam rożek, dzieci lubią byc ściśnięte i WAŻNE aby byl wiązany a nie na rzepy , lepszy i dluzej poużywasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×