Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wyprawka dla noworodka.

Polecane posty

Gość gość

Dziewczyny, kupiłam już trochę ciuszków, body, śpiochy, pajacyki. Kupiłam też pościel i kocyk. Wszystko w odcieniach beżu. Wiem już na 100% że to chłopiec ale wybieram neutralne kolory. Teściowa ma do mnie o to pretensje bo uważa jej że powinnam wybierać błękity. Powiedziała mi że jestem nienormalna bo wszystkie jej koleżanki jak mają wnuki to albo róż albo błękit i jak ona się z wnukiem pokaże. Powiedziałam że nigdzie się pokazywać nie będzie bo to nie jej dziecko i ja się nim z mężem będziemy opiekować i że decydować o kolorach wyprawki to może ten kto za nią płaci. Zagroziła mi że wszystko opowie mojemu mężowi i trzasła drzwiami i poszła do domu. Mąż po godzinie zadzwonił i powiedział żebym się nią nie przejmowała, on wie jaka ona jest. Ona przed chwilą zadzwoniła przeprosić ale musiała dodać że powinnam zrobić niebieską wyprawkę. Dziewczyny, co jest złego w neutralnej wyprawce? Z ręką na sercu przyznam że ubranka nie są najtańsze a ja bym kiedyś chciała kolejne dziecko. Czy tylko ja tak robię??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego dziewczynka nie może nosić niebieskiego albo innych kolorów? Tylko róż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma nic złego, podejrzewam że to pierwszy wnuk teściowej stąd takie zagrywki. Złe jest to że się wtrąca, uważać ma prawo co chce. A jak pójdzie tak dalej to powiedz z uśmiechem "jeśli mama uważa inaczej to zawsze może kupić dla wnusia inne ciuszki na zmianę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, bardzo dobrze robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro ona juz robi spazmy o kolor poscieli to sobie wyobrazam co bedzie jak urodzisz. Trzymaj ja za morde i nie daj jej sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej kupować neutralne kolory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak pozwolisz teraz wpływać na swoje decyzje, to po porodzie teściowa na głowę Ci wejdzie: wszystko w Twoim wykonaniu będzie złe, a ona się nie wtraca tylko służy dobra rada... Kupujesz to, co Tobie się podoba, bo to Twoje dziecko, Twoje pieniadze. Neutralne kolory doskonale się sprawdzają, zarówno na ubrankach, jak i sprzetach, meblach, tkaninach. Za pomocą drobnych zdecydowanych dodatków łatwo nadać im charakter i, co ważniejsze, wszystko ze soba wspolgra. Na pewno dostaniesz dla maluszka w prezencie ubranka i te, z mojego doswiadczenia, mają intensywne kolory, wyraziste wzory, błyszczą i czasami grają :) Ja zrobiłam wyprawkę w kolorze białym, beżowym, kremowym i błękitnym (uwielbiam ten kolor) i drugi raz zrobiłabym to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w pierwszej ciąży kupiłam neutralna wyprawkę i oddalam później dla chlopczyka chociaż sama miałam córkę. Dla drugiej córki wszystko miałam bardzo dziewczęce, ale raczej fasonem, dodatkami to podkreslalam, nie kolorem. Moja córka do dziś nie lubi różu, za to uwielbia niebieski, szary, granat. A kupujesz sama, wiec sama decydujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teściowa przegina. Rozumiem, że mogą jej się podobać niebieskie ciuszki i chciałaby tak ubrać wnuka ale tekst, że "jak ona się pokaże z tak ubranym wnukiem", jest baaaaardzo nie na miejscu. Może przecież coś kupić a potem poprosić, żeby go w to ubrać bo chciałaby go w tym zobaczyć. Też mam wkurzającą teściową. Moja tyle się nagadała, że będzie małego na spacery zabierać bo obok nas mieszka jej koleżanka i będą sobie spacerować, a nie zabrała go na spacer ani razu, odwiedziła go 2 razy (mały ma ponad 6 miesięcy). Mi to jest w sumie na rękę :) i jak widzi wnuka to małpiego rozumu dostaje. Leci do niego z łapami i nie obchodzi jej, że on teraz przechodzi lęk separacyjny i boi się obcych..... uhhhh się rozgadałam :) te niedobre teściowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz kochana super wyprawkę. Ja spodziewam się synka i też w miarę możliwości kupuję neutralne wzory (dla chłopca i dziewczynki). Jeśli następna będzie dziewczynka, to przecież nie będę wszystkiego wywalać po synku i takie tam. Z resztą nawet jak coś jest różowe, to zakładasz niebieskie dodatki np czapeczkę i po problemie. Teściowa jest dziwna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sie nie przejmuje do 9 mc , dziecko mysli ze jest czesciom mamy, wiec nawet chlopca w rozowe, zadne oddzialywanie na psychike! Zreszta kolor jak kolor, tylko glupie przyjete normy , narzucaja! Jam sie mi podobaja body w paski z rozowym detalem, to czemu nie! Chociaz ja stawiam na rozne kolory, dresik mam pomaranczowy, i poki co tylko dresik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwa83
róż i niebieski jednak jakoś już się utarły i tego nie zmienimy... ale żeby nie być jednostronną to kup jakieś bardziej uniwersalne wzory może co? Może jakieś ze zwierzakami? Wpisz sobie karoka.pl sama zamawiałam w niedzielę śpiochy dla kuzynki na babyshower mają przepiękne kolory i wzory, w których odnajdzie się i chłopiec i dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uwielbiam błękit i turkus i w te kolory często ubieram córeczkę i mam w nosie co inni mówią:) Beż też lubimy. Problemem tu nie jest kolor wyprawki tylko teściowa z chorą potrzebą kontroli wszystkiego. Dobrze że się postawiłaś, niestety prawdopodobnie nie bedziesz miała z nią łatwo. No i super że mąż jest po Twojej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że najkorzystniej takich ofert szukać w sklepach internetowych bo w skład wyprawki wchodzi wiele szczegółów i drobiazgów które mogą wiele kosztować. Jeśli zajrzycie na taką stronę jak https://www.mamissima.pl/wyprawka_dla_noworodka to z pewnością uda Wam się kupić wszystkie potrzebne sprzęty i akcesoria w rozsądnych cenach i nie umniejszając przy tym ich jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytałam dużo artykułów, ale fajny wpis znalazłam też na blogu apteki Melissa dotyczący wyprawki dla noworodka, więc jeśli nie jesteś pewna co jeszcze kupić to zachęcam do przeczytania.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super gościówa
Ciekawa opcja wyprawkowa dla noworodka: Poduszka, kocyk, otulacz, rożek, rogal do karmienia w jednej paczce. Darmowa dostawa jest super bo oszczędzam na przesyłkach (zazwyczaj trzeba to kupić od kilku firm).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super gościówa
Ciekawa opcja wyprawkowa dla noworodka: Poduszka, kocyk, otulacz, rożek, rogal do karmienia w jednej paczce - https://wyprawkaniemowlaka.pl/. Darmowa dostawa jest super bo oszczędzam na przesyłkach (zazwyczaj trzeba to kupić od kilku firm).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viki223
Obowiązkowo krople esputicon na kolki. Nie wiem jakbyśmy z nich przetrwali ten ciężki czas. Ja to bym chyba chodziła jak zombi, ale najbardziej to szkoda malutkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaisa_
Fajne rzeczy można dostać też na stronie https://mamycosdlamamy.pl/ kolory są uniwersalne i wszytsko wykonane z dobrych materiałów. Zachęcam do zaglądania. W sam raz na prezent lub po prostu dla waszego maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie trzeba zwracać uwagę na to, z czego rzeczy dla dzieci są zrobione. Bo nie chcemy przecież, żeby ubranka podrażniały albo uczulały delikatną skórę naszych dzieci. Ja znalazłam świetny sklep dear eco, tam wszystkie rzeczy są najwyższej jakości, dla dzieci są idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_Antka
Jak dla mnie to Twoja teściowa mocno przesadza. Teraz nie ma mody żeby ubierać chłopców na niebiesko, a dziewczynki na różowo. Nawet w sklepach to widać. Ja urodziłam syna pół roku temu i też najczęściej ubieram go w beże, a niebieskiego często unikam. Żyjemy w 21 wieku więc nie ma co się poddawać stereotypowemu ubieraniu dzieci. A tak ogólnie co do wyprawki to przypomniałam sobie co mogę Ci polecić jako fajny dodatek - kamerkę do obserwacji dziecka! Naprawdę ratuje to życie przy noworodku. Ja jako trochę nadopiekuńcza matka kupiłam taką z zerkam.pl bo co chwile wydawało mi się, że moje dziecko płacze, a tak zamiast chodzić tam i z powrotem mogłam wszystko kontrolować nie wychodząc z łóżka za pomocą zwykłego smartphona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinkakania1
Jesli chodzi o jakieś zabaweczki i dodatki to ja zawsze wszystko na stronce misiedwa kupuje. Sprawdzona firma, bo dwie moje siostry zawsze kupowaly tam rzeczy dla dzieci. Według mnie tez te rzeczy są dosyć porządne i naprawde fajne ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wszystkie to produkty kupowałam w http://aico.com.pl/ - hurtownia świetna i przede wszystkim jaą wszystko co jest potrzebne noworodkowi i jego mamie też. Naprawdę świetne miejsce, a produkty najlepsze, jakie sa na rynku. polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×