Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wyprawka dla noworodka

Polecane posty

Gość gość

Proszę pomóżcie mi i powiedzcie czego mi brakuje. Jesteśmy na prawdę młodymi rodzicami a nie bardzo mamy kogo się poradzić. Mamy : Mleko, herbatka, kosmetyki do kąpieli, oliwka, Sudo rem, nożyczki,termometr, aspirator do noska, Szczotka do wlosów, pampersy, pieluszki teatrów 15 sztuk, flanelowe 5 sztuk, wanienka, wkład do wanienki, łóżeczko, wkład do łóżeczka , pościel, patyczki dla niemowląt , wózek, pościel do wózka, kocyk, ręczniki, butelki, smoczek, nosidełko, Bujak, woda morska, 2 sztywne rozki, jeden miękki, przewija. Z ubranek najmniejszych mam: 10 par body na krotki rękaw, 10 par body długi rękaw, 8 kaftanik ów, 10 par polspiochow, jedna para spodni, 3 rampersy, 15 par śpiochów, 9 pajacy, 4 komplety, 3 bluzy, kombinezon cienki, czapeczki, skarpetki, spodenki tylko jedne, niedrapki. To jest rozmiar 50/56 i nie wiem czy warto kupować coś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystarczy. To nie komuna, zawsze można coś dokupić. A po co ci mleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Octenisept do odkażania pępka, sól fizjologiczna do zakrapiania noska może się przydać, smoczek. My korzystaliśmy też z tulika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kosmetyki nie tylko do kąpieli i oliwka!! Chusta do noszenia noworodka, poduszka do karmienie, laktator, przytulanka, karuzela, coś na kolki, zatyczki do gniazdek, stojak do wanienki, huśtawka. Brakuje Ci wielu rzeczy szkoda gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mleko ze względu na to, że przez ciąże mam przesunięty zabieg i na lekach nie będę mogła karmić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup aspirator do noska o nazwie katarek i podklady na przewijak i do łóżka bo dziecko na początku będzie osikiwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Octenisept do odkażania pępka, sól fizjologiczna do zakrapiania noska może się przydać, smoczek. My korzystaliśmy też z tulika. Właśnie o soli zapomniałam wspomnieć. Mam swój octenisept, którym psikalam szwy a to jest chyba uniwersalne? Dzięki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chłnzenia noworodka, poduszka do karmienie, laktator, przytulanka, karuzela, coś na kolki, zatyczki do gniazdek, stojak do wanienki, huśtawka. C Haha. Chusta-ja nie używałam. Poduszka do karmienia-nie używałam. Laktator-nie używałam. Przytulanka, karuzela- dla noworodka zbędny balast w łóżeczku, kupiłam później, dostałam też aż za dużo przytulanek dla małej w prezentach :O Zatyczki do gniazdek-dla noworodka, serio?;) Stojak na wanienke-nie używałam. Huśtawka-dla noworodka?:O Jak widzisz autorko zawsze wszystko można dokupić w razie potrzeby. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kosmetyki nie tylko do kąpieli i oliwka!! Chusta do noszenia noworodka, poduszka do karmienie, laktator, przytulanka, karuzela, coś na kolki, zatyczki do gniazdek, stojak do wanienki, huśtawka. Brakuje Ci wielu rzeczy szkoda gadać Huśtawka, chusta, czy stojak wydaje mi się że są mi niepotrzebne, a zatyczki do kontaktów to za jakiś rok raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sól fizjologiczna i gaziki do przemywania oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup aspirator do noska o nazwie katarek i podklady na przewijak i do łóżka bo dziecko na początku będzie osikiwac Aspirator już mam, podkładów nie przewidzialam, dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam przewijak na łóżeczko. Moje dziecko ani razu nie osikalo mi łóżka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co do ubranek? Ciągle boję się, że tych mi braknie a 62 mogą być za duże ale znajoma uprzedzala, że nie ma o dużo kupować bo to jest czasem na tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chusteczki nawilżanie, lub duże waciki do mycia pupy noworodka. Podkłady na łóżko, podkłady poporodowe, wkładki laktacyjne, maść na sutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam maltan maść na sutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat stojak na wanienkę jest super, nie trzeba się schylać no i bie trzeba ustawiać wanienki na komodach itp. Mój synek ma duży pokój więc wanienka stoi na stelażu cały czas w roku pokoju. Przestawiam ją tylko w porze kąpieli koło komody gdzie mam przewijak i wszystkie akcesoria do kąpieli. A co do ciuchów to kupiłabym kilka sztuk na rozmiar 62, niektóre dzieci wcale tak szybko nie rosną, ale nie wiesz nigdy do końca z jaką wagą się urodzi malec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drugie młode mamusie, temat akurat dla mnie na czasie. Syn i synowa spodziewają się swojego pierwszego dziecka, chcę im pomóc i obiecałam sfinansować wyprawkę.Chcialabym żeby sobie sami kupili wg. własnego gustu, więc uzgodniliśmy, że wyślę pieniądze. No i nie mam pojęcia ile. Synowa nie wie, a i kategorycznie zaznaczyli żeby nie była to jakaś astronomiczna kwota, ale ja bym nie chciała też jakiegoś dziadostwa, tak powiedzmy że ze średniej półki. Wózek i lożeczko z materacem już mają, a laktator synowa dostanie od siostry. Ile wysłać żeby na wszystko starczyło , na wszystko w rozsądnej cenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze jakiś bephanten, albo alantan bym kupiła, bo sudocrem to raczej tylko okazjonalnie przy odparzeniach sie stosuje, a przy lekkim zaczerwienieniu pupy to wystarczy. No i podkłady na łóżko koniecznie, ja nie wyobrażam sobie bez nich życia, bo moje dziecko siusia bardzo często przy przewijaniu. I witaminę D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ola
To ja jeszcze polecam probiotyk, na przykład FFbaby. Ja taki synusiowi dawałam. Wskazany przy karmieniu mm, dla uzupełnienia flory bakteryjnej żeby nie było kłopotów z trawieniem. Mi pediatra zalecił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zestaw 90 od mamaginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W mojej wyprawce dla drugiego dziecka na pewno muszę przygotować też kosmetyki które mi się sprawdziły przy pierwszym synku :) świetny naprawdę jest cetaphil md dermoprotektor - balsam do ciała, który świetnie nawilża skórę. Mają też inne dobre kosmetyki, ogolnie to są przebadane dermatologicznie, można bezpiecznie już od 1szego dnia życia nakładać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×