Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Joanna247970433

Wyrównanie do urlopu rodzicielskiego

Polecane posty

Gość Joanna247970433

Witam. W 2015r urodziłam dziecko i wybrałam urlop macierzyński 20tyg+6 tyg urlopu rodzicielskiego. Jako ze pracuję na 1/2 etatu, ZUS dopłacał mi do wynagrodzenia tak, że miesięcznie wpływało na konto 1000zł ( moja wypłata wynosi mniej niż 1000). Wróciłam do pracy,, a teraz chciałabym wybrać całą resztę urlopu rodzicielskiego. Nadal pracuję na 1/2 etatu, więc moja wypłata nadal nie wynosi 1000zł. I tu moje pytanie, czy ZUS będzie mi jeszcze wyrównywał do 1000zł na urlopie rodzicielskim ? Czy w ogóle nalezy mi się urlop rodzicielski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie lepiej zadzwonić do zusu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna247970433
O tej godzinie ? Obawiam się że nikt nie odbierze ani teraz ani przez cały weekend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty jesteś ta Jo-anna tepa jak but

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna247970433
Chyba Ty, skoro nie wyczules/as ironii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro doplacal Ci , w ogole z jakiej paki? Widocznie nadal bylas na urlopie rodzicielskim i pracowalas, wiec wykorzystalas go, atwoj zasilek rodzicielski byl pomniejszony o to co zarobilas. Jezeli pracowalas. 32-6 tyg = 26 tyg, * 2=52 tyg z ta doplata ( razy dwa bo urlop rodzicielski sie podwaja przy pracy) , juz nienalezy ci sie nic. Jezeli krocej, to tyle ile tyg zostalo, tyle dostaniesz zasilek,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Joanna nauczycieleczka wróciła. Znów będzie się można pośmiać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna247970433
Gośc - dopłacał mi ZUS, ponieważ moja wypłata nie wynosi 1000zł. A od 2016 r przez rok osoby bezrobotne mogą pobierać przez rok tzw 'kosiniakowe' w wysokosci 1000zł. Jeśli ktoś pracuje a zarabia mniej niż 1000zł, to ZUS wyrównuje do tysiąca, żeby pracujące matki nie były poszkodowane, bo bezrobotne wtedy mają więcej.. A ja nie pobierałam rok tylko pół roku, bo po 6 mcach po porodzie wróciłam do pracy. A teraz chce wykorzystać pozostałe 6 miesięcy urlopu - teraz już rodzicielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×