Odpowiedz na ten temat

Zaniedbalam swojego syna

 • gość 2018.03.13 [22:17]
  Do osoby która rozpoczęła ten temat: jeszcze nic straconego, wszystko do nadrobienia. Ja to dopiero zaniedbałam, mój syn ma prawie 16 lat, kończy gimnazjum. Jak skończył rok to poszłam do pracy i od tamtej pory babcia, przedszkole, szkoła po szkole świetlica a matka w pracy. Żadna tam kariera zawodowa, zwykła praca, często za minimalna. Wychodziłam rano bo autobus, prace zawsze miałam poza miastem, w którym mieszkam, mąż go rano odwoził do przedszkola albo szkoły. Jak wracałam do domu to po drodze zakupy, w domu obiad, sprzątanie, pranie. Nie miałam czasu, żeby się nim zająć tak jak bym chciała. W podstawówce doszły mi lekcje do odrabiania ale nie miał problemów z nauka. W gimnazjum coś rypło, każdy semestr kończy z zagrożeniami łącznie z religia i wf-em. Chodzi z telefonem przyklejonym do łapy albo gra na komputerze, jak zabieramy mu komputer to śpi. W życiu nie przeczytał żadnej książki , twierdzi ze nauczyciele się na niego uwzięli. Jak wspominam o jego kolegach, którzy maja dobre oceny, zainteresowania itp. Mówi ze maja autyzm. W domu nie robi nic, oprócz gapienia się w komputer nie ma żadnych zainteresowań. Wożę go bo sam nie pójdzie, na prywatny niemiecki i angielski, za każdym razem jest awantura bo nie chce jechać. I tak oczywiście dostaje najwyżej 2. Kiedyś jeszcze woziłam go na matme ale i tak miał baniaki wiec zrezygnowałam. Za chwile trzeba wybrać szkole i zadecydować co po gimnazjum. Ja go w szkole, która kończy się matura nie widzę. Zawodówka? Trochę wstyd, mąż jest adwokatem, ja się całe życie uczyłam, książki, języki, podyplomowki itd. Syn kretyn, jak go pytam co chce robić to mówi przestań albo ze zostanie bezdomnym albo, ze kogoś zabije pójdzie siedzieć i będzie żył na koszt państwa. Nie mam siły, jak wracam do domu to już nie mam siły wydzierać się na niego. Zaniedbałam jedynego syna, zawsze myślałam, ze będzie wyjątkowy nie jest nawet przeciętny.
 • gość 2018.03.14 [10:12]
  nie pisz o im "kretyn" smutas.gif To twoj syn, ktory potrzebuje uwagi. Pracuje w przedszkolu jako wychowawca i widze, ze wielu rodzicow nie pracuje z dziecmi. Uwazaja pewnie, ze przedszkole wszystko za nich zrobi. Ale moje potrojne wyksztalcenie w kierunku pracy z dziecmi nie zastapi milosci i zainteresowania rodzica.
  Jesli rodzic pokaze, ze cos jest wartosciowe to dziecku latwiej sie zmuszac do wysilku niz jak ma z tym doczynienia tylko w przedszkolu czy szkole.
 • gość 2018.03.14 [21:04]
  Do pani 22:17
  Mąż jest adwokatem, a pani musiała pracować od rana do późnego popołudnia za minimalną ? Coś tu się nie zgadza w tej opowieści.
 • BodyKingA 2018.03.16 [18:30]
  Chcesz zmiany o której zawsze marzyłeś?
  Nie wiesz jak zacząć?
  Sięgnij po najprostsze rozwiązanie w Internecie !www.igortreneronline.pl
  I odchudzanie staje się proste jak nigdy dotąd.
 • gość 2018.03.18 [11:50]
  To w serialach można nie pracować, w życiu trzeba. Nie wyobrażam sobie być na utrzymaniu męża, zreszta on nie nigdy nie proponował mi, żebym zrezygnowała z pracy.
 • fakol wczoraj [13:14]
  ja mam 35 lat i uważam że jako syn byłem trochę zaniedbany (po części może z mojej strony). Dlatego teraz jako ojciec trójki dzieci staram się z nimi spędzić jak najwięcej czasu abym w przyszłości niczego nie żałował. Chociaż czasem jest ciężko poświęcić dzieciom chwilę czasu gdy trzeba iść z jednej pracy prosto do drugiej by zaspokoić potrzeby 5 osobowej rodziny.
 • gość wczoraj [14:13]
  Drogie samotne Panie i samotni Panowie.....Pora wziąć sprawy w swoje ręce, zrobić w końcu coś dla siebie i znaleźć drugą połówkę! Pomoże Wam eDarling. JEST DROGO!!, bo 237 zł za 3 miesiące, ale akurat w tym wypadku jest to zaleta, bo nie będzie tu kłamu jak na innych portalach randkowych, tylko poważni ludzie i poważne zamiary. Sprawdźcie sami: https://link.do/XR31w
 • gość wczoraj [14:15]
  Drogie samotne Panie i samotni Panowie.....Pora wziąć sprawy w swoje ręce, zrobić w końcu coś dla siebie i znaleźć drugą połówkę! Pomoże Wam eDarling. JEST DROGO!!, bo 237 zł za 3 miesiące, ale akurat w tym wypadku jest to zaleta, bo nie będzie tu kłamu jak na innych portalach randkowych, tylko poważni ludzie i poważne zamiary. Sprawdźcie sami: https://link.do/XR31w
 • enigma8 wczoraj [22:42]
  staraj poświęcać się swojej pociesze jak najwięcej czasu spróbuj znaleść wspólne zainteresowania, coś czym możesz zainteresować dziecko usmiech.gif będzie dobrze matczyna miłość jest najważniejsza
 • co za dziwni ludzie dziś [12:04]
  gość 2017.12.07 [22:58]
  Jako kafeterianka i mama 18 m-cznego synka zalecam:
  8:00 pobudka - wspólne łaskotanie i chichoty w łóżku
  8:25 mycie - weź dwie szczotki: do zębów i włosów. spytaj dziecko: ktora myjemy żabki?
  Gdy zgadnie, pochwal.
  Spytaj do czego jest ta druga, poproś żeby pokazał i uczesał ci włosy. W tym wieku dziecko powinno już rozróżniać sprawczość przedmiotów ( szczotka do czesania, długopis do pisania, łyżka do karmienia itd)
  8:30 sniadanie - zrob dwie kanapki jedna z dżemem druga z serem albo szynka i daj mu do wyboru: która chcesz? Na co masz ochotę?
  To samo z piciem: zrob w dwóch różnych kubkach. Który wolisz?
  Dziecko w tym wieku musi mieć wybór, dzięki temu się rozwija.
  Ok 20 min : Mama popija kawkę a dziecko samo sie bawi.
  A co jezyk.gif
  10:00 zabawa z dzieckiem. Weź książeczkę i poproś żeby pokazał „gdzie jest...” i tak 100 razy aż przerobcie książeczkę.
  10:20 zabawa z piłka. Poturlaj do mnie! usmiech.gif ucz jak turlac, dużo się przy tym śmiej i chwal jak się uda.
  11:00 drugie sniadanie: ucz jeść łyżeczka
  Itd.
  Rób dziecku przerwy na samotna zabawę.
  Ja dużo uczę robiąc zwykle rzeczy: gdy rozładowuje zmywarkę mówię co wyjmuję,
  Gdy myje łazienkę tłumacze co się robi w łazience, albo jak to nazywa to co właśnie myje (wanna, lustro, kran) i do czego służy.
  Jest taki test dla dzieci, sprawdza się u psychologa co powinien dzieciak umieć w danym wieku i na ile jest ogarnięty.
  Mój potrzebuje większej uwagi bo ma obniżone napięcie mięśniowe i nieharmonijny rozwój.
  Ale tez nie zamęczam się katowaniem go nauka pokazywania, wrzucania klockow do pudełka, ustawianiem wierzy, ciąganiem za sznurek, łapaniem w dwa paluszki, jedzeniem łyżeczka itd
  Bo MAMA musi mama a nie terapeutka.
  Wszystko z głowa i umiarem! No i miłością
  --------------------------------------------------------- --------------------------------to jest tresura , a nie wychowywanie.... jakie to smutne

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...