Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ma_rys

Zgaga w czasie ciąży

Polecane posty

Gość Ma_rys

Jakie macie sposoby na pozbycie się tej nieprzyjemnej dolegliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup sobie rennie czy jakis manti gastop i po problemie. I tak mozna brac tabletki tego typu w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
migdaly picie wody niegazowanej. unikanie slodkiego i kwasnego i ostrego i u mnie np. straszna zgaga po surowym pomidorze.. oberwacja generalnie po czym sie wzmaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi pomaga herbata z imbirem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ma_rys
Na razie sprawdzę naturalne sposoby, po apteczne specyfiki sięgnę później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość felinka2
Na stronie szkoły rodzenia Prenalen znalazłam zalecenia i metody , które często przynoszą ulgę przy zgadze ➡unikanie tłustych, kwaśnych, smażonych i ostro przyprawionych potraw ➡ unikanie przejadania się - lepiej jeść mniejsze porcje, a częściej, ➡od razu po posiłku nie należy się kłaść - wzmacnia to zgagę, lepiej nosić także mniej uciskające ubrania oraz w czasie wystąpienia zgagi nie schylać się, ➡ na zgagę pomagają prażone migdały, imbir i kleik z siemienia lnianego, ➡ sposoby które nie działają u każdego to: wypicie szklanki mleka oraz żucie listków mięty, ➡ leki bez recepty na zgagę (oczywiście jeśli lekarz nie zabronił ich przyjmowania). https://szkolarodzeniaprenalen.pl myślę, że pomogą w walce z nieprzyjemną dolegliwością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
potwierdzam pozytywne działanie siemienia lnianego , od 3 mies. nie wiem co to zgaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja choć wyda się niedorzeczne, na zgagę w ciąży jadłam pomarańcze. Tylko po pomarańczach było mi lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podgryzaj migdały od czasu do czasu, mnie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapewne będę oryginalna, ale surowa marchewka była u mnie specyfikiem na wszelkiego rodzaju niestrawności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ma_rys
felinka2 wczoraj Na stronie szkoły rodzenia Prenalen znalazłam zalecenia i metody , które często przynoszą ulgę przy zgadze ➡unikanie tłustych, kwaśnych, smażonych i ostro przyprawionych potraw ➡ unikanie przejadania się - lepiej jeść mniejsze porcje, a częściej, ➡od razu po posiłku nie należy się kłaść - wzmacnia to zgagę, lepiej nosić także mniej uciskające ubrania oraz w czasie wystąpienia zgagi nie schylać się, ➡ na zgagę pomagają prażone migdały, imbir i kleik z siemienia lnianego, ➡ sposoby które nie działają u każdego to: wypicie szklanki mleka oraz żucie listków mięty, ➡ leki bez recepty na zgagę (oczywiście jeśli lekarz nie zabronił ich przyjmowania). https://szkolarodzeniaprenalen.pl myślę, że pomogą w walce z nieprzyjemną dolegliwością A jak zrobić ten kleik z siemienia , tak jak kisiel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość felinka2
Siemię lniane można ugotować jak kisiel, aczkolwiek ja przygotowuję trochę inaczej. Ziarno siemienia rozdrabniam blenderem lub w młynku i 1 łyżeczkę zalewam wrzątkiem około 1/4 szklanki , czekam z 5 min. i piję. Siemię musi być rozdrobnione , gdyż w postaci całej "przelatuje "przez nasz układ pokarmowy i nic z tego nie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nabiał w postaci płynnej(mleko, jogurt, kefir)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Migdały, migdały, migdały, migdały ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×