Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zwolnienie l4 w ciąży

Polecane posty

Gość gość

Pytanie do dziewczyn, które były na l 4 w ciąży. Gdzie przekazywałyście swoje zwolnienia l4? Zawsze do pracodawcy czy po 33 dniach już do ZUSu? Właśnie dostałam pismo od pracodawcy, że mam sobie je sama przesyłać do Zus. A kiedy zadzwoniłam do Zusu to dostałam info, że zawsze do pracodawcy - dalej jestem pracownikiem firmy. Jak było u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnir lekarka wysyla elektroniczne zwolnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem na zwolnieniu od października i zawsze zawożę do pracodawcy. Niekoniecznie osobiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tak pytanie obok : z jakiego powodu jesteś na zwolnieniu lek.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ostatnie pytanie było do autorki ? Ja pisałam o 15:16 i na zwolnieniu jest przez źle samopoczucie, cierpiałam na niepowsciagliwe wymioty ciężarnych i byłam po jednym poronieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To było pytanie do autorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciąża zagrożona, silne plamienie, skracajaca się szyjka. Dlatego mam l4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wysyłam bezpośrednio do pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w jakiej firmie pracujesz? W sensie ile zatrudnia osób bo malutkie firmy jakieś rodzinne co zatrudniają 15 pracowników pewnie cię odeślą do zusu bo faktycznie potem płaci ZUS ale się firmy płaca tobie a same rozliczają się z zusem z tego co mi wiadomo. Generalnie ja dawałam l4 na czas choroby w ciąży do pracodawcy a miałam wymioty trwające na okraglo przez 3 miesiące i nie dałam rady wyjść z wc a co dopiero z domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pracuję w dużej firmie. Zawsze zawoziłam zwolnienie do pracodawcy lub wysyłałam kogoś z rodziny, aby tam zawiózł. Wszelkie pieniądze w czasie L4 i na macierzyńskim dostawałam z konta pracodawcy. Sam się jakoś z ZUSem rozliczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy od liczby zatrudnionych. U małego pracodawcy płaci ZUS u dużego płaci bezpośrednio pracodawca a potem rozlicza się z zusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×