Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Żylaki

Żylaki sromu/warg sromowych w ciąży.

Polecane posty

Gość Żylaki

Jestem na końcówce ciąż, w połowie 8 miesiąca. Jakiś miesiąc temu pojawiły się u mnie żylaki na wargach, jest coraz gorzej. Boli przy chodzeniu, wszystko jest opuchnięte. Lekarz gin zalecił mi diosminę i cyklo trzy fort. Mogę sobie jeszcze jakoś pomóc? Nie przeszkodzi to jakoś w porodzie sn ( o ile nie znikną od leków)? Boję się jakieś krwotoku albo czegoś podobnego. Podobno same znikną po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do żylaki
Miarka, wiem ze to ty, ale trzymaj sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi na ostatniej wizycie lekarka przepisała naparz kory dębu. Żeby robić sobie nasiadówki, można też po prostu się tym podmywać, ma to działanie skurczające tak samo jezeli pojawią się jakieś oznaki hemoroidów a nie ma w nich stanu zapalnego to można tym sie podmywać i nasiadówki robic, nie są szkodliwe byleby nie za często i woda nie była zbyt gorąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat nie ja:D Ale też mam ten problem. Biorę 3 dzień ten cyklo3 fort. Zobaczymy czy coś pomoże. Mam nadzieje,bo to przykre cholerstwo. W ciąży różne rzeczy się przytrafiają, a nie wszystkim się można leczyć:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miarka :D polecam tą korą dębu na nasiadówki :) i tantum rosa i smarowanie sudo cremem po podmyciu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala mi taka sobie
Mialam ogroooomne zylaki wlasnie w tych delikatnych miejscach..Lekarz nic mi nie przepisal, wiec troche sie nameczylam, ciezko mi bylo chodzic!!! Po porodzie (cesarka) chyba w ciagu kilku dni wszystko zeszlo, nawet nie wiem kiedy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też miałam pod koniec drugiej ciąży, nic na nie nie brałam, rodziłam sn - na szczęście w niczym nie przeszkadzały a po porodzie same zniknęły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na etacie
oj i ja mialam na wargach sromowych i na nogach ,zniknely jak tylko urodzilam a cyclo3 fort jest swietny bralam w ostatniej ciazy i swietnie znosil bol tego cholerstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iguuana
Ja się zmagałam w pierwszej ciąży z żylakami sromu, w drugiej jest to samo- tyle, że jakieś 10 razy gorzej.... A wyglądają naprawdę fatalnie.. I tylko z jednej strony. Przepraszam za dosłowność, ale wszystko jest na wierzchu. Po pierwszym porodzie zniknęły prawie od razu i śladu nie zostawiły żadnego po sobie, mam nadzieję, że tym razem pójdzie równie gładko. Ale jeszcze 3 mce męczarni zostały. Eh.. Dodam, że rodziłam sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie hemoroidy zaczeły dokuczać szczególnie po porodzie, nie chciałam brać żadnych leków ani czopków bo karmiłam piersią, więc podmywałam się szarym mydłem i smarowałam po całości provag żelem.Mydło wysusza i obkurcza. Musiałam bardzo dbać o dietę-żeby nie mieć zaparć, bo wtedy problem mocno nawracał,po jakimś czasie ustąpił samoistnie. A takie żylaki zaawansowane już w ciąży nie są wskazaniem do porodu cc? przy porodzie parcie jest naprawdę bardzo duże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też uważam, że jeżeli już w ciąży cierpisz na żylaki w tych miejscach to rozsądniejszym rozwiązaniem było by urodzenie przez cc. Ja nabawiłam się hemoroidów przez poród (a dokładniej przez parcie) i one wystawały na około 2 cm !!! ból nie z tej ziemi .. a jeżeli Ty już masz to mogą się Tobie pogłębić a to znacznie utrudnia opiekę nad dzieckiem i skutecznie zabiera cierpliwość podczas karmienia piersią - bo zwyczajnie w świecie nie możesz ani wysiedzieć ani wyleżeć a korzystanie z wc to istny koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iguuana
U mnie żylaki sromu nie były wskazaniem do cc (czego i tak bym nie chciała), ponieważ lekarz powiedział, że nie wiadomo jak wysoko te żylaki są i mogłyby zostać naruszone przy cięciu, a wtedy krwotok gotowy. To zależy raczej indywidualnie, najlepiej porozmawiać ze swoim lekarzem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie pojawiły się takie żylaki już kolejny raz, nie wiem kompletnie co mam robić, to jest jakaś paranoja :( boje sie, że będę to miała ciągle, a nie wiem czy są jakieś zabiegi na tę dolegliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W związku z tym, że żylaki okolic intymnych w ciąży to problem medyczny, który może mieć poważne konsekwencje po porodzie, sugerujemy aby zawsze konsultować się ze swoim ginekologiem. Należy też pamiętać, że środki farmakologiczne, łagodzą objawy, ale nie likwidują przyczyny ich powstawania. U pacjentek po ciążach, u których problem poszerzeń żylnych w okolicach intymnych związany jest z niewydolnością żył w miednicy, rekomendowany jest zabieg małoinwazyjny, likwidujący zarówno dolegliwości, jak i defekty kosmetyczne. W tej sytuacji ważne jest działanie przyczynowe, a nie tylko objawowe. Więcej na temat nowoczesnych technik leczenia żylaków można znaleźć w wypowiedzi dr. Szarego, flebologa ze Szpitala Medicover na Wilanowie. https://www.youtube.com/watch?v=u70vQqvxJBs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest sposób na żylaki! Prostu banalny ja zaleczłam je w tydzień. Ulga niesamowita! Trzeba zrobić macerat z czosnku i dodać trochę soku z cytryny! Pokroić drobniutko czosnek np. 2 główki i zalać olejem najlepiej takim co ma działanie przeciwzapalne!Choć ja zalałam rzepakowym! I sok z połowy cytryny. To powinno postać w lodówce. Trzeba smarować 2 razy dziennie. Ja wybieram trochę! samego płynu łyżeczka i się smaruje potem owijamy się ręcznikiem i tak chodzę przez godzinę. Potem zmywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vajla
Czosnek i olej na pozbycie sie zylakow? Jakos nie chce mi sie wierzyc. Te skladniki nie maja zadnych wlasciwosci ku zaleczeniu zylakow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×