Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomocrodzicom.

SZUKAM OSZCZĘDNEJ, CICHEJ PRALKI-CZEKAM NA PORADY!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość pomocrodzicom.

Chciałabym kupić moim rodzicom za 1 wypłatę pralkę. Ta, ktora maja jest rozwalona, tzn zle pierze, zostawia slady z proszku, jest głosna, wręcz huczy, czasami skacze po calej lazience. Chce kupic rodzicom pralke -ENERGOOSZCZEDNA -OSZCZEDNA W OGOLE (MIN.ILOSC WODY) -CICHA (!) -EKONOMICZNA JEDNYM SLOWEM. Mysle tez nad pralko-suszarka,ale ponoc pochlaniaja duzo energii. Jak to z nimi jest? Prosze o rady doswiadczone gospodynie i panow domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeeem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocrodzicom.
nikt nie doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocrodzicom.
Przegladam oferty i tak spodobala m i sie ta praleczka Electrolux EWF 10771W http://www.central.pl/index.php?page=shop.product_details&category_id=33&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=15702&option=com_virtuemart&Itemid=1 Ladnie tam pisza o niej,ale czy ona dopiera? Czy jest cicha? Energooszczedna ? Bo pisac moga, ale czasem to w praktyce roznie wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StadynX
dobrze jest wybierać pralkę wg pewnych reguł, jak np. klasa energetyczna, wielkość wsadu itp. Komplet takich reguł znajdziesz w poradzie Kupujemy pralki: http://www.okazje.info.pl/porada/sprzet-agd/kupujemy-pralki.html Osobiście polecam Boscha - http://www.okazje.info.pl/okazje/sprzet-agd/bosch-wlf-20260-pl.html obsługa bajecznie prosta, klasa energetyczna A+, więc spełnia Twoje wymogi ;) podobnie z cichą pracą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwa razy kupiłam pralkę z funkcją oszczędzania wody - za każdym razem inną - i nie polecam. Przez to, że mało wody pobierają - nie dopierają lub nie wypłukują dokładnie proszku. Trzeci raz nie popełnię tego błędu. Pralka musi wody pobierać tyle, żeby proszek miał się w czym rozpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmiokijh
i faktycznie niedroga, ciekawe, ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozdrawiam usuwających tematy
może kup taka otwieraną od góry, żeby mama nie musiała sie schylać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drożdżankka
Mojej teściowej spodobały się nowe pralki compactowe whirpoola. Też właśnie otwierane od góry, bo ona się nawet nie bardzo może schylać, bo ma chory kręgosłup. Poza tym, pralka jest dość mała, więc zmieści się w pomieszczeniu gospodarczym, a w łazience zostanie miejsce na kabinę prysznicową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joker z batmana lol
siemens albo bosch, pralka ladowana od przodu, progrmator elektroniiczny, mniej zawodny, cena gdzies okolo 1600 zl, ale soe opłaca bo chodzi cicho, jest wytrzymala, dobrze pierze, latwa w obłsudze pochodzi na pewno dluzej jak te szity do 1000 zl, musisz poszukac jak najwyzszego moodelu za te pieniadze, moze ci sie uda kupic taniej, nie polecam kupowac w media markt maja maraze nawet o 400 zl wiekksza jak inni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joker z batmana lol
im wieksza ladownosc bebna tym lepiej bo pralka solidniej zrobiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inżynier serwisowy bann
pierdolcie. Nie chce mi się szukać wypowiedzi... Ale gdzies na meilu mam komuś jak doradzałem W skrócie beko z gwarancją 5 letnią i po 5 latach w kosz. (700pln) Jak masz dzieci to kicha bo naprawa trwa zazwyczaj 2 tygodnie. Bosh WAS WAE ( rynek niemiecki) Lub ariston jak umiesz sobie podłubać. (1100pln) Nie wychodzi najgorzej. ALE JAK NIE MASZ TAKICH ZDOLNOŚCI TO NIE PATRZ. W ciągu 5 lat łożysk + paski + szczotki to ok200pln z wymianą 500. I LG Jedyna wada tej pralki to przekaźnik wpięty z grzałką równolegle = wyjebie go po czasie. Koszt 30pln. Jeśli po gwarancji pójdziesz do znajomego elektronika masz problem z głowy. Jak nie to może się laminat uszkodzić. 2 wadą jest brak samego wirowania. Nie wiem ale baby na to narzekają. Że musi iść nalewanie wody płukanie i wirowanie a nie że tylko wirowanie. Za to Masz najlepszą pralkę za ok 1200- 1400pln z 5 latką za dopłatą. I jeśli przekaźnik nie siądzie koło 2 3 roku to już będzie chodzić. 1400 ZA LG = 2 pralki BEKO i masz pewne 10 lat. Ale jw. Problemy zapewne będą. Ale taniej się nie da. I jw 5 lat nic cię nie obchodzi a potem kosz. Gorzej w bloku jak zalejesz sąsiada. A najważniejsze jest BRANIE ZAWSZE WIĘKSZYCH PARAMETRÓW tj chcesz prać ok 4 - 4,5 kg bierzesz pralkę 6-7KG Chcesz prać na 800 obrotach? Bierzesz 1200. Pralka przy takim obciążeniu 70% bardzo mało się zużywa. Wadą z kolei jest tutaj wielkość polskich łazienek.... No to tak w skrócie wiesz wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z pralkosuszarki zrezygnowałam, gdy się dowiedziałam, że po praniu trzeba połowę wyjąć, wysuszyć. I dopiero suszyć drugą połowę. Nie spodobało mi się to. Kupiłam pralkę Ariston- mały włoski mercedes- mówił pan w sklepie:D Nie lubię jej. Zaletą jest piękna plastikowa obudowa; zero korozji, itp. Pierze tak sobie i wszystko wie lepiej: za mało wody pobiera, za długo pierze itd. Mądrzejsza ode mnie:o x Teraz chyba wybrałabym Siemensa, dużo mam ich sprzętu i chwalę sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inżynier serwisowy bann
poza tymi co podałem naprawdę nie ma co patrzeć chyba że ładowane od gory. Pralkosuszarki mają zasadniczą wadę. WALI Z NICH. Więc teoretycznie przed każdym praniem odkamieniacz czy ocet. Potem pierzesz i zawsze ten proszek i wilgoć = smród na ubraniach. Ale mało ludzi stać na oddzielne. Indesit itd = jedtno i to samo a ariston jest z polski i tanie części. W dodatku nowe pralki są naprawdę lepiej wykonane od konkurencji. Ale to wszystko jedna konstrukcja. Siemens =bosh + 300pln i nalepka. Zapomniałem o siemensie. Ten jest pod względem jakości prania najlepszy. W sensie najlepiej ci wypierze. Ale cena, psucie się itd... No jak kogoś stać. Ale jak ma to być po prostu pralka do prania. TO post wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemens i Bosch to bratnie firmy. Bosch zawsze trochę tańszy, a Siemens ładniejszy, bardziej obajerowany i droższy. Ale produkują to samo. Ja mam z grubszych rzeczy zmywarkę i ekspres. Ta marka sprawdza się w sprzęcie AGD. jeśli kupisz Boscha też będzie dobrze, mój brat używa od wieeeelu lat i słowa złego nie słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inżynier serwisowy bann
Tyle że to standardowe konstrukcje. Standardowe łożyska silnik itd. I one nie pochodzą więcej niż 8 lat. Jedynie LG i Samsung się wyróżnia. Więc jw jak to ma prać to po co przepłacać? Beko masz za 599 - 899 do wyboru do koloru. Ale jw awarii się spodziewaj. I 2 tyg bez prania. Ale jak ktoś nie ma dziecka. Jw kupisz 2 pralki za to że nie ma super bombęlków zużywa więcej wody i że nic w niej nie naprawisz tylko wymienią ci cały moduł. Tak że może to i nieekologiczne ale 5 lat czy ile pochodzi i w kosz :) ALE JW NIE DO MAŁEGO DZIECKA I BLOKU Choć zawsze można kupić wąż z zaworem i problem sąsiada z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Ariston Margherita ma już ponad 10 lat. Wygląda jak nowa, ale często spada jej pasek :( Mąż musi co parę tygodni to poprawiać. Programator ma wymieniony. Pierze marnie i niby sama wie ile razy płukać- strasznie długie cykle. Nie polecam:( Nie sygnalizuje zakończenia prania, blokada drzwi jest wręcz przekleństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joker z batmana lol
je wszystkich pralek najdluzej wytrzymywaly bosh$siemens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani_lodowego_ogrodu
Bardzo fajna, chciałabym taka mieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivvona883
Firma whirlpool wprowadziła niedawno niewielkie pralki compactowe. Zastosowano w nich technologię 6-ty zmysł, dzięki której zużycie energii, wody i czasu dopasowane jest automatycznie do wielkości wsadu. Mają też więcej praktycznych opcji, np. Program Super Szybki, w którym możemy odświeżyć krótko noszone ubrania- przydaje się kiedy wyjmujemy coś po długim leżakowaniu w szafie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spinor24_pl
Jeżeli szukasz cichej i oszczędnej pralki,to z całą pewnością warto tutaj zwrócić uwagę na klasę energetyczną A+,będzie oszczędna. samych firm zobacz na modele Beko. http://allegro.pl/sklep/25278819_spinor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestanka
A w jaki sposób pralka z 6 zmysłem rozpoznaje wielkość wsadu? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivvona883
6-ty zmysł monitoruje pracę silnika, który obraca bęben z wsadem i porównuje dane pomiarowe z danymi zapisanymi w pamięci.Dzięki temu dopasowuje m.in. w fazie płukania ilość wody i płukań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×