Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość potrzebuje rady

WAZNE - DOBRA KARMA DLA PSOW I KOTOW

Polecane posty

Gość potrzebuje rady

Hej! Chce kupic karme do schroniska dla zwierzat, jakie karmy polecacie? Wiem ze im wiecej tym lepiej ale tez nie moze byc to karma - badziewie po ktorej psom wypadna zeby i siersc (a słyszalam ze najgorsze sa Chappi) ktos ma doswiadczenie??? bardzo prosze pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chappi
naprawdę takie złe? Ja właśnie dokarmiam pieski właśnie tym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje rady
no wyczytałam na innym forum, psom matowieje siersc, jakby po prostu nie miały witamin itp... i puszczają bąki po tym :) i ze nawet te tansze karmy są juz lepsze a ta stronka z ktorej "zgapiałam" to http://zwierzeta-forum.low.pl/vp44411.htm?sid=692d5f0aa9e692724f92c3122d0bb8d5 (akurat jest to wątek o karmach) tam ludzie się chyba trochę znają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chappi
no sama nie wiem... może najlepszym rozwiązaniem będzie zadzwonić do schroniska i zapytać czym karmią. Wiem że zmiana pokarmu też wpływa neg na zwierzęta - choć w schroniskach pewnie jedzą co akurat jest. Aha, wiem że pracownicy schronisk proszą też o makarony, kasze i ryż. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje rady
o dziekuje bardzo :) chyba napisze im maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chappi
Bardzo proszę i dziękuję za dobre serce w imieniu zwierząt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novika11
moze Frolic, mój pies lubi tą karme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wenka30
polecam karmę z biedronki, może mnie wyśmiejecie ale ja od dawna karmię psa właśnie tą i jest tania ale chyba dobra bo kupowałam różne karmy z tej tańszej kategorii no i mojemu bydlakowi ta bardzo posmakowała jest w workach 10 kg i nie śmierdzi tak bardzo jak niektóre, a co do tych reklamowanych w tv karm to moja weterynarz powiedziała że to badziew tak jak te najtańsze tylko w ładniejszym opakowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Froliki lubią psy
ale jest odradzana przez weterynarzy.... mój uwielbia, tylko Froliki, żadnej innej nie ruszy....a weterynarz mówi, że od tej karmy psują się zęby.... ze lepiej kupować taką całkiem twardą.... nie wiem co o tym mysleć.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość purina zdecydowanie
nawet dla psow jest ktore maja problemy z watroba zoladkiem i takie rozne polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje psisko najbardziej lubi Friskiesa:) Ja też kiedyś zawoziłam karme dla schroniska,kupilam taka firmy TiP, nie wiem,czy jeszcze dostepna na rynku, ale byla bardzo tania i podobno niezła jakość-płaciłam 20 zł za 10 kg.Aha,kupiłam ją w realu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje rady
no własnie wiem purina najlepsza :) Ale za 15kg Puriny 80zł na Allegro, za 15kg Pupila około 33zł :) a też im więcej tym lepiej na tyle psów :) nie polecam z Eukanuby słyszałam ze wykorzystują zwierzęta jakoś i robią na nich eksperymenty nt karm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje rady
moze ktos sie jeszcze wypowie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobre jakościowo karmy produkują firmy Royal Canin oraz Eukanuba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz bezwzglednie pogadac z kompetentna osoba w konkretnym schronisku. W zaleznosci od schronu rozne sa potrzeby: albo makarony itp, albo sucha karma (tanie a dobre sa brit, acana, purina) albo konserwy albo specjalistyczna karma weterynaryjna dla chorych zwierzat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja obecna sunia je tylko PURINĘ ale kupujemy ją dlatego, że to rasowy psiak i z nimi nigdy nic nie wiadomo ;) natomiast moja poprzednia sunia jadła tylko Pedigree i mimo, że piszą że to syf straszny to sunia dozyła 16 lat i zdechła ze starości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chappi bylo w Polsce 16 lat temu? i co za roznica czy pies rasowy czy nie? W kwestii zywienia - zadna przeciez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chappi tylko pedigree, moj blad. Jesli Twoja sunia je purine pro plan to ok, jesli ponizej (czyli chocby dog chow) - to lepiej zmienic na lepsza karme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NoSpa ---> podobno rasowe psiaki sa bardziej wrażliwe tzn mają bardziej wrażliwe żołądki nie wiem czy to jest prawda ale jak raz dostała Pedigree to srała na rzadko przez 2 dni a po Purinie nic jej sie nie dzieje aczkolwiek moge sie mylic :P wyraziłam tylko swoje zdanie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NoSpa ---> nie pamiętam czy jadła Pedigree od szczeniaka bo miałam wtedy lat 7 więc sama rozumiesz ale odkad pamietam jechała tylko na pedigree

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NoSpa ---> jeśli chodzi o mięso to my stosujemy inną zasadę niż powszechnie obowiązująca, która mówi o tym, że jak pies je suchą karmę to nie powinien jeść nic innego nasza sunia je i suchą karmę i mięso (surowe albo ugotowane albo sparzone) podobno tak nie wolno ale ona się przycina po jakims czasie np na karmie i wtedy chce mięso i na odwrót ;) juz patrze na linka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie słyszałam o tej karmie ale może spróbujemy ;) tylko , że z moja Zizką to jest tak, że ona tylko Purinę :P Eukanuby się nie chwyciła wogóle podobnie Royal Canon cóż wybredna jest i uparta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie pisze ze albo mieso albo suche tylko to ze w tej suchej karmie (brit) jest 35% miesa a wiec wiecej niz w purinach (od 4% do ok. 25% ale tu nei dam glowy obciac, pamietam ze ponizej 35% ale ile dokladnie to nie umiem sobie przypomniec). Moje psy jedza i kosci i mieso i jarzyny i suche i dobrze sie maja (jedna to o 5 kg za dobrze ale cierpi na niedoczynnosc tarczycy). Jakiej rasy masz psa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NoSpa ---> ja nie o Tobie mówiłam tylko generalnie o tym co czytam na necie ;) moja też je wszystko : uwielbia chleb z masłem, parówki, makaron, pomarańcze, banany , marchewkę itd ;) ale ogólnie panuje taki pogląd, ze pies jest mięsożercą więc dawanie mu jarzyn to bezsens oraz , ze nie wolno mieszać suchej karmy z normalnym mięsem :P moja sunia jakoś żyje i tez ma się dobrze, żeby nie powiedzieć świetnie :D ja mam maltańczyka a Ty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dwa labradory i piec czarnych kotow :) maltanczyk to maluszek, wycofuje wiec propozycje brita bo chrupki dosc spore. Purina Pro plan jest ok :) Duzo zdrowia dla maluszka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojejjjjjjjj ja zawsze chciałam miec labradorka 😘 tylko mi się czekoladowy marzy ;) ale niestety mieszkam w bloku więc niebardzo 😭 choć z drugiej strony moja Zizka jest tak żywa i ruchliwa , ze czasami mam wrażenie, że wielki ogród byłby dla niej stworzony :P dla Twoich zwierzątek równiez dużo zdrówka no i ucałuj je 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psy tej rasy to wulkany energii, moim zdaniem trzeymanie ich w bloku to szczyt egoizmu, choc oczywiscie jesli ktos poswieci 4 godziny dziennei na spacery z psem to i blok moze byc. Jednoczesnie sam ogrodek tez nie wystarczy - te psy musza miec duzo bodzcow, duzo ruchu, plywaja, chodza doskonale po gorach, biegaja przy rowerze. Moje maja 5 lat i sa niewyczerpanym zrodlem energii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K-p
Najgorsze karmy dla pieskow to chapii i pedigrii- moj pies sie rozchorowal po podaniu jednej z tych karm. dobra jest purnia /friskis, darling/ ostatnio moje psy jadly ACTIVE ale jest to dosyc droga karma, ale musz epowiedziec z dobra, psy nie robily az tak duzych kup jak po wszystkich innychich sierść jest ladna i swiecąca. POLECAM!!! /moje psy moga jesc tylko karme z drobiem zadenego innego miesa - bo je uczula/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×