Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KlauDDynka69

WYPIEKACZ DO CHLEBA - jaki?

Polecane posty

Witam, przymierzam się do kupna wypiekacza do chleba. Czy macie takie urządzenie w domu, jak tak to jakiej firmy i ile ono kosztowało i czy jesteście z niego zadowoleni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vi--
kupiłam dla rodziców a Mango (bread Maker) 169zł + 10zł przesyłka (paczkomat). Chodziło mi o to, zeby, jesli czegoś zapomną - jak programowac czy coś to zawsze mogą sobie zobaczyć w TV :) Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem, że w nim też można wyrabiać ciasto do pizzy, ciastek itp? Ma jeszcze jakieś dodatkowe funkcje np. robienie dżemów ?(bo znalazłam takowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vi--
możesz sobie w nim wyrobic ciasto do czego chcesz - jest któraś tam funkcja, która wyrabia ciasto bez włączania grzałek. Funkcję dzem mają chyba wszystkie, nasz również. generalnie z moich obserwacji wynika, że większość wypiekaczy ma te same funkcje - jedynie te najdrożesz z mulinexa które robią bagietki mają pewnie jakąś specjalną formę do nich- ale szczególnie mnie to nie interesowało - nie moja półka cenowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak widziałam te z bagietkami ale ceny z kosmosu. Popatrzyłam na allegro znalazłam z PHILIPSA (używany kilka razy poprosiłam o zdjęcie i o cenę kup teraz), i dwa z Moulinexa też używane kilka razy ale czekam na odpowiedź o gwarancje. Nie chcę dawać więcej niż 200 zł, więc jeśli nie te to chyba zdecyduję się na ten z Mango, zamówię wtedy przez stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość My kupilismy
i teraz stoi nie używany , bo wcale mnie ten chleb z wypiekacza nie zachwyca , drugi raz wcale bym nie kupiła ... o niebo lepszy jest chleb na naturalnym zakwasie wyrabiany własnoręcznie i pieczony w piekarniku , może zajmuje więcej czasu , ale smak bez porównania . Dla mnie jeszcze jednym poważnym minusem wypieku własnego pieczywa jest duży skok rachunków za prąd w sumie wychodzi pieczenie dużo drożej niż kupowanie w sklepie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ile wiem to można też kombinować i dodawać zakwas również piekąc w wypiekaczu. Też myślałam o ręcznym wyrabianiu i piekarniku no ale jednak piekarnik zdecydowanie więcej "żre" prądu. A taki wypiekacz między 450-700 W w czasie pieczenia czyli zazwyczaj ok 60 minut co daje max. 0,7 kWh a koszt 1 kWh to jakoś 50 groszy - przynajmniej u mnie. Więc wychodzi na to samo jak kupiony chleb a przynajmniej bez tego syfu jakim są ulepszacze itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo :-) W przyszłym tygodniu w Lidlu ma być promocja wypiekacza do chleba - 200 zł. Zastanawiam się, czy ten model jest wart swojej ceny... A tak poza tym, czytając ten wątek dowiedziałam się, że w wypiekaczu nie można piec chleba na zakwasie :-( Dlaczego nie??? Zastanawiam się nad kupnem takiego wypiekacza i właśnie chciałam piec chleb na zakwasie, więc jestem w kropce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandarynka:) czytałam fora i kobiety tam kombinują i robią chleby na zakwasie :) ja jeszcze nie kupiłam, mam możliwość pożyczenia od znajomej i dopiero po przetestowaniu zdecyduję co dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WYbierając automat należy zwrócić uwagę na: -moc -ilość mieszadeł -wielkość pojemnika na chleb -cenę Nie polecamy kupowania wypielaczy w oparciu o markę - wierzcie mi - mamy w rękach zarówno markowe jak i te mniej markowe. W wielu przypadkach różnią się tylko nazwą a pochodzą najprawdopodobniej z tych samych fabryk w ChRL. Jako niezawodne możemy polecić: Alaska 2600 ( ten model miał najlepszy stosunek ceny do jakości ale chyba już wychodzi z obrotu więc coraz trudniej będzie go kupić) Sewerin 3992. Jak ktoś ma większą kasę do dyspozycji to mozmna polecić jeszcze Moulinexa lub Zelmera Poleca http://www.tanieje.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Airline
mam wypiekacz z Lidla i jestem b. zadowolona. Chleb może piekę rzadziej, ale ciasto drożdżowe wyrabiam namiętnie czy bułeczki, rogaliki, pizzę. Kręcę też tam ciasto na pierogi, czy ucierane - rewelacja, tylko dobrze trzeba składniki dobrać, a mamy wyrobione, wyrośnięte, elastyczne ciasto (progr1h, 50 min.). Wyrzucam na stolnicę, dzielę ( zazwyczaj wychodzi 16 bułeczek) wrzucam na dziesięć minut do pieca i już- mój hit na niedzielne śniadanie, tylko wkładam produkty raniutko, włączam, a potem siup z powrotem do łóżka. Za dwie godzinki budzi mnie dzwonek, wykładam ciasto na blat, robie wałek kroję na bułeczki i od razu na blachę do pieca - uwielbiam Dwa mieszadła i duży pojemnik to dla mnie priorytet- lidlowski produkt spełnił moje oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anya hanusia
Witam, mango sie sprawdzil choc bylam do niego nastawiona sceptycznie, bardzo sceptycznie. Co prawda sama go nie kupilam dostali go rodzice ktorzy nie lubia nowoczesnych zabawek :-) no i testowalam z mezem. Chleb jest super ale tylko razowy naszym zdaniem. Chleb pszenny smakuje jak ciasto drozdzowe jest dla nas za slodki i w ogole dziwny dla kogos kto lubi tradycyjny polski chleb.ale razowy super. W przepisie na razowca wprowadzam sporo zmian i wode zastepuje piwem lub barszczem bialym z butelki albo jedno i drugie pol na pol. Maki uzywam razowej na pol z zytnia i dodaje otreby jakies 3lyzki. Zmniejszam tez ilosc cukru i proszek do pieczenia daje albo nie.chlebek niezbyt wyrasta, jest maly ale za to pycha. Czasem jem sam aha no i kminek daje bo maz lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fajna sprawa taki wypiekacz. Mój znajomy prowadzi piekarnie ostatnio mnie tam zaprosił to dopiero są maszyny do pieczenia. Teraz zamontowali mu system do sprawdzania jakości z http://innexim.pl super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monteverest
ja dopiero zaczynam swoją przygodę z samodzielnym wypiekaniem chleba, najpierw próbowałam w piekarniku, ale teraz korzystam z wypiekacza, który mi mąż kupił (znalazł model z Morphy Richards, bardzo wytrzymały, ma kilkanaście różnych programów). możecie przy okazji polecić jakieś sprawdzone przepisy na chlebki takie bardziej fit? linki albo coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ja na święta dostałam wypiekacz do chleba Redmonda. O taki https://multicooker.pl/katalog/wypiekacze_do_chleba/redmond_rbm_m1907_e/ I jestem bardzo zadowolona. Cena wysoka, ale często są u nich baaaaardzo duże promocje, więc polecam śledzić ich na FB. Urządzenie ma 1 mieszadło, które doskonale radzi sobie z mieszaniem i idealnie wyrabia ciasto. Bardzo dobrze wypieka ciasto i nie ciągnie tyle prądu co piekarnik (ma moc 500 W). A co najlepsze, poza wypiekaniem chleba ma też inne programy więc można w nim dusić mięso, gotować kaszę itd. Ja polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam wypiekacz marki REDMOND i jestem zadowolona. Nie tylko piekę chleb ale też gotuje zupy, piekę ciasta, wypiekam bułeczki, robię domowe jogurty, herbatniki, kasze na mleku. I sam wyrabia ciasto. Jedyna wada pootrzymuje temperaturę do 1 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, tez mam wypielacz REDMOND, myślałam ze to raczej nieznana marka ale widzę, że dużo osób posiada ten sprzęt. jest on rewelacyjny do wypieków bezglutenowych. mam dziecko bezglutenowe i jedzenie to dla nas prawdziwy koszmar. tu urządzenie uratowało nam życie i przywróciło wiarę w naszego synka niejadka :) Polecam mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam od ponad roku automat z panasonica, jestem z niego bardzo zadowolona, nic się nie psuje, dopieka tak jak powinien i do dziś uważam, że jego zakup był mega udaną decyzją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdź w sklepie internetowym merkury. Mają tam szeroki wybór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie ja myślę nad panasoniciem bo gdzie nie czytam to raczej chwalą, tutaj też widziałam pozytywne głosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bierz, moja mama kupiła rok temu i super to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najtańsza znajdziesz za kilka stów np. TRISTAR BM-4586 p mocy 550W z 19 programami do wypiekania np. w sferisie . Droższe to już większy koszt i warto zwrócić uwagę na przykład na model Panasonic SD-ZB2512 które obsługują wiele rodzajów wypieków np. ciasto na pizze, bułki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×