Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

miodowocynamonowo

Zamienniki do drukarki.

Polecane posty

Tak czy nie? Używacie? Jeśli tak, to jakich firm? Gdzie się zaopatrujecie? Ja zamawiam bardzo tanie z drtusz.pl i jak na razie moja drukarka żyje i ma się dobrze, ale dużo osób straszy, że zamienniki mogą zakończyć żywot mojej atramentówki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam w pracy HP i Brother. Zdarzało mi się kupić zamiennik do jednego i drugiego, ale kilka razy musiałam wyrzucić prawie pełen lub zupełnie nowy toner, bo po prostu nie drukował (tzn. biała kartka wychodziła), albo drukarka zupełnie odmawiała posłuszeństwa. Po włożeniu oryginału wszystko OK. Kupuję jak mi się skończy, w zwykłym sklepie biurowym, bo np na Allegro ceny mi się wydają podejrzanie niskie A dolewanie tuszu do oryginalnego tonera (w przypadku HP)- czemu nie... na takim myku jeszcze się nie zawiodłam. Więc tak 2-3 dolania i nowy toner. I tak od 8 lat...drukareczka pracuje bez zarzutu. A dodam, że to narzędzie pracy, więc jest eksploatowana intensywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a maja do canona mp 150?? bo szam a nie widze tam ja tankuje sama tusz za 30 zl mam na 10 x czarnego i 5x na kolor;D wiec sie oplaca;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli nie mam się o co martwić :) Raz zdarzyło mi się tylko dolewać tusz do oryginalnego kardridża, ale co tu dużo mówić...wygodne to to zdecydowanie nie jest. Wolę kupić już gotowca, tylko bez nalepki "HP" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, ale chodzi o to, że "gotowiec bez nalepki" rzeczywiście może narozrabiać. Jak wcześniej pisałam, czasem działa, czasem nie. do moich drukarek zamienniki są w granicach 30-50zł, bo oryginały ponad 90-100zł, więc jednak wolę dolewać. Bo oryginalny kartridż ma oryginalną głowicę. A właśnie to jest ważne. Natomiast sama dolewka to kwestia wprawy. Za którymś razem rutyna, tak jak wymiana tonera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam problem canon pixma mp150 na 10 zamienników 8 nie działa a kadriż nowy malutki ponad 70zł ;( nie opłaca sie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez używam zamienników do mojej HP, ale pierwsze słyszę, żeby zamienniki mogły skrócić żywot drukarki... Gdy kupowałam drukarkę i bonusowe kartridże na e-atramenty.pl nic takiego mi nie powiedziano... Muszę zadzwonić i zapytać o co chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm, gdzieś jeszcze spotkałam się z opinią, że te starsze modele drukarek lepiej znoszą nieoryginalne wkłady... czyżby dawniej korporacje nie były nastawione na monopol w produkcji tuszów? albo po prostu brakowało konkurencji. cóż, całe szczęście teraz jest inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio kupuję zarówno tonery jak i tusze na 1komp.pl - kupiłam u nich drukarki do biura i jakoś tak przy nich zostałam. Obsługa miła i fachowa to z chęcią się kontynuuje współpracę :) Co do tuszy to zwykle kupuje jednak oryginalne bo z tymi zamiennikami różnie bywa. Kilka razy kupi się dobre a raz trafisz na jakieś badziewie i po drukarce. Jak mniej pieniędzy w budżecie to zdarza mi się kupować też zamienniki, ale tylko takie które mają gwarancję i nie są napełniane powtórnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość areeek
Ja od jakiegoś czasu kupuję zamienniki na www.e-atramenty.pl i nie miałem z nimi żadnych problemów. D tego przez internet jest o wiele wygodniej, zaoszczędzisz sporo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam lexmark x2650 tzw. kombajn. Pff tusz czarny nr 14 - ok 80 zł, kolor nr 15 ok 100 zł. dobrze, że znalazłam na allegro komplet za 127 zł z przesyłką. niestety tuszy się nie da uzupełniać bo mają wbudowane chipy które zapamiętują pusty nabój :/ Tusze do regeneracji są z literką A czyli 14A i 15A ale w sumie wyniosłyby mnie 190 zł, no ale będę je później mogła uzupełnić sama więc pewnie się w końcu szarpnę. Nie używam zamienników bo są droższe a nie wiem czy mogę je uzupełniać więc nie będę kupować w ciemno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, czy ktos uzywa zamiennikow do takich drukarek www.inprosystem.pl/brother ? i jak? działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda906
Wiele zamienników można kupić do drukarek epson. Moim zdaniem warto teraz je kupować zwłaszcza Epson - drukarki z systemem stałego zasilania w atrament. Koszt butelki tuszu dla drukarki z systemem ITS to ok 27 zł oryginalnego materiału eksploatacyjnego (a nie zawodnego zamiennika) . Jak dla mnie to super sprawa. Dużo na ten temat na pewno poczytacie na: http://www.epson.pl/inktanksystem . Dodam, że nawet druk własnych zdjęć lub ulotek, prac kolorowych to minimalne zużycie atramentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie705
To prawda co do tych drukarek epsona z tym systemem ITS. Koszt druku czarnobiałej strony A4 - poniżej 1 grosza, koszt druku w kolorze - poniżej 2 gr, koszt wydruku zdjęcia (pocztówka) - poniżej 16 gr – bez kosztu papieru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucek21
To prawda zamienniki są do bani, lepiej nie ryzykować i kupić drukarkę z system ITS, gdzie dopełnia się samemu tusz. Naprawdę super sprawa. Ofertę widziałam na: http://www.euro.com.pl/cms/sis-epson.bhtml?link=prod i niby produkt nie jest tani, ale promocje ma taką wielką, że koszty się zwrócą, ponieważ otrzymuje się tusz na dwa lata 4-6 pojemniczków, gwarancję 3 lata i zwrot do 240zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karin83
Magda906, po co zamienniki skoro Epson ma bardzo tanie pojemniki oryginalne z tuszem. Ja mam Epsona l365 i oprócz tego, że tanie tusze to w ogóle sama drukarka bardzo wydajna. Zresztą teraz w promocji można kupić drukarki Epson http://www.epson.pl/zwrot więc już na samym zakupie się oszczędza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam drukarkę z hp i żadne zamienniki nie wchodzę w grę. Moja drukarka ich zwyczajnie nie toleruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fellada
ok kazdy może kupować materiały eksloatacyjne takei jakei chce, natomiast ja używam zamiennikó activ jeta i to co zaobserwowałam to to, że zamienniki maja taką samą jakość jak oryginały a do tego są dużo bardziej wydajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grymałka
activ jety są bardzo dobre bo nie dość żę są dobre jakościowo to jeszcze dosaniesz przy zakupie gwarancje na 5 lat, a to bardzo długi no i masz pewność, że to dobry produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używam zamienników do drukarki i kupuję je w sklepie www.czarnynabialym.pl. Są świetnej jakości, wystarczają na długo i mają dobrą cenę. Używam zamienników długo i z drukarką nic mi się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie kupowanie oryginałów to płacenie dodatkowo za markę, moja drukarka tylko raz widziała tusze oryginalne, te które były już w środku jak kupowałam:) faktycznie, raz mi sie zdarzyło ze tusz nie zadziałał ale poszlam do sklepu i od razu mi wymienili, przy woborze zwracaj uwagę na gwarancję jaka Ci daje producent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmoloncik
Ja od 3 lat mam drukarkę canona i musze przyznać że od samego początku korzystam z Zamienników. Zamawiam na https://www.bestprint24.pl/ wszystko sprawnie i na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
używam juz od dłuższeo czasu i nie widze specjalnej różnicy między moimi zamiennikami a oryginanymi, dobre są actisy, tni ei jakość też ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tannenberg
Zdecydowanie polecam używanie zamienników. Od kilku lat jadę na zamiennikach Asarto i naprawdę są super. Cenowo dużo lepiej niż oryginały, obsługa klienta super, nic tylko brać i drukować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jtur99
zdecydowanie zamienniki, jakoś nie widzę szczególnej różnicy miedzy wydrukiem z oryginału a zamiennika, w sferisie możesz zamówić active jety i actisy. W mojej ocenie jety są trochę lepsze przy wydrukach małą czcionką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś jeszcze miał może do czynienia z zamiennikami ze strony sferisowej? kilka osób mówiło mi właśnie, że nie ma różnicy w druku między org a zamiennikiem, ale trochę się boję, że drukarka nie będzie chciała drukować na zastępczym tuszu.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Producenci drukarek sprzedają je teraz w większości po zaniżonych kosztach, jednak dopłacasz po prostu za oryginalne materiały niezbędne podczas drukowania. Według mnie nie ma sensu stawiać na oryginalne tusze, ale wybrać zamienniki, najlepiej produkowane w Polsce. Ja się na takim założeniu po prostu nigdy nie zawiodłem. Osobiście jestem lojalnym klientem sklepu www.profibiuro.pl Współpracuję z nimi mniej więcej od 2011 roku (interesują mnie głównie Brother LC123 zamienniki). Polub ich stronę w mediach społecznościowych, a wpadnie ci sporo promocji, rabatów, itp. Mają znacznie więcej zamienników tuszy niż przeciętny sklep branżowy, więc jest z czego wybierać i nie trzeba się skupiać tylko na jednej marce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kentar
"Zdarzało mi się kupić zamiennik (..) razy musiałam wyrzucić prawie pełen lub zupełnie nowy toner..." Dlatego trzeba kupować tonery oraz tusze od firm z gwarancją na swoje zamienniki. Nie wyobrażam sobie zamówić do firmy kilkanaście tonerów bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. Nawet oryginalne produkty mogą zdarzyć się problematyczne. Polecam zainteresować się zamiennikami Asarto. Są tanie, a i potrafią zaskoczyć lepszą jakością, niż oryginalne tonery dla danego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×