Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Dieta a wrzody żolądka

Polecane posty

Czy przy wrzodach mozna sie bezpiecznie odchudzac?,ja mam wrzody na 99%,ale opoźniam gastroskopie-wiadomo dlaczego:) Chodzi mi o to,ze jednym z moich objawow jest roztrzesienie i drzenie rąk jesli dlugo nie jem,jak cos zjem to po 15 minutach przechodzi....Jak sie bede odchudzac to ogranicze jedzenie i sie zacznie...w dodatku nie wiem czy wogole wolno stosowac radykalne diety przy wrzodach Moze mi ktos cos poradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalafiorek
nie no "ja mam wrzody na 99%,ale opoźniam gastroskopie-wiadomo dlaczego" ja nie wiem dlaczego!!! idź do lekarza, im szybciej zaczniesz leczenie tym lepiej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga2805
chciałabym CI cokolwiek poradzić, ale niestety nie posiadam takiej wiedzy żeby Ci pomóc moim zdaniem powinnaś iść do lekarza, nawet tego rodzinnego i jego zapytać jaką dietkę powinnaś przy takim schorzeniu stosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalafiorek
przedewszystkim zero kawy i papierosów, napojów z kofeiną i ogólnie gazowanych. Jedz częściej, mniejsze posiłki, regularnie i powoli. Najlepiej gotowne rzeczy. Słodycze też odstaw. To dobre dla żołądka i kg też polecą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalafiorek
a gastroskopia wcale nie jest taka zła jak sie wydaje :) no i oczywiście zero alkoholu, mocnej herbaty, najlepiej pić rozcieńczone soki owocowe. A jak już masz ogromną ochote na coś słodkiego to zamiast czekodady czy ciastek z kremem zjedz biszkopty lub ciasto drożdżowe. A ewentualnie chleb wybieraj pszenny, dobrze wypieczony :) Tyle Ci moge poradzić.. pozdrawiam i nie zwlekaj z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki! kalafiorku ja jestem przerazona gastroskopia!Ja prawie wymiotuje przy badaniu gardla jak mi lekarz patyczkiem jezyk trzyma:) dlatego ja nie widze siebie w tej roli:( w dodatku nasluchalam sie znajomych jak cierpieli.... czyli gdybym nawet nie chciala sie odchudzac to i tak mi nie wolno slodyczy????buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu:(:(:( a raz na czas na imieninach np to tez nie moge alkoholu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzodek
przy wrzodach jest specjalna dieta tzn. nic tłustego i smażonego, nic kwaśnego i ostrego ale jesc trzeba regularnie. A powiem Ci ze jak pojdziesz do lekarza to na 100% dotaniesz diete i wskazówki. Nie wiem dlaczego bojisz sie pojsc przeciez im szybiej tym lepiej, przestaniesz sie meczyc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalafiorek
Jak czasem wciągniesz czekolade to się nic nie stanie. Sama raz w miesięcu musze zjeść bo nie moge sie oprzeć ale lepiej wybierac biszkopty lub ciacho drozdżowe jak już pisalam:) A alkohol na imprezie to sobie wypij, bo co to za życie by było, od razu nie padniesz z krzesła ;) hehe ale wiadomo- najlepiej jak najzadziej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak jest u Was? skad Wasza wiedza?jestescie pacjentami czy lekarzami?:) jesli cierpicie na wrzody to prosze napiszcie jakie sa najgorsze Wasze dolegliwosci lub jesli wyleczylyscie sie to jakie byly objawy? ja generalnie musze miec jeszcze zrobione badanie na helicobacter,ale tak czy siak narazie czuje sie okropnie a tylek mi urosl okropnie i jestem w rozterce:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie sobie poczytalam i teraz to juz mnie tam ktos musi sila zaciagnac:) \"Następnie pacjent kładzie się na leżance, na lewym boku. Zębami zagryza plastikowy ustnik, głowę przygina do klatki piersiowej, aby podczas badania ślina mogła wyciekać kącikiem ust do podstawionej miseczki - inaczej może ściekać do gardła i wywołać kaszel. Moment wprowadzenia gastroskopu do przełyku jest najbardziej nieprzyjemny. Pacjenci niekiedy krztuszą się, mają odruch wymiotny i wrażenie silnej duszności ......itd\"😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalafiorek
A jak będziesz miała lecieć gdzies samolotem to najpierw przed tydzień będziesz szukać w necie i czytać informacje o katastrofach i wypadkach? Idz po prostu do lekarza, na badanie i juz. Nie ma co się zastanawiać i rozwodzić nad przebiegiem badania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to wskazuj***ardziej na cukrzyce niz na wrzody...nawet nie musisz miec cukrzycy ae szybko cukier spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
haha spoznilam sie z odpowiedzia o 8 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kardziel
Sprawdzają się ryby, produkty bogate w witaminę C, cynk i nie tylko, kilka sensownych informacji - http://www.bitwaozdrowie.pl/twoje-zdrowie/art,dieta-przy-wrzodach-zoladka.html Najważniejszy rozsądek - musisz się opanować, no chyba że chcesz aby mocno bolało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Test na helicobacter możemy kupić w aptece i zrobić w domu. Mi też bardzo szybko spada cukier, ale ze słodyczy sięgam tylko po : biszkopty, drożdżówki, ciasto drożdżowe, czekoladę, bardzo pomocny jest kisiel, a priorytet to gotowanie na parze. Każdy z Nas jest trochę inny, nawet jeśli mamy tę samą chorobę. Ja np. nie piję mleka, mam alergię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×