Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Breff

Dieta w pracy

Polecane posty

Chciałam się dowiedziec jak wygląda codzienna dieta kobiet pracujących zawodowo, szczególnie tych siedzących 8h za biurkami :o Czytam topiki, jest tu wiele diet i każda może wybrać coś pod siebie, ale wszystkie w swoim harmonogramie mają - obiad g14- Więc jak to się ma do tych które np. wracają o 16 z pracy. Co jedzą, jakie posiłki zabierają do pracy na I czy II sniadanie ? Jak rozkładają dietę po powrocie z pracy między 16 a 18 (przy założeniu że o 18 jest ostatni posiłęk) Zupełnie nie wiem co i jak powinnam wprowadzic w dietę by był efekt :( Jeżeli któraś z Was, kobiet siedzących za biurkami :o opanowała już to , bardzo proszę o podpowiedzi i pomoc :)🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj :) Podam Ci mój przykładowy jadłospis:) może coś wcielisz w życie :) Śniadanie - jadam zazwyczaj o 7 rano. Jest delikatne, np. jogurt, płatki z muesli i mlekiem, jajko, sałatka jarzynowa, surówka. II Śniadanie - zazwyczaj o 10:35 np. owoc ( banan, jabłko) lub sporadycznie 3 kostki czekolady, a jeśli nie zjadłam na śniadanie jogurtu - to wypijam jakiś pitny Obiad- ok. 15:00 np chude mięso duszone w warzywach, ryba po grecku, makaron ryżowy bądź też bezglutenowy z pulpetami z wody( bez sosów żadnych), kalafior lub brokuła z wody i do tego np pierś z kurczaka duszona, marchewka z groszkiem Kolacja- między 17-18 np.sałatka, surówka, jakiś koktajl z owoców,czasami to co zostaje z obiadu - kolacja musi być w miare delikatna i lekkostrawna. Jeśli chodzi o ćwiczenia, to w pracy się nalatam po schodach, chociaż głownie mam pracę siedzącą, a w domu po prostu łapie lenia i mi się nie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devil_lady, dziękuję za odzew :) Ja przed wyjsciem z domu dzień zaczęłam od miseczki płatków kukurydzianych na mleku 0,5% + 1/2 łyżeczki miodu. W pracy wypiłam juz dwie kawy :( Teraz spoglądam w szufladę i myslę o II sniadaniu na które mam, 4 kawałki pieczywa Wasa z wędliną drobiową, pomidor, rzodkiewka, jabłko. Chyba jak przyjdę do domu to wrzucę kawałek piersi z kurczaka bo nic innego nie przychodzi mi do głowy, pozatym to jest najszybsze :( Na kolację może jakies jajko na twardo + jogurt Miedzyczasie woda min :) Może tak być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Breff Myślę że tak, ale pamiętaj by jedzenie było w miare pożywne. Ja wyznaję również zasadę, że można jeść wszystko to co się lubi, tylko zamiast na dużym, to na małym talerzyku :) Tak będę odżywiała się po dietce, czyli aż osiągnę 60 kg :) Wymarzone. Kawa wypłukuje magnez i wapń z organizmu, tak więc dobrze by było gdybyś uzupełniała na bierząco jakimiś suplementami diety, witaminami lub tez po porostu warzywami ( brokuła, fasolka szparagowa zielona) Mam też swój topic, więc zapraszam :) http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4415385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję napewno tam zaglądnę :) Dołączyłam jeszcze Bio CLA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To świetnie. A od kiedy się odchudzasz i w jakim czasie chciałabyś schudnąć ? Jakie są Twoje cele i zamiary ? Co jest motywacją ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od kiedy i ile waże mam w stopce :o Każdy utracony kg będzie drogą do celu, na poczatek, do wakacji marzy mi sie 80 kg ;) Motywacja...? Moje odbicie w lustrze w którym widzę przede wszystkim brzuchol , cycki i fałdy na plecach 😭 Ubrania kupuję coraz większe a ochota na piękne łaszki jest wielka... To wszystko zawdzięczam siędzącemu trybowi życia :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociamammmmmma
Mi kazał to opanować dietetyk - obiad jem zawsze o 13:00, mimo, że w pracy jestem od 9:00 do 17:00. Wstaję pół godziny wcześniej, wrzucam trochę ryżu/makaronu + pierś z kurczaka/indyka/ryba z warzywami na patelnię, do pudełka i do pracy (wersja ratunkowa - 2 jajka na twardo, kromka ciemnego pieczywa, warzywa do oporu). Zabieram też jogurt/kefir i drobne warzywa (rzodkiewki, pomidorki) na II śniadanie i jakieś owoce na podwieczorek. Tyle zjadam w pracy za biurkiem. W domu tylko śniadanie i na kolację, ok. 18:30-19:00, wystarczy mi spokojnie kawałek mięsa/serka/ryby z warzywami, albo zupa, itp. Nie chodzę głodna, mam siłę po pracy na naukę czy ćwiczenia, czuję się dobrze i szczerze polecam taki system odżywiania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kociamama, ja chyba jednak pozostanę przy tym obiedzie ok 16 jak wracam z pracy :o Pracuję w takim miejscu, że w żaden sposób nie mogę sobie pozwolić by rozłozyć sobie wałówke na biurko i jesc :o Do tej pory zazwyczaj podjadałam cały dzien coś z pod biurka :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasanki
Hej, No właśnie ja mam też problem z jedzeniem w pracy. Pracuję w takim miejscu, że nie mam możliwości rozkładać się z jedzeniem albo jeść czegoś ciepłego. z reguły jem po prostu kanapki z serem białym lub bułki z czymś, owoce- jabłko,rzadko jogurt. U mnie sytuacja, jest o tyle ciężka, że daleko dojeżdżam do pracy wychodzę z domu 05.40 a wracam ok 18.00 - 18.20 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, właśnie wczoraj w radio słuchałam o dieta dla osób pracujących w biurze, nieskomplikowana poprostu, podobno gwiazdy też ja stosują, a mianowicie dieta w której je się jedzenie dla dzieci ze słoiczków, pięć razy dziennie, jeden albom dwa słoiczki wybór jest duży i problemu z przygotowaniem nie ma. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz na samą myśl o tej papce mnie mdli :o blleeee...to wolę korzonki podgryzac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociamammmmmma
Zgodnie z art. 134 k.p. jeśli pracujesz co najmniej 6 godzin w ciągu dnia, należy ci się minimum 15 minut płatnej przerwy wliczanej do czasu pracy - akurat na obiad - pogadaj z pracodawcą. Drugie śniadanie i podwieczorek możesz podjadać spod biurka:) Pracowałam wcześniej w dwóch różnych miejscach, gdzie miałam podobny problem z jedzeniem - ale moja determinacja była tak wielka, że byłam gotowa niemal schować się w magazynie albo w toalecie z jogurtem...:/ Niestety, albo, albo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osobiście mam dobre doświadczenia z marką Wygodna Dieta ( https://www.wygodnadieta.pl/). Korzystałem wcześniej z dwóch innych firm od diety pudełkowej i dopiero tutaj wszystko było okej. Przede wszystkim – mają smaczne jedzenie. No i druga równie ważna kwestia przy pudełkach – dostarczają na czas, zawsze rano jest kurier z jedzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwuchaFLL
Też korzystam z takiej opcji, mi bardzo pomogło że nie muszę przygotowywać posiłków, dzięki temu mam więcej czasu dla siebie, na sport, fitness itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny w jakich miastach są dostarczane posiłki z wygodnej diety ? Widziałam ze dużo z Was ja poleca wiec może się skuszę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja przez pracę niestety przez jakiś czas się zaniedbałam... bardzo nieregularnie jadłam, czasem coś na szybko, czasem bardziej starannie przygotowane dania... pewnego dnia postanowiłam to zmienić i zamawiam catering dietetyczny z dowozem do pracy stało się to ostatnio popularne, a ja akurat zamawiam z WygodnaDieta.pl polecam, zdrowo i smacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylgizi

ja w pracy jadam z Łódzkim Pudełkiem i mam dietę OfficeBox - bardzo smaczne posiłki, fajnie zbilansowane - przyjemnie się to jada w pracy a co więcej dzięki temu nauczyłam się regularności i zamiast tyć zaczęłam chudnąc 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

W pracy czy w domu zawsze można mieć pod ręką rozwiązanie z zielonym jęczmieniem:  zbijaniewagi.pl :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×