Odpowiedz na ten temat

dukan 2017 start

• Reniak 2017.09.11 [20:53]
    chleb kukurydziany?? nigdy czegos takiego na dukanie nie jadłam. Owsiany to tak bo co dzień masz otręby owsiane i pszenne ale kukurydziane to pierwsze słyszę
    START 11.09.17 waga 83 kg
  • patka95 2017.09.11 [21:09]
    Ale chrupkie kukurydziane..chyba że też nie wolno no to rezygnuje z niego ☺
  • Reniak 2017.09.11 [21:32]
    Wiesz co nie wiem naprawde nie spotkałam się żeby ktoś jadł na dukanie. Może dziewczyny będą wiedzieć coś więcej.
    A gdzie w czymzjadłaś porcję otrębów na dziś?? Bo nie wpisalas.
    START 11.09.17
  • Ania6096 2017.09.11 [22:06]
    Taki chlebek to nie bardzo, raczej będziesz musiała odstawić i robić sobie dukanowski chlebek i bułki. Są dobre, moje właśnie siedzą w piekarniku. Zróbcie sobie też drożdżówki z serem. Są takie pyszne, że nawet chłopak mi podjadałusmiech.gif Tyle, że dużo mniej słodzika niż piszą jak dla mnieusmiech.gif
  • Reniak 2017.09.12 [08:30]
    Dzień dobry usmiech.gif Dzień drugi usmiech.gif
    rano przed pracą złapałam kawałek pieczonego kurczaka teraz w pracy piję kawę a o 11 będzie śniadanko usmiech.gif
    Ania nigdy nie robiłam drożdżówek z serem to chyba otręby mielisz? podeślij jak możesz przepis
    Miłego dnia wszystkim chociaż za oknem leje...
  • Mańka71 2017.09.12 [09:47]
    Helou dziewczyny. Ja trwam w postanowieniu, grzech był wczoraj. Rano zjadłam galaretkę z kurczakiem, a później pojechałam na spotkanie, które miało trwać krótko, ale niestety plan pękł i z głodu w drodze powrotnej jak już mi słabo było z głodu kupiłam sałatkę z grillowanych warzyw i drugą brokułową z kurczakiem. Grzechu by nie było gdyby nie fakt, że te grillowane warzywa były polane sosem z oliwą i octem balsamicznym. Próbowałam to wsączyć w serwetkę, ale niestety nie udało mi się tego zrobić do końca (baby na mnie w barze patrzyły jak na kretynkę usmiech.gif . Jak dojechałam do domu to wciągnęłam gołąbka (mięso indycze) i poszłam spać. Dziś białko (przypomnę, że idę systemem 1/1). Na śniadanie otręby z wodą i mlekiem (taka owsianka usmiech.gif , a na kolejne danie mam pastę z białego sera, warkocza z łososia i trochę dorsza wędzonego, którego domownicy nie dojedli.
    Niestety już właśnie mnie dopadły kłopoty z wypróżnianiem. Piję forlax trzeci dzień z rzędu i nic....Na wagę nie staję, bo tego dziadostwa mam w sobie pewnie ze dwa kilo i nie chcę się zadręczać. Dziś jak po forlaxie nic mi się nie uda, to biorę bisacodyl niestety. Nie lubię tego, bo to dość mocny lek i powoduje boleści, ale muszę się jakoś ratować, żeby się od środka tym gównem nie zatruć usmiech.gif .
  • Reniak 2017.09.12 [09:57]
    mańka a spróbuj może sok z kiszonej kapusty usmiech.gif ja jak wypiję pół litra to tak za 20 minut rozpoczynam okupację łazienki jezyk.gif a jak bym wypiła litr to bym chyba jelita i żoładek wy..... smiech.gif
  • Ania6096 2017.09.12 [10:05]
    Witajcieusmiech.gif Przepis znajdziesz na blogu z kotem w kuchni. Kopiuje go tutajusmiech.gif
    Drożdżówki z Serem i Kruszonką - Dieta Dukana
    Na 4 bułki usmiech.gif
    3 łyżki otrębów NIE mielonych (2o+1p)
    8 tabl słodziku
    1 łyżka puddingu (klik) waniliowego z Lidla
    2 łyżeczki drożdży suszonych
    3 łyżki zmielonego twarogu (zmielić praską twaróg w kostce)
    2 jajka
    aromat np wanilia lub cytryna
    Masa serowa:
    twaróg (to co zostanie z odjęcia na kruszonkę i bułki z 250g)
    słodzik
    aromat
    1 łyżeczka skrobi ziemniaczanej/budyniu
    kruszonka (klik) (można upiec razem z bułkami na papierze, obok)
    polewa cytrynowa
    Piekarnik rozgrzać do 165-170*, blachę wyłożyć papierem do pieczenia.
    Składniki na masę serowa zmieszać, odstawić.
    Białka ubić.
    Resztę składników na bułki wymieszać, dodać ubite białka i lekko zmiksować.
    Szybko nakładać na blachę spiczaste porcje masy, na środek każdej nałożyć masę twarogową (nie spłaszczać, samo się ułoży).
    Piec ok. 30 minut do lekkiego zrumienienia.
    Upieczone bułki udekorować polewą i ułożyć kruszonkę na wierzch.
    Na ten przepis jak dla mnie jest za dużo słodzika, za pierwszym razem wyszły mi za słodkie. Potem dodałam tylko 3 tabl. i były ok.
    Jeśli chodzi o polewę to : 2 łyżki mleka w proszku, 2-3 łyżki zwykłego mleka, słodzik ( ja daje tylko pół) i aromat ( w zależności jaki smak lubicie, do drożdżówki z serem pasuje cytrynowy). Wychodzi 4 ładne drożdżówki, może nie obrazkowe bo trochę placki ale polecam jak najbardziej dla łasuchówusmiech.gif
    Ja dzisiaj rozpoczęłam od bułeczki dukana z serem białym i chudą szynkąusmiech.gif
  • Mańka71 2017.09.12 [10:55]
    Reniak, dzięki usmiech.gif Ja to mam taki żołądek, że mogę pić sok z kapisty, popijać mlekiem, zjeść tort, do tego śledzia, popić sokiem z kapusty, wodą z ogórków kiszonych.... i nic usmiech.gif Gdyby mi kazali wypić przepracowany olej silnikowy to jak sądzę też by mi nie pomogło usmiech.gif . Dlatego ratuję się bisacodylem. Od zawsze miałam kłopoty, które mi przeszły w niewyjaśnionych okolicznościach jakieś dwa lata temu. Po prostu z dnia na dzień wszystko mi się w organizmie odmieniło. Chodziłam "sprawdzić czy rowery stoją" usmiech.gif regularnie raz dziennie, a czasami nawet dwa. Niestety od około czerwca mój organizm zdecydował, że wraca do starych czasów i mi się zablokował.
    Mam tylko nadzieję, że może to mi się jakoś wreszcie ustabilizuje i zacznę sprawdzać te rowery regularnie usmiech.gif . Ale mamy temat usmiech.gif Dziewczyny przepisy dyktują, a my o kupie usmiech.gifusmiech.gifusmiech.gif
  • gość zuza 2017.09.12 [12:02]
    Witajcie dziewczyny!
    Patka-ten chlebek kukurydziany musisz odstawić, niestety nie wolno.
    Dziewczyny jak myślicie czy można taki jogurt do picia ,który ma 0%tłuszczu i jest bez cukru,ale jest owocowy?
    Ja daję radę, chociaż trochę mnie ciągnie do ciasteczek, ale walczę. Dziś na obiad będzie zupa serowa z jajkiem i udko z kurczaka gotowane bez skóry.Jutro nareszcie warzywa.
    Trzymajcie się dzięki.
    Pozdrawiam
  • patka95 2017.09.12 [12:30]
    A co zamiast tego chleba?brak jakiegokolwiek pomysłu..
  • patka95 2017.09.12 [12:32]
    Ania daj przepis na chlebek dukana i buleczki oczko.gif
  • Reniak 2017.09.12 [13:41]
    Patka przepis na chlebek i bułeczki podała juz M_o_n_i_a 2017.09.07 [09:28] i o godz[9:34] bodajże 5 strona
  • M_o_n_i_a 2017.09.13 [08:19]
    Cześć dziewczyny!Witam nowe dukanki Patke i Anie! ja wczoraj przez cały dzień nie mogłam wejść na forum, ale dukanuje dalej...zaraz owsianeczka, pozniej kurczaczek będzie pieczony i serek wiejski z jajkiem i pomidorkiem,musze bułeczki upiec dziś bo ostatnio za dużo zajęć po pracy i wieczorem juz padam, ale dziś wstawie napewno, pozdrowionka i dukanowego dzionka
  • Reniak 2017.09.13 [08:54]
    Monia coś się działo z forum bo ja też nie mogłam wejść ani na kompie ani z telefonu. Zresztą dzisiaj rano o 6 jak wstałam też na tel mi wyskakiwał błąd. Teraz jestem w pracy i jest ok.
    Ja dziś 3 dzień usmiech.gif na razie żadnych grzechów i oczywiście nie wytrzymałam rano i wlazłam na wagę i....1,90 mniej smiech.gif super , wiem że to woda ale zawsze na minusie hehe
    Miłego dnia usmiech.gif
  • M_o_n_i_a 2017.09.13 [09:12]
    Cześć Renia! zgadza się,że daje sprawia nam to radośc i pojawia się usmiech na twarzy jak widzimy mniej na wadze a automatycznie daje motywacje,ze warto,że walcz..ja pod koniec tyg się zwaze, ale po buzi widac,że zeszczuplała no i spodnie luzniejsze, ja w niedziele zgrzeszyłam liząc loda, ale nie mogłam zrobic przykrości mojej 4-ro letniej córci, bo jak zobaczyłam jej smutna minę,że mam nie chce jej loda, to od razu troszke zjadłamoczko.gif trzymam kciuki i pozdrawiam
  • Ania6096 2017.09.13 [12:29]
    Hejusmiech.gif Reniak super, jak przeczytałam to też z ciekawości weszłam na wagę i u mnie -1,7kg smiech.gif Spoko ta potworna 8 z przodu zniknęłasmiech.gif Zjadłam dopiero śniadanko 2 jajka z 2 plastrami szynki i zaraz biegnę do sklepu bo już pusto w lodówcesmiech.gif Ja się czuj***ardzo dobrze, są małe kryzysy kiedy siedzę w pracy..koledzy jak zawsze fast foody, koleżanki podobnie chociaż wczoraj zazdrościłam zwykłej sałatki hehesmiech.gif Narazie się nie złamałam i nie zamierzam. Najgorsze są weekendy, zawsze jacyś znajomi, piwko i kusismiech.gif
  • Reniak 2017.09.13 [13:18]
    u mnie najgorsze są wekendy jak pichcę rodzince obiady ehhhh
    w pracy jeszcze nikt się nie kapnął i dobrze usmiech.gif dziś wymyślali że jutro zamówimy chińczyka (czasem robimy sobie taka ucztę) i wiecie co powiedziałam: " sorki nie mam ochoty" - ale tylko Wy dziewczyny wiecie ile mnie to zdanie kosztowało.... jak zamówią to się chyba rozpłaczę...
  • Ania6096 2017.09.13 [14:34]
    U mnie też nie pytają w pracy, ale większość to faceci więc nie ogarniają tematu heheusmiech.gif Prędzej koleżanki zapytają, jeśli zauważą. Z zamawianiem w pracy jest podobnie- chińczyk zabijaka ( tak mówię kiedy zamawiamyusmiech.gif ! Z obiadami mam na szczęście luzik, ponieważ mój chłopak stwierdził, że też przechodzi na dietę. On akurat wystarczy, że mniej będzie jadł i od razu waga spada. Cieszy mnie to, że akurat jakieś obiadki dukanowe pewnie ze mną zje i nie będzie wyrzutów sumienia, że biedak nie ma co jeść smiech.gif
  • patka95 2017.09.13 [17:27]
    Hejka dziś 3 dzień !! bez żadnych grzeszkow!!
    Próbowałam przepisu na bułeczki z opiekacza !pyszotka! Jutro kolejny dzień dukania!
    Miłego dzionka usmiech.gif
    edytowano 2017.09.13 [17:34]
  • Balbinka78 2017.09.13 [19:16]
    Kurde ucina mi post.wrrrr
  • Ania6096 2017.09.13 [20:10]
    Dziewczyny jakie stosujecie menu na cały dzien w 1 fazie? Może akurat jakies nowe pomysły, które będziemy mogłby nawzajem wykirzystaćusmiech.gif Ja dziś rano 2 jajka 2 plastry szynki, obiad pieczony filet z pstrąga łososiowego w ziołach, przemycone w ciągu dnia 3 łyżki otrębów, na kolację nie chciało mi się nic robic więc sięgnęłam po łososia z puszki.
    Na jutro natomiast mam przygotowane do pracy jajka gotowane, łosoś kanapkowy, ser biały z cebulką i jogurtem i wyjdą mi jakieś 3 małe bułeczki dukanowe.
    Co jecie? Co zabieracie do pracy? Ja pracuje cały dzien dlatego muszę mieć naszykowane wcześniej, ciepłego niestety nie jadam bo nie mam na to warunków.
    Dzień 3 bez grzechu juhuuusmiech.gif
  • Balbinka78 2017.09.13 [22:34]
    Witam Diukanki ponownie .
    Mam nadzieję że nic mi teraz nie poucina.
    Mój dzisiejszy 23 dzień zaczął się od @
  • Balbinka78 2017.09.13 [22:37]
    Znowu nie pełny post
  • gość zuza 2017.09.14 [18:47]
    Witam Was dziewczyny!
    Coś tu powiało pustką, gdzie jesteście?
    Ja się dziś zwazylam i jestem zadowolona,.bo od początku diety tj.30 sierpnia spadło 4,5kg.
    Reniak -no i udało się wymowic od chińczyka czy zjadłaś?.
    Pozdrawiam i oddzywajcie się
  • Reniak 2017.09.14 [20:21]
    cos jest nie tak z tym forum smutas.gif od rana nie mogłam się zalogować ani w pracy ani z tela. Dopiero teraz udało mi się w domu.
    Chińczyka nie było ale jedna z koleżanek nawiasem najbliższa coś zaczyna podejrzewać.... tylko akurat Ula to pokwęka pokwęka i będzie mnie wspierała usmiech.gif więc spoko.
    Faktycznie cisza tu ale może wszystkie mają problem z logowaniem
  • Balbinka78 2017.09.14 [21:50]
    Witam
    Mnie albo ucina posty , albo wyrzuca mnie że to spam . Wrrr o to jestem
  • Justyna138 2017.09.15 [08:40]
    Cześc,ja niestety poległam na całej linii. smutas.gif Teraz ma ''te'' dni i strasznie było mi ciężko nie podjadać.Jak mam okres to zjadłabym konia z kopytami.Niestety od 2 dni jem wszystko co wpadnie mi pod rękę.Dziś już końcówka i zaczynam na nowo smutas.gif .Nie wiem gdzie moja silna wola sprzed lat ...Na wage nawet nie wchodzę bo po takim obżarstwie pewnie będzie więcej niż waga początkowa przed uderzeniówką.
  • Justyna138 2017.09.15 [08:43]
    Jak odchudzałam sie wcześniej ( 4 lata temu)na innej stronie ''kafeterii; to tez były problemy z tą stronką,nie szło się logować,ucinało wpisy i czasami na 2 dni stronka się zacinała całkowicie zanim przeskoczyło na następną kartę.
  • Justyna138 2017.09.15 [08:46]
    Może przejdziemy na inne forum,lub któraś umie założyć nowe nie na kafeterii??

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...