Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość a-n-i-a

odchudzanie a okres

Polecane posty

Gość a-n-i-a

co się dzieje w organizmie gdy kobieta przez dłuższy czas nie ma okresu? ja czuje sie świetnie, ale nie mam miesiączki przez odchudzanie..grozi to jakąś chorobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlugo juz
nie masz miesiaczki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziuleńka
tak, bezplodnoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a-n-i-a
jakieś dwa lata, leki nie pomagają a nawet to że przytyłam, pogodziłam sie już z tym że nie będę mieć dzieci, zastanawiam się tylko czy coś jeszcze mi "grozi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAK NIE BEDZIESZ
MIAŁA OKRESU DO 3 MIESIECY IDZ DO GINEKOLOGA DA CI JAKIES TABLETKI (luteina) NA WYWOŁANIE MIESIACZKI TEZ TAK MIAŁAM I WSZYSTKO WRÓCILO DO NORMY I ZWIEKSZYC ILOSC BIAŁKA W DIECIE TRZYMAJ SIE PAPA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O MATKO
TRZEMU TAK DŁUGO ZWLEKAŁAS ?? TRZEBABYŁO ISC PREDZEJ DO GIN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak długi czas bez miesiączki - 2 lata!!!!!!- to nie tylko bezpłodność, to wszelkie skutki braku estrogenów - czyli wszystko to co dzieję się w czasie menopauzy, z demineralizacją kości włącznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja historia
Juz pare razy to pisałam w róznych topikach poruszających ten problem, ale napisze jeszcze raz. Otóz kilka lat temu (w latach szkoły średniej) zaczęłam sie odchudzać. Jadłam niewiele (głownie owoce i warzywa, skromne obiady, jogurty itp.) duuuzo ćwiczyłam. W ok. 3 miesiące schudłam jakies 18 kg. Konsekwencją był nie tylko spadek wagi, ale również zanik okresu. Do ginekologa poszłam po tym jak ze tzry miesiące nie miałam go. Zbadał mnie (niby wszystko ok) i przepisał zastrzyki. Nie pomogło. Potem jakies tabletki - tez nie pomogło. W tym czasie było jakies naukowe sympozjum na którym moj gin był i podczas którego poruszano ten problem. Przepisał mi wtedy jakies tabletki (nie pamietam jakie) i powiedział ze one juz muszą mi pomóc jesli nie to kieruje mnie do szpitala. Dodał tez ze przytyje... Brałam tabletki i faktycznie okres dostałam. Rany jak ja sie wtedy cieszyłam.... Oczywiscie tez przytyłam (jo-jo) Ginekolog powiedział ze taki spadek wagi nie jest dobry dla młodej dziewczyny, która jeszcze rozwija się. Okresu nie miałam w sumie jakies 10 miesięcy. Potem miałam juz wszystko jak w zegarku. Żadnych zakłóceń....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja historia
Te tabletki były specjalnie sprowadzane (w zadnej aptece o nich nawet nie słyszano). Jakies holenderskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiatrak
hej! mam bardzo podpbny probelm z tym ze u mnie trwa to od ...6 lat. mam 23 lata i od 6 wtornie nie mam miesiaczki. Powod-odchudzanie, Niezaleznie do tego iel bym shcudla stracilabym ja-bo "odeszla" od razu. Ograniczylam bardzo gwaltownie jedzenie. Schudlam sporo-18 kilo i wazylam, 56 kg przy wzroscie Niby moja waga nie byla taka niska a jednak nie obylo sie bez konsekwencji, trwajacych niestety do dzis. . Lecze sie od samego poczatku-bezskutecznie. Jestem przebadana "od stop do glow"-w porzadku z ginekologiczymi sprawami. pani doktor mowi-sposrod wszytskich u ktorych byalm najkompetetniejszy-ze moja przysadke po rpostu trzeba obudzic, i to bedzie troche trwalo. zastanawiam sie czy oporcz przyjmowanai przepisywanych lekow (po ktorych dostaje miesiaczke) i odstawiania na pol roku by zobaczyc czy wroci, czy jest cos co moglabym jesczze zrobic. widze ze Tobie udalo sie z tym uporac-lekarz mowi ze ta waga jest spoko. prosze napisz mi cos blizej..moj e-mail kamillek2@hotmail.com dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja ostatni okres miałam 20 marca,i teraz nic :(. Ale najdziwniejsze jest to,że ja wcale nie stosowalam jakiejs drastycznej diety.Jem troche mniej bo prowadze bardzo malo aktywny tryb zycia(kiedys bylam bardzo aktywna-szkola,praca).Nie jem slodyczy,tlustego.2 miesiacce temu jadlam ok1500 kalorii,a teraz ok.1200 kalorii. Nie mam apetytu,nie wiem czemu. Jak myslicie,co sie dzieje??Mam wielkiego stracha.Do ginekologa ide w tym tygodniu.Boże,jak ja sie boje!! :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karlakarlo
justinko a ja okres mialam 2 miesiace temu nie wiem cosie stało i na to wpłynęło nie odchudzam sie nie wiem moze to stres:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez przechodze od ok.2 miesiecy okropny stres(różne problemy tak nagle na mnie spłynęły :().Przez to stracilam apetyt i schudlam. Ale czy okres wróci?Ja nie chciałabym truc siejakimis lekami hormonalnymi :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna88
Hej... Ja już nie mam okresu trzeci miesiąc właśnie przez odchudzanie... już nie wiem sama ile schudłam.. ale jak dla mnie dosyć dużo i w krótkim czasie jak już tak porządnie się za siebie wziełam.. dużo rzeczy sobie odmawiałam... jadłam same lekkie posiłki.. i starałam się jak najmniej... zupełnie zmieniłam mój sposób odżywiania się i o dziwo łatwo mi to przyszło.. i szło mi dobrze... byłam zadowolona.. i wracając do okresu.. myślałam, że jak zaprzestanę się odchudzać to okres wróci.. zaczęłam jeść jak przedtem a nawet gorzej... :/ hm.. za dużo słodyczy przede wszystkim... jem to na co mam ochotę i kiedy chce już nie zwracam uwagi na to że jest po 18.. a okresu jak nie ma tak nie ma :| wiem że muszę iść do ginekologa ale się boję... I przytyłam troche :( czuję sie okropnie... widzę to szczególnie po brzuchu i boczkach.. a był idealnie płaski jak zawsze chciałam ehhhh... i staram się znowu przejść na dietkę, nie tak drastyczną jak wtedy... ale zaprzestać tego jak teraz się odżywiam... ale za cholerę mi to nie wychodzi:/ tak jak poprzednim razem nie miałam z tym problemu tak teraz no nie mogę... kurczę nie wiem co robić :( chcę schudnąć zgubić ten brzuszek i boczki ale zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać żeby znowu sobie nie zaszkodzić... chociaż gorzej już się chyba nie da bo okresu i tak nie mam :/ i boję się że utyje bardziej.. buu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×