Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość KICI2345

Problem - ZAPARCIA!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość KICI2345

Tak to moj problem od wielu lat probowlam juz chyba wszystkiego.Prosze o pomoc moze jakies tabletki lub inne sposoby .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KICI2345
Dzieki wileklkie ! :) no znam nie ktore ale nie szokodzi. A jescze mam pytanie jak najlepiej przyrzadzic siemie lniane? Ja jem lyzeczke i popijam szklanka wody ale to malo pomaga, moze jakos inaczej powinnam to przyzadzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona.....
moze ja cos doradze...a Ty mi potem doradzisz na topicu Domowe sposoby na wywolanie okresu :( no wiec ja tez mialam od malego zaparcia, i nic nie mozna bylo zrobic z tym mieli mi robic endoskopie, ale na szczescie rodzice zabrali mnie do mądregolekarza ktory zroil mi USG I okazalo sie ze problem tkwi glebiej, dostalam porcje tabletek, codziennie lykalam okolo 10 tabletek ale po paru miesiącach zaparcia ustąpily, oczywiscie musialam zmienic roche nawyki zywieniowe, ale to wlasciwie tyklko tyle ze nie moglam dziennie zjesc tabliczki czekolady i mussialam troche wiecej warzyw jest i teraz juz nie wiem co to są zaparcia... zapa ... co??? :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pij dużo wody
ale nie mówię tutaj o mineralnej tylko z kranu, ugotowanej w czajniku. Ostudź ją i pij chłodną przez cały dzień, nawet 2 litry dziennie - na pewno zobaczysz efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pij dużo wody
zmielone siemię lniane zalej gorącym mlekiem i tak pij już bez odcedzania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KICI2345
siemie normalne czy zmielone??? I ile tego? A i gdzie jest twoj topik z tym okresem bo nie moge go znalesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam colon C z apteki. Lekarz przepisał mojej córci bo ma problemy z zaparciami. Naprawdę działa!!! Sprawdziłam na sobie zanim dałam małej. Powodzenia, na pewno sie uda i to co mówił jej lekarz - pić, pić i pić. Wodę, kompociki i lekkie herbatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pij dużo wody
tak jak napisałam - zmielone siemię lniane zalej gorącym mlekiem imasz gotowy , smaczny napój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karakan
Siemię, takie w proszku. Na opakowaniu masz podany sposób przyrządzania :) Z tego, co czytam, można pić z mlekiem, nie próbowałam, ale pewnie jest lepsze niż zwykłe, z wodą:) Klasyczny sposób to zalać łychę siemienia ciepłą wodą i odstawić na parę minut, żeby zgęstniało. Smaczne toto nie jest, robi się taki mało apetyczny glut:( Ale przecież to nie ma smakować tylko pomagać. Moja rada: ZANIM sięgniesz po tabeltki i popędzisz na badania, sprawdź, jak się odżywiasz:) Lepiej najpierw spróbować bez chemii, naturalnymi środkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KICI2345
Dzieki z mlekiem jeszzce nie pilam ale z woda tak i prawie zwymotowalam :( .A jezeli chodzi o siemie nie zmielone tzn nasieona takie tez mam to jak najlepiej to przyzadzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KICI2345
i jeszcze mam pytanie czy jak pozbyliscie sie zaparc to udalo wam sie zrzucic pare kg????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktośtakisobie
Zrzucić parę kilo, a nie przytyć, to są dwa różne zagadnienia. Bo jeśli zadbasz o systematyczne wypróżnianie, to nie przytyjesz, ale jeśli zbyt często zaczniesz biegac do łazienki, to schudniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carcassonne
A myslalam,ze to tylko ja mam taki problem. Zaparcia dokuczaja mi nie za czesto, ale za to regularnie, powiedzmy 4 razy w miesiacu. Tylko ten, kto to przezyl, wie jakie to jest paskudne uczucie. Czlowiek czuje sie wtedy ociezaly i dwa razy grubszy niz jest w rzeczywistosci. U mnie jest tak,ze caly moj harmonogram dnia jest tak ulozony,zebym sie mogla spokojnie wyproznic. Wiem, brzmi smiesznie, ale dziala. A wyglada to tak: rano wstaje i pierwsze,co robie- pije plusz active. Nie wiem dlaczego ten akurat napoj pobudza moje jelita do pracy- moze ze wzgledu na zawartosc kofeiny. Pozniej jem sniadanie- chleb zytni pelnoziarnisty z miodem lub jakims twarozkiem- w kazdym razie na pewno nie jest to kielbasa, bo wtedy wzdecie murowane. Do tego pije zielona herbate. I wlasnie po sniadaniu ide bez problemu do ubikacji. I dopiero potem myje sie i ubieram. Jesli zrobilabym to w odwrotnej kolejnosci, to znaczy najpierw sie umyla i ubrala,a potem zjadla sniadanie- to juz mam zaparcie i nie moge isc do ubikacji. Dziwne, ale moj organizm tak dziala. Przyzwyczail sie do konkretnego rytmu poranka i kazda najdrobniejsza zmiana powoduje zaparcie. Jest to momentami troche uciazliwe, np gdy sie trzeba bardzo spieszyc. Ale i tak szczerze polecam kazdemu wypracowanie sobie takiego inywidualnego "systemu". Organizm sie przyzwyczai i sam bedzie domagal sie kupki o stosownej porze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KICI2345
co to jest to plusz activ??? a i jaka jest roznica czasu miedzy tym a sniadaniem/? Moze sprobuje tez tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carcassonne
Plussssz Active to sa takie tabletki musujace- zawieraja witaminy i kofeine, pobudzaja organizm do wiekszej aktywnosci umyslowej i fizycznej. Nie jest to na pewno srodek scisle przeznaczony na zaparcia, ale u mnie akurat dziala. Podobnie dziala kawa- tez kofeina. Moze to po prostu kwestia psychicznego nastawienia, nie wiem. Wiec tak: dzis wstalam o 8, poszlam siku :), a potem do kuchni zrobilam sobie plussssz active, wypilam i od razu zaczelam przygotowywac sniadanko- chleb zytni pelnoziarnisty (tzw. Kolodziej- polecam) z miodem. Do tego zielona herbatka. I wrocilam z tym sniadankiem do lozka. Zjadlam czytajac ksiazeczke. Juz gdy konczylam pic herbatke, zachcialo mi sie do ubikacji. I tak jest codziennie z nielciznymi tylko wyjatkami. Zgadzam sie w pelni z osoba, ktora wypowiadala sie juz wczesniej- nie polecam zdanych srodkow przeczyszczajacych, a zwlaszcza herbatek z kruszyna i senesem- tylko rozleniwiaja jelita i potem jest jeszcze gorzej. Jedyny srodek jaki dopuszczam i czasami biore to Boldaloin (chyba tak sie to pisze). Do kupienia w aptece. Zawiera bodajze aloes. Nie jest to srodek przeczyszczajacy, ale regulujacy wyproznianie, przy czym tez nie mozna go brac zbyt czesto. Poza tym jem duzo warzyw, a z owocow polecam jablko zjedzone wieczorem przed spaniem- tez dziala. No i winogrona, ale jedzone razem z pestkami- pestki przyspieszaja perystaltyke jelit. Jesli ktos oprocz zaparc, cierpi tez na wzdecia (tak jak ja), to polecam jogurty activia. Przy czym wszystko to, o czym pisalam, tzn jogurty, plusz active lub jak ktos wczesniej napisal- woda przegotowana z cytryna i miodem (tez dziala), warzywa, owoce, produkty pelnoziarniste- wszystko to trzeba stosowac regularnie, to jest klucz do sukcesu. Jesli raz na tydzien zjesz kromke pelnoziarnista, albo jogurt, to niestety nic to nie da. No i oczywsice duzo pic. Woda niegazowana i zielona herbata. Jeszcze chcialam wrocic do problemu wzdec. Dla mnie bardziej dokuczliwym problemem od zaparc sa wlasnie wzdecia- macie tak tez? Ale znalazlam na nie sposob, bardzo prosty- nie jesc slodyczy. Zauwazlylam,ze gdy nie jem slodyczy, to nawet po potrawach takich jak np kapusta, nie mam wzdec. Za to na przyklad surowka zjedzona na obiad + po obiedzie lub wieczorem czekolada- wzdecie murowane. Ponadto czasem po bardziej wzdymajacym obiedzie biore Espumisan. Na poczatku sie puszcza pare baczkow ;), ale po uplywie gora godziny nie ma sladu po wzdeciu :) Mam nadzieje,ze was nie zanudzialm tym przydlugawym wykladem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KICI2345
dzieki dzieki:) ja tez mam wzdecia it taki podobne ale w sumie nie jem slodyczy, wiec nie wiem po czym aha a jeszcze strasznie mi sie odbija po KAZDYM jedzeniu doslownie kazdym nawet po łyku wody(okropne) ia tak przez caly dzien. Nawet rano jak wstane jeszcze nic nie zjdalam i juz mi sie odbija, a najbardziej z tego co ostatnoi zauwazylam to .. po jablkach!! i jogurtach i tym co powinnam jesc w sumie po wszystkim >POMOCY juz mnie to meczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carcassonne
Kici, a nie myslalas,zeby sie wybrac do lekarza? Moze poradzilby ci cos sensownego. Bo z tego,co piszesz, to twoj problem jest nieco bardziej zlozony niz tylko zaparcia od czasu do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedz na czczo
suszone śliwki efekt gwarantowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carcassonne
W ogole wydaje mi sie,ze problem zaparc, wzdec, a takze gazow jest bardzo powszechny wsrod ludzi, ale ludzie wstydza sie o tym mowic. A szkoda, bo gdyby ludzie bardziej otwarcie sie do tego przyznawali, zycie byloby latwiejsze. Mozna by sie powymieniac doswiadczeniami, itp. Ja na przyklad kiedys bylam z przyjaciolmi na wspolnych wakacjach i bardzo sie wstydzilam tego,ze musze odprawic caly "rytulal" rano,zeby pojsc normalnie do ubikacji. Bylo tak do czasu,az przypadkiem dowiedzialam sie,ze kolega ma dokladnie taki sam proble- tez caly "program" dnia ma podporzadkowany temu,zeby zrobic kupe ;) Od tego momentu zaczelam sie czuc duzo swobodniej. Z kolei innym razem, inny kolega zwierzyl sie,ze cokolwiek zje, od razu chce mu sie puszczac baki. Problem ogromny, bo jak tu puscic bak w towarzystwie. W efekcie przez caly czas bolal go brzuch i biedak strasznie cierpial. Az do momentu,gdy nam o tym powiedzial. Laskawie pozwolilismy mu puszczac baki, zwlaszcza,ze jak sie okazalo nie sa ani glosne, ani smierdzace. Od tego czasu przestal go bolec brzuch i juz nie cierpi tak strasznie wstrzymujac baki. Wiem, to wszystko brzmi smiesznie dla kogos, kto nie zna tego problemu. Zrozumie to tylko osoba, ktora wie,co to znaczy, gdy chce ci sie bardzo puscic baka, anie mozesz ze wzgledu na dobre wychowanie. W efekcie masz brzuch jak balon i wszystkie zwiazane z tym dolegliwosci sie poglebiaja, zamiast znikac. Dobre wychowanie jest wazne, ale w towarzystwie bliskich przyjaciol moznaby sobie pozwilic na odrobine szczerosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lioooooooo
zioła z senesu. do kupienia w aptece. cena ok 4 zl . pic najlepiej przed snem . i zeby napar był ciepły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carcassonne
Tak, ziloa z senesu dzialaja, tylko problem w tym,ze uzalezniaja i rozleniwiaja jelita. Na poczatku chodzic do ubikacji elegancko. Potem jedna szlanka przestaja wystarczac i potrzebujesz dwoch,zeby isc. Po jakims czasie i to przestaje dzialac wiec potrzebujesz trzech itd. A jak przestajesz pic w ogole, to nie idziesz do ubikacji wcale przez dluzszy czas. Sprawdzialm to na sobie. Na szczescie nie doszlam do jakiegos krytycznego stanu, ale znam ludzi, ktorzy pili senses przez lata, a potem musieli sie powaznie leczyc. Wiec z tym sensem to lepiej uwazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokrzywaa
Witam!moze Ci pomogę,zajmuje ssie troche medycyna naturalna:) doustnie możesz stssować produkty,ktorepomogaa ułatwis wypróżnianie poprzez miekczenie kalu,przyjmujac kazdego rana na czczo łyzke oliwy z oliwek.Zalecane jet takze przyjmowanie roslin zawierajacych naturalny sluz: -otreby zmielone1-3 lyzki dziennie zmieszane z roznymi pokarmami -len zwyczajny(zmielone nasiona)lyzke 2-3 ray dzziennie miedzzy posilkami popijac woda -babka plesznik,baabka jajowata(nasiona) 1-2 lyzki codziennie wiecorem popic szklaanka wody -srtaczyniec wąskolisty(senes) ,kruszyna pospolita,rabarbar to rossliny powszechnie stosowane o dzialaniu przeczyzczajacym.Niewsskazane jest jednak czeste ich uzywanie poniewa podrazniaja jelita. Pozdrawiam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokrzywaa
upssss sorki za blędy:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KICI2345
Bylam u lekarza przepisal mi syrop Lactilosum(jakos tak)i tyle sie skonczyl ale strasznie mnie bolal po nim brzuch a efektow prawie nie bylo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KICI2345
Do Carcassone Jaka Zilelona herbata bo w skepie jest duzo? Ktora wybrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carcassonne
Ja wybieram herbatki z serii Bio, tzn albo herbate ekspresowa Ning Hong (jest dosyc droga- paczka kosztuje ok 10-12 zl), albo herbate lisciasta z serii Bioactive (ta jest juz tansza- ok 5 zl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KICI2345
wypilam dzisiaj rano wode z cytryna i pomoglo (bo mnie cisnelo od paru dni) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej Kicia
nie mów, ze cały czas masz jeszcze zaparcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KICI2345
mam od zawsze i nie weim czy jest cos co mi pomoze zebym juznigdy nie miala:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×