Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

oo wlasnie tak

soczewica

Polecane posty

Podłączam się do pytania. Z czym to się je. Ja dziś wzięłam sobie do pracy ugotowaną soczewicę bez niczego, i nie bardzo mi to smakowało. Co do niej dodajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm... dobre pytanie :) Gotuję garść czy dwie soczewicy i dodaję do ryżu, stosunek ryżu do soczewicy to mniej więcej 5:1. Ale moim zdaniem wszystko według gustu. Ja uwielbiam zioła, świeże lub suszone, więc też to sypię, gdy ryż jest już gotowy. Do tego surówka ze świeżych warzyw, pierś kurczaka na patelni grillowej i mam pełen obiad/ kolację. Jednak bez mięsa tez się obejdzie. PS Nie jestem na diecie, ale odżywiam się zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megusta
Uwielbiam soczewice, jem ja pare razy w tygodniu. Najlepsza w smaku jest zielona, ale trzeba znalezc taka drobniutka, ciemnozielona. Ja sypie na jedna osobe ok. 70g i robie ja z sosem pomidorowo-paprykowym lub pieczarkowym. Soczewica ma strasznie niski index, takze warto ja jesc w czasie odchudzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, przydatna wiadomość dla początkujących z soczewicą: Czerwoną gotuje się ok. 20 minut, brązową- o. 40 min. Tutaj znajdziecie więcej o walorach odżywczych soczewicy oraz innych warzyw strączkowych: http://www.nawidelcu.pl/vademecum-smakosza/warzywa/pozyteczne-warzywa-straczkowe,1,1,527 Na szczęście soczewicy nie trzeba namaczać, choć jeśli to się zrobi - skróci się czas jej gotowania. Megusta - dawaj przepis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, serio? to źle z Tobą. mówię poważnie, że w sklepie jej nie ma, chyba dlatego że mieszkam na końcu świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×