Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Antoninka.

Zdrowe śniadania- co mam jeść by jeść zdrowo?

Polecane posty

Gość kahna
najlepiej zeby bylo różnorodne... tzn. np. jajko na twardo z kromka razowca z pomidorem i do tego jakis owoc jeszcze jabłko lub banan... albo twarożek z cebulka, szczypiorkiem i rzodkiewką I do tego rowniez jakis owoc albo owsianke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antoninka.
kurka wodna, bo ja do tej pory 3 naleśniki jadłam na śniadania (uwielbiam je) i do tego kako

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antoninka.
kakao* lub czasem kiełbaskę z cebulką... ja potrzebuje porządnego śniadania... nie najem się jednym jajkiem z kromką chleba.. ktoś coś poleca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość //////
Płatki kukurydziane z mlekiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kahna
ej no spoko... mozesz zjes 3 jajka, albo jajecznica na kielbasce lub cebulce no problemo:) poprostu zalozylam ze pytasz o dietetyczne bo takie forum:P poprostu jajka są bardzo zdrowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość góglnij se
mize5rję jedz!!! i kefir przez 10 dni!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kahna
albo jak jesz ta kielbaske z cebulka to jedz do tego tez pomidora a potem jakis owoc jeszcze.. chodzi o to zebys urozmaicala wlasnie warzywami i owocami:) jesli chcesz zdrowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kahna
do naleśnikow tez wrzuc jakies owoce, posypuj je jakimis owocami pokrojonymi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm to może coś co będzie przypominało naleśniki;d;d;d omlet z owocami: jajka(1 żółtko albo dwa jak wolisz) wymieszaj dokładnie dodaj oregano lub jakies inne przyprawy , na dno patelni dodaj troche oliwy z oliwek i wylej na to te zmieszane jajka tlyko nie mieszaj, poczekaj az zacznie sie scinac bialko i czekaj na omleta, zwroc uwage tlyko a to czy sie nie przyczepil do patelni jelsio bedziesz robila bez tej oliwy jk omlet bedzie gotowy to dodaj jakies owoce np. nektarynke i anansa z puszki lub jablko jak wolisz polej jakims syropem albo jogurtem owocowym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antoninka.
dzięki :) a mam pytanie- czemu same żółtka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie o to mi chodziło;d;d; z 2 jajek jedno zoltko i dwa bialka hehe;d;d zeby jedno zoltko wywalic, ja dzis robilam normalnie z dewoch jajek tlyko z pieczarkami, papryka , mozarella i bylo pyszne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo dla urozmaicenia ; pokroić pół jabłka, pół pomarańczy albo banana( tlyko ze jest bardziej kaloryczny ale na śnaiadnie myśle z emozna;dmnie z bananem smakuje ) dodac kilka łyżek płatków owsainych, kukurydzianych z kukurydzianymi lepsze i polac mlekiem , oże sz polac to wszsytko miodem ale nie wiem czy dietkujesz czy nie, jesli tak to lepeij nie chociaż trovche nie zaszkodzi, miód jest zdrowy a śniadaniei tak spalisz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajka, ser, warzywa + pieczywo pelnoziarniste. do tego mozna dorzucic owoc. ja staram sie jesc co drugi dzien sniadanie jajkowe, co drugi rybne, owsianka i zupy mleczne to dla mnie dobre na niedziele, jak nic nie trzeba robic i pozno sie wstaje. co drugi dzien smialo mozesz jesc 2 jajka (mowia, ze ogolnie srednio 1 jajko na dzien jest zdrowo, wiecej moze graniczyc z ciezrem cholesterolowym ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antoninka.
przepraszam, czy Ty się odchudzasz? przytym wzroście waga 62 to idealna, błagam nie rób z siebie kościotrupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam gdzieniegdzie za dużo tego i owego;) jek zdroow tak to nazwijmy , nic po 18 , dzis było przed 19, częsot mam wpadki, ale staram sie ;) jem po porstu zdrowo, unikam jakis zmaozonych kotletów, kurczaków itp, zastepuje to np. omletem , piersia z kurczaka ryba, lekkimi produktami;) czyli tk jakw temacie zdrowo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdddalenka3
Polecam zjeść dobre, pożywne śniadanie bo ono tak naprawdę dostarczy nam energii na cały dzień. I jesli chodzi o takie pełnowartościowe śniadanie to polecam płatki owsiane połączone z owocami, rodzynkami i jogurtem.Będzie pysznie i zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A owies ma wielorakie zastosowanie i na przewód pokarmowy i na zmiany skórne na skórze, stosowany jest w kosmetykach. No i mówi się że owies jest dla konia, a przecież mają one końskie zdrowie. :D Jest owies i owsianki a będziesz takowe mieć. Dodawaj naturalnie suszone owoce, zresztą można owies dodawać też do zup, czy naleśników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrwwrrw
owies to sa te platki lub otreby owsiane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrwwrrw
wafle ryzowe tez nie za zdroqwe sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedz zdrowo
zdrowe sniadanie to zbilansowany posilek zapewniajacy około 20-30% dziennego zapotrzebowania energetycznego bialko + weglowodany złozone + warzywa/owoce czyli np: ser żółty (najlepsze źrodlo wapnia) + pieczywo razowe + warzywa jogurt/maslanka + platki owsiane + suszone/swieze owoce tuńczyk + makaron razowy + ogórek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież nie napiszemy tu całego jadłospisu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie moge owsianki :( lekarz mi zabronil, chyba ze 2 razy na miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewenter
A ja nie wyobrażam sobie, że miałoby zabraknąć "słodkich" śniadań w moim jadłospisie. Piszę słodkich w cudzysłowie, bo są zazwyczaj bez dodatku cukru. To koktajle - na bazie owoców, kefiru, otrąb. Często są to musli, a ostatnio kasze - wszystko zmieszane na Mixit http://www.mixit.pl/ (dużo lepsze od marketowych mieszanek). Czasem mam też wytrawne śniadania, np. omlety (2 białka + żółtko), różnego rodzaju sałatki, itp. Nawet kanapki, ale jeśli sama upiekę wcześniej chleb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sprawdź sobie propozycje na http://bioportal.pl/ może znajdziesz cos smacznego dla siebie ;) ja lubię kanapki z twarożkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×