Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość florystka ślubna

bukiety ślubne

Polecane posty

Gość florystka ślubna

Witam wszystkie Panny Młode! Czy macie już wybrane dla siebie bukiety ślubne? Ja z racji tego iż sama zajmuję się wykonywaniem bukietów ślubnych , dekoracji kościołów i sal weselnych mam ogromny dylemat na jaki sie zdecydować;/ jakie bukiety wam się podobają? Gdyby któraś z was potrzebowała porady dotyczącej doboru kwiatów chętnie pomogę:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdsadde
powiedz prosze czy hortensje sie nadaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeby dla
Ja sobie wymyslilam bukiet z fioletowej eustomy zastanawiam sie ile taki bukiecik moglby kosztowac. Slub mam we wrzesniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hknsdf
fiolet nadaje sie na pogrzeby, i jest w kosciele katolickim kojarzony ze smiercia/pogrzebem wlasnie. nie rozumiem dziewczyn ktore decyduja sie zeby to byl ich kolor przewodni na weselach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florystka ślubna
hortensja się idealnie nadaje, ostatnio robiłam bukiet ślubny właśnie z białą hortensją i amarantowymi różami:) i wygladał pieknie . Hortensja jest delikatnym kwiatem, sama w sobie ładnie się prezentuje jak i w połączeniu z nnymi kwiatami. Bukiet z esutomy myslę że maxymalnie 150zł z butonierkami:) tylko czy ty chcesz mieć bukiet do ręki czy w mikrofonie ( w mikrofonie mozna uzyskać idealny kształt kuli jeżeli taki efekt ciebie by interesował a z bukietu do ręki można wykonać śliczną luźną wiązankę Co do kolorystyki fioletowej...hmmm ja na ten temat mam zupełnie inne zdanie jednak moze to dlatego że poprostu dla mnie wszystkie kwiaty są piekne i kolory tak samo więc trudno mi generalizować jaka kolorystyka jest porzadana mniej lub bardziej. Czasy sie zmieniły a co za tym idzie trendy , doskonale rozumiem Panie które wybieraja nietypowe bukiety ślubne np. z czarnej candedeski, czy tak jak koleżanka wyżej z fioletowej eustomy. Przecież do wiązanek pogrzebowych stosuje się też często jasną kolorystykę i szlachetne kwiaty np. róże, eustomy, storczyki- jeżeli są w takiej formie popularne to czy nie mozna ich stosować we florystyce ślubnej? absurd:) kosciół katolicki ma swoje zasady nie mniej jednak to twój ślub i to ty decydujesz co naprawdę ci odpowiada, bo w tym uroczystym dniu ma być tak jak ty chcesz. Szanuję zdanie osób dla których lilia jest pogrzebowa i tych którzy chcą tym kwiatem udekorować swój ślub:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moja a moja
prosze napisz czy frezje nadaja sie na bukiet slubny i butonierki? slub w lipcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florystka ślubna
bukiet z frezji nadaje się jak najbardziej tylko musisz koniecznie się dowiedzieć czy będą w tym terminie dostępnie , jeżeli nasi hodowcy nie będą mieli można zamówić z Holandii myślę iż bez żadnego problemu. Frezje są o tyle dobre iż są trwałe no i nie da się ukryć pięknie pachną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akac
Ja poszukuję jakiegoś bukietu by to nie była kulka, a raczej podłużny. Ale absolutnie nie candedeski. Nie chciałabym by zwisały sobie tylko po prostu by miały długie łodygi może coś mi zaproponujesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florystka ślubna
Bukiet o który pytasz można wykonać z eustomy w połączeniu z różą gałązkową o drobnych kwiatach, połączenie tych obu roślin sprawi że wiązanka będzie wyglądała elegancko ale nie ciężko:) no i ja osobiście najczęściej polecam w tego typu bukietach aby najwięcej było kwiatów a nie dodatków zielonych:) Najlepiej jeżeli florystka wykona dla Pani bukiet ślubny kaskadowy na mikrofonie wtedy uzyskuje się pożądany efekt:) polecam gałązkową różę sweet avelanche (ma kolor bardzo bladego różu) o pięknych kwiatach:) ta sama odmiana występuje jako zwykła avelanche- biała:) Możesz użyć też storczyków tajlandzkich , są trwałe i pięknie się prezentują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rick-a
Marzy mi się bukiet z kwiatów miesznych. Ślub mam we wrześniu. Chciałabym bukiet z róż, róży angielskiej, cantadeski oraz storczyka cymbidium. Czy we wrześniu będą te kwiaty? I jaka może być cena takiego bukieciku? Mała kulka bez mikrofonu, gdyż podobają mi się naturalne łodygi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osiemnaście bordo
no mnie najbardziej wpadł w oko bukiet z kalii - ale niestety rodzice moi i narzeczonego mają skojarzenia cmentarne z tymi kwiatami, więc poprosili bym zrewidowała pomysł. Myślę o storczykach - ale marzy mi się coś prostego i klasycznego. A czy mogę poprosić o podpowiedź, czy jakiś kwiat pojedynczy może być namiastką bukietu? Coś efektownego ale z klasą. Interesuje mnie kolor biały albo złotawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florystka ślubna
rick-a myślę że bez problemu dostaniesz te kwiaty, tak jak wyżej wspomniałam jeżeli polscy hodowcy nie mają ponieważ kończy się sezon zawsze ratuje nas Holandia:) zdarzyło się mi zamawiać konwalie na walentynki:) Bukiet do ręki o którym wspominasz to koszt ok170-180zł z butonierkami:) najlepiej się uszykować na trochę więcej ponieważ każda kwiaciarnia ma inny cennik osiemnaście bordo ja też mam przesądnych rodziców i teściów:) teściowa jak usłyszała że mój narzeczony chciałby cantedeskii (dekorowaliśmy ostatnio Kościół i motywem przewodnim był właśnie ten kwiat, przypadł nam do gustu) to aż się biedna zapowietrzyła;p jako kwiat pojedynczy proponuję dla ciebie wiązankę kameliową , jest to np. kwiat wykonany z płatków innych kwiatów, można np. uzyskać gigantyczną różę w tej formie:) można również się zorientować czy są dostępne amarylisy, kwiaty są bardzo duże i można z nich wykonać okazałą wiązankę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narzeczona9000
Florystka, a co myślisz o goździkach w połączeniu z różami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osiemnaście bordo
Florystka dziękuję za wskazówki - nie wiedzialam, że istnieje coś takiego jak bukiet kameliowy - niektóre ze zdjęć w sieci robią naprawdę wrażenie :D Czy taki bukiet jest dużo droższy niż "zwykle bukiety" Chyba faktycznie wybiorę coś takiego :) tylko muszę znaleźć kwiaciarnie w Wwie, która potrafi zrobić coś takiego i nie będzie to fuszerka ;) bo jak patrzę te bukiety, to widzę że by zrobic coś takiego to trzeba mieć talent i umiejętności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florystka ślubna
świetne połączenie pachnący i trwały bukiecik:) napewno się sprawdzi :) a w jakiej formie chcesz go mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florystka ślubna
osiemnaście bordo- cieszę się że się spodobała moja propozycja:) te bukiety są droższe zwykle ze względu na fakt iż wykonanie jest praco i czaso chłonne:) a i florysta musi się znać na rzeczy:)cena zapewne będzie wahała się od 200 do 300zł maxymalnie. Najlepiej się zorientować powolutku po kwiaciarniach, przynieść wydrukowany bukiet który bliski jest twojego ideału i spytać o cenę oraz o to czy wcześniej wykonywano takie bukiety ( czy mają jakieś swoje wzory) , warto zobaczyć strony www bo dobre portfolio w zupełności potwierdza czy w kwiaciarni/ studiu florystycznym pracują profesjonaliści. W dniu Ślubu wszystko musi być dopięte na ostatni guzik:) nie ma opcji na jakąkolwiek niespodziankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narzeczona9000
Florystka - właśnie nie chciałabym mieć go w formie kuli i na mikrofonie, tylko raczej coś takiego - http://www.google.pl/imgres?q=bukiet+kantadeski+r%C3%B3%C5%BCe&hl=pl&gbv=2&biw=1366&bih=622&tbm=isch&tbnid=BkyslQdTcLXcPM:&imgrefurl=http://www.weselinka.pl/zdjecie/kantadeski-z-rozami-frezjami-i-daliami-w-bukiecie-slubnym&docid=38JsspbAkAm0uM&imgurl=http://www.weselinka.pl/files/images/Bukiet-kantadeski-roze-frezje-dalie.jpg&w=320&h=480&ei=qEDoT7n0II7Tsgakup3JAQ&zoom=1&iact=rc&dur=310&sig=118249685663945017079&page=1&tbnh=135&tbnw=88&start=0&ndsp=25&ved=1t:429,r:0,s:0,i:68&tx=30&ty=80 Fiolet będzie kolorem przewodnim i nie wiem, czy lepiej zdecydować się na białe goździki i fioletowe róże, czy na odwrót, albo zamiast całych fioletowych goździków na te białe z fioletowymi brzegami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florystka ślubna
narzeczona9000- mysle że w tym przypadku ładnie wyglądałaby wiązanka z fioletowych róż i białych gożdzików, prostota jest zawsze najlepszym rozwiazaniem, jak zaczniesz kombinować z kolorystyka twój bukiet może zrobić się trochę "rynkowy" a wzór jaki podesłałaś prezentuje raczej prosty styl bez zbędnych kombinacji. Jedank to twój bukiet i jeżeli chcesz uzyć dwu kolorowych goździków bo takie się najbardziej podobają nie widzę przeszkód- na twoim ślubie ma być tak jak ty chcesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narzeczona9000
Florystka - tylko, że fioletowe róże, które widziałam mają delikatniejszy odcień (taki - http://www.google.pl/imgres?q=fioletowe+r%C3%B3%C5%BCe&num=10&hl=pl&biw=1366&bih=622&tbm=isch&tbnid=r5X4I1J-g9yHFM:&imgrefurl=http://www.ofeminin.pl/emocje/bukiety-slubne-z-roz-d22322c287657.html&docid=4Q75uzp0ABoj2M&imgurl=http://imworld.aufeminin.com/dossiers/D20110906/bukiety-slubne-z-roz-15-1-112039_L.jpg&w=368&h=534&ei=Q4LtT4mwH6jV0QXp5vX-DQ&zoom=1&iact=hc&vpx=998&vpy=63&dur=416&hovh=271&hovw=186&tx=118&ty=127&sig=118249685663945017079&sqi=2&page=1&tbnh=118&tbnw=82&start=0&ndsp=25&ved=1t:429,r:23,s:0,i:205 ). Mnie interesowałby takie - http://www.google.pl/imgres?q=r%C3%B3%C5%BCe+fioletowe&num=10&hl=pl&biw=1366&bih=622&tbm=isch&tbnid=pjNvog6fMS73IM:&imgrefurl=http://chomikuj.pl/kirke83/gify%2Bkwiaty/r*c3*b3*c5*bce/r*c3*b3*c5*bce%2Bfioletowe&docid=ea78sFHbg9FWFM&imgurl=http://chomikuj.pl/ImagePreview.aspx%253Fid%253D255551367&w=500&h=477&ei=D4LtT8-YDs72sgbWrcSQDw&zoom=1&iact=hc&vpx=814&vpy=166&dur=2048&hovh=219&hovw=230&tx=128&ty=97&sig=118249685663945017079&page=1&tbnh=120&tbnw=126&start=0&ndsp=24&ved=1t:429,r:5,s:0,i:100 Ale nie wiem czy takie dostanę. Chodziło mi o to, że albo będą całe białe goździki + fioletowe róże, albo całe fioletowe goździki + białe róże, albo białe róże + białe goździki z tymi fioletowymi brzegami. Fioletowe róże i te 2 kolorowe goździki to byłoby za dużo, chyba że dodać gipsówkę :) Nie chcę samych goździków. Tu są białe i fioletowe goździki - http://www.google.pl/imgres?q=fioletowe+go%C5%BAdziki&start=24&num=10&hl=pl&biw=1366&bih=622&addh=36&tbm=isch&tbnid=HML-zzIfaYu4mM:&imgrefurl=http://slubowisko.pl/forum/panna-mloda/pomocy-sukienka-do-usc,51042&docid=nGgWu3ed9j0KcM&imgurl=http://slubowisko.pl/files/productphoto/thumbs456x684/img00137-20100906-0958_1.jpg&w=456&h=608&ei=zYLtT8K4GYrktQbny8DzDg&zoom=1&iact=hc&vpx=1104&vpy=28&dur=963&hovh=259&hovw=194&tx=121&ty=157&sig=118249685663945017079&page=2&tbnh=151&tbnw=121&ndsp=31&ved=1t:429,r:7,s:24,i:27 A tu te z fioletowymi końcami - http://www.aweddingzone.com/wp-content/uploads/2011/04/carnation-wedding-flowers.jpg Nie chciałabym, aby bukiet był za ciemny, a fiolet jedynie w dodatku. Niestety z tego co widzę, z goździków raczej robią typowe kuliste bukiety, które mi się nie podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja zapytam
czy we wrześniu będą osiągalne piwonie i anemony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paweł 321
Witam Panie w tych dobrych i nowoczesnych czasach niema problemów z kwiatami wszystkie są dostępne na zamówienie przez ww.kwiaciarnia-internetowe.eu zamówienia tylko trzeba składa z do miesiąca dostarczy zamówione kwiaty do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzik123
ktoras Pani wspominala o storczykach... fajnie wyglada tajlandzkie bo sa drobne wiec delikatniejsze... dla Pani ktora chciala zwisajace dlugie galazki tez sa idealne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominikapatrycja
A gdzie można Panią znależć?W sensie usługi konkretnej;)?Bukietu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Florystka ślubna
to i ja zapytam- piwonie ciężka sprawa;/ dlatego że sezon na nie jest bardzo krótki to jedne z nielicznych które są ciężko dostepne we wrześniu ale warto spytać czy nie mozna zamówić z hloandii , będą pewnie droższe ale jezeli zależy Pani na tych kwiatach bardzo mocno warto juz teraz zrobić rekonesans w kwiaciarni dla własnego spokoju żeby później w przypadku braku dostepu nie szukać na szybko jakiejkolwiek innej alternatywy:)pozdrawiam:) Dominika Patrycja- wykonuję oprawę florystyczną w Poznaniu i okolicach:) przy wiekszym zamówieniu(dekorowanie lokalu+kościół+samochód oraz bukiet i butonirki dowozimy do 50km od Poznania)pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam :):)
Florystko spodobał mi się taki bukiet http://www.voila.pl/007/tcrei/?1 czy dało by się taki wykonać, jakie to są kwiaty? i jaka byłaby jego cena? skoro zajmujesz się usługami ślubnymi to jestem jeszcze ciekawa jaki jest koszt dekoracji ślubnej żywymi kwiatami. Dosyć taka skormna, nieprzesadzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam :):)
chodziło mi o dekoracje samochodu slubnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forystko, czy mogłabyś mi również pomóc w doborze bukietu ślubnego? Mam suknie w stylu hiszpańskim czyli duzo falban coś w tym stylu: http://www.slubnytarg.pl/resources/files/22725/ogloszenia/2582/oryginal/2449.jpg gorset jest prosty, bez zadnych kamyczków. Chcialabym taki styl hiszpański utrzymać w całości, planuję czerwone buciki i kwait we włosy. Tak więc szukam niebanalnego bukietu z czerwonych kwiatów plus kwiat we włosy. Czy mogłabyś mi coś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa848484
Witam, mam slub we wrzesniu, Florystko czy moglabys mi doradzic jaki bukiecik, z jakich kwiatow pasuje do mojej sukienki? to moja sukienka http://twojasuknia.pl/suknia-slubna,Annais-Bridal,Carelia,Love,item,427.html sukienka jest w kolorze kości sloniowej, smiatankowa. dodatkowo bede miala doszyta jedno ramie. bizuterie wiec planuje tylko kolczyki i branzoletke. jaki bukiecik by mi pasowal do tej sukienki, w jakim ksztalce? sukienka ma tren, ale tren bede miec tylko w kosciele i troche na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Florystka ślubna
witam:)- taki bukiet jak najbardziej mozna wykonać, kwiaty które zostały uzyte to : eustoma, frezja w różnych kolorach. Bukiet taki z butonierkami to koszt 170zł. Dekoracje auta mozna wykonać skromną np. satynwe kokardki na klamki z pojedyńczym kwiatkiem i kilka kwiatków na masce, koszt takiej dekoracji 150zł przy czym ja podaje swój cennik w którym mieści się różwież dowóz bukietu z butonierkami do klientki:) zaręczony jeżyku- polecam goraco albo czerwoną kulę kwiatową zawieszoną na satynowej wstążce albo wachlarz który będzie idealnym nawiazaniem do kreacji, takie bukiety sa nie banalne i baaaardzo efektowne, gorąco polecam tego typu rozwiazanie, kwiat we włosy koniecznie czerwony:) w podobnej tonacji można utrzymać bukiet oraz butonierki, trochę ognistej czerwieni czy bordo doda pikanteri do tej cudnej zwiewnej sukni, bądz pewna że nie unikniesz zachwyconych spojrzeń:) malinowa84- dla ciebie będzie idealny prosty bukiet najlepiej z samych kwiatów a szczegółnie rzecz ujmując z jednego rodzaju i do ręki (taki w którym widać "zielone nóżki") polecana róża to Talea w kolorze kremu. Suknia sama w sobie jest bardzo strojna dlatego tutaj trzeba pomyśleć o klasycznym , bez zbytecznych dodatków, mam na myśli Biedermeier.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narzeczona9000
Florystka - powiesz mi, czy dostane takie ciemne róże fioletowe, jak napisałam wyżej? Dziękuję za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×