Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewelina73

firma organizująca ślub i wesele - warto?

Polecane posty

Gość Ewelina73

Witajcie, jak się cieszę że znalazłam takie forum :) Planujemy właśnie ślub na wiosnę przyszłego roku (od kilku dni mam na palcu pierścionek i codziennie godzinami go oglądam :) i chwalę się każdemu) i zaczęłam się zastanawiać czy nie warto do tych wszystkich przygotowań wynająć takiej profesjonalnej firmy organizującej ślub i wesele. Czy macie jakieś doświadzczenie w tej kwestii? w internecie znalazłam sporo takich firm, ale głownie są to firmy działające krótko (góra kilka lat) czy można im powierzyć organizację takiego najważniejszego dnia w życiu? i czy to jest drogie? przyznam się że mnie to kusi, bo oboje z narzeczonym długo pracujemy i boję się że nie uda mi się przygotować wszystkiego perfect, głownie ze względu na brak czasu no i znajomości tematu też. czy ktoś korzystał z usług takich firm? acha. jestem z Warszawy. będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi, widzę że Wy wiecie wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia II
Moim zdaniem nie.Wesele urzadzilismy w pensjonacie na Mazurach.Kierowniczka zajela sie wszystkim,my musielismy udekorowac tylko sale.Kosciol pieknie udekorowala kwiaciarka.To co bierze firma organizacyjna mozna odlozyc na podroz poslubna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wesele 06-2006
Moim zdaniem warto. Przy całkowitym koszcie przyjęcia, ślubu, foto, video itd itp.. ok 48 tys. Firma wystawiła rachunek na 5 tys. Moim zdaniem warto!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caca
Ależ oczywiście,że warto. Maja rabaty u swoich podwykonawców jakich każda z nas nie ma. Dla zwykłego smiertelnika znalezienie np dobrego zespołu bedzie trwało 2 miesiące... dla firmy 10min = spotkanie, na którym przesłuchacie kilkanaście płyt różnych zespołów i od razu poznacie ich oferty, ceny i zostana zarezerwowani dla Was. Wiem o tym wszytskim bo moja kuzynka korzystała z takiej firmy. zachwalala i i nie wyobraża sobie tego wesela bez nich! Tak samo sie angazowala w ta organizacje, spotkania ale juz bez stresów, na spokojnie. Oni sie zajmuja wszytskim, niczym sie nie musicie juz martwic, zajmowac, szukac i denerwować. zacznijcie z reszta szukac takich firm, spotykac sie z nimi, robia chyba za darmo kosztorys, wiec od razu bedziecie wiedzialy co i jak. Takie spotkanie z firma przeciez nic nie kosztuje a zrezygnowac zawsze wolno. całusy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ptysie
i jak tam Ewelina? zdecydowaliscie sie w koncu na wynajecie takiej firmy? ja sie wlasnie teraz zastanawiam nad ta sama kwestia i szukam kogos kto korzystal juz korzysta z uslug takiej firmy i moze kogos sprawdzonego polecic. bede wdzieczna za informacje :) p.s.(nasz slub tez bedzie w warszawie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lajkokonik
nie warto :) wiele watkow na ten temat juz bylo. firmy owszem - podchodza do sprawy profesjonalnie,ale nie zrobia niczego, czego Ty, jako panna mloda nie jestes w stanie zrobic sama. biora 10% wartosci wesela - to zwykle duza kwota (zwlaszcza jesli chodzi o warszawe - mnie wesele na ok 100os w warszawie kosztowalo ponad 40tys bez specjalnych szalenstw). wiec bez sensu byloby wydac kolejne 4tys na pomoc... owszem, czesto organizatorzy maja znizki w lokalach, u fotografow itd - ale jednoczesnie, od organizatora nie dostaniesz pelnej oferty na twoim rynku (a w warszawie wybor masz ogromny). wspolpracuja z okreslonymi, wybranymi uslugodawcami i tylko w tym zakresie przedstawia Ci oferte - a nie wykluczone, ze sama znalazlabys taniej/lepiej to, czego szukasz. organizacja wesela i slubu przebiega etapowo, cos odpada, cos dochodzi, nie robi sie wszystkiego na raz, zadania sa rozdzielone w czasie i naprawde mozna samemu im podolac :) zastanow sie Ptysie, czy warto wydac 4-5tys na to, zamiast np odlozyc na wyjazd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ptysie
fakt, co prawda czesc spraw i tak chcemy zalatwic sami ale zawsze o wydatek. dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...warto...,ale trzeba pracować np.w Angli,Irlandii,za dobrą kasę.To normalne,nie ma na to czasu,gdy ślub/wesele/będzie w Polsce.Po prostu...masz kasę?..nie musisz nic robić,wszystko za ciebie załatwią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona7777
ja mieszkam w UK i zalatwiam slub i wesele w Polsce i wcale nie mam dodatkowych 4 tys na wyrzucenie dla firmy organizujacej, zreszta wole sama decydowac o wszystkim.Teraz wiele rzeczy mozna zalatwic przez internet i telefon, wic co za problem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Synthia
Ja korzystam z firmy organizujacej wesela i dzieki temu koszt wesela zmniejszy mi się o jakieś 5 tysięcy.Za usługę płacę 2 tysiące,ale mam zniżki jeśli chodzi o zespół,fotografa,kamerzystę itd.A także zniżki przy zakupie strojów ślubnych.Taka firma ma doswiadczenie i nigdy niczego nie narzuca,więc można samemu o wszystkim decydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitkjadsp
jasne ze warto! ja miałam i bez nerwów ze zniżkami:) naprawde sie oplaca:)!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kundzia26
W żadnym wypadku nie jest warto. koszty o 25% idą do góry i jest sporo niedomówień. Naprawdę zorganizowanie swojego ślubu wcale nie jest takie trudne i jest co potem wspominać. Też zastanawialiśmy się nad wynajęciem firmy organizującej śluby i całe szczęście że z tego pomysłu zrezygnowaliśmy. Koleżanka przepłaciła pomimo tej samej sali co miałam ja i tego samego kościoła. Do tego firma narzuciła swojego fotografa i mają zdjęcia poniżej wszelkiej krytyki za które zapłacili 3000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khan
Olej to , bez sensu. Pracuje w branży 12 lat i I nie słyszałem dobrej oceny, to rozwiązanie dla oferm które nie mają żadnej inwencji.. Gdzie wesele jest już Sala? Ja jestem z ursusa i zawsze mnie to ciekawi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej khan
khan sale teraz można bez problemu załatwiać na trzy miesiące przed ślubem. W Warszawie i okolicach ponad połowa sal w tym roku stała pusta a zapowiada się ze będzie jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młody poranek
nie warto,99% tych firm to amatorzy i zamiast zpłacić np.20000 zapłacisz 30000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moim zdaniem nie warto
Nie warto z prostego powodu. Nie ma, choćby nie wiem co inni mówili, jakiegokolwiek uniwersalnego scenariusza na ślub i wesele. A firmy organizujące, właśnie takie scenariusze sobie wymyśliły. Problem w tym, że oni biorą kasę nie tylko od siebie. Drugą część prowizji płacą im firmy współpracujące, a więc fryzjer, właściciel sali, zespół, fotograf i wszyscy, którzy na twojej imprezie będą występować. Na tym polega pazerność takich firm, właściwie, to oni są w stanie zorganizować ci wesele, teoretycznie dopłacając ci to tego, byś wzięła w nim udział. Bo i tak na tobie dorobią od tych, których zatrudnią. Przecież nie wezmą najlepszego fotografa, tylko takiego, z którym współpracują, dadzą chłopakowi 500 złotych, może nawet 1000 i powiedzą, żeby się cieszył, bo za darmo poje na weselu, a może i coś przeru... Oczywiście tobie powiedzą, że fotograf kosztował 3 tysiące. Podobnie będzie z kamerzystą. Właścicielce sali, jako że to nie pierwsza impreza zaproponują 100 złotych od talerzyka, a wam powiedzą, że talerzyk kosztował 150. Jeśli głupia baba się nie zgodzi, to znajdą taką, co to za te 100 złotych będzie się jej opłaciło przyjęcie zorganizować. I tak z wszystkim, inne ceny płacą swoim stałym wykonawcom, a inne przedstawiają wam w rozliczeniu. Czy to się opłaci - częściowo. W sumie zapłacicie podobnie, bo wy nie umiecie się targować, a nawet nie przychodzi wam do głowy, że targować się można. Poza tym nie wiecie, gdzie taniej, gdzie jest fotograf, który robi nienajgorsze zdjęcia, czasem na czarno, a za to bierze niewiele. Nie macie dojść do wielu rzeczy. Jeśli firma jest profesjonalna, to wyjdzie z firmą niewiele drożej, niż gdybyście same wszystko załatwiały. Gorzej, jeśli firma rynku nie zna, nie umie taniej załatwić i was po prostu naciąga na najdroższe propozycje, bo im drożej zapłacicie, tym więcej oni (są na procencie) zarobią. Trzeba myśleć, nie wierzyć we wpisy na forach, ale szukać referencji, dojść do osób, które miały imprezy organizowane przez firmę. A poza tym to i tu trzeba pomyśleć, może ktoś z rodziny pomoże, skoro para młoda nie ma czasu wszystkim się zająć. Różnie bywa, można z firmą, ale trzeba pamiętać, że jak we wszystkich branżach, są firmy uczciwe, ale i tu oszustów nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zgadzam się choć....
Ze wszystkim się zgadzam, ale promowanie szukania fotografa robiącego zdjęcia na czarno to już chyba przesada. Takie myślenie niszczy tą branże, choć w zasadzie i tak jest zniszczona, bo 60% to oszuści, 30% to zapatrzeni w siebie fotografowie kreujący fotografię, która tak naprawdę nie ma nic wspólnego ze ślubem i 10% to uczciwi rzemieślnicy robiący dobrą przyjemną w odbiorze fotografię, która jest prawdziwą pamiątką. Jeśli taki lewy fotograf zepsuje zdjęcia to nawet młoda para nie ma się gdzie odwołać, aby dostać odszkodowanie, bo sama na tym ucierpi. Firmy organizujące śluby w Polskiej rzeczywistości to faktycznie firmy wyciągające od wszystkich kasę. Bez najmniejszego problemu każda para sama zorganizuje sobie ślub. Sens istnienia takich firm jest dla ludzi mieszkających i pracujących poza Polską, którzy faktycznie tylko mogą polegać na swoich rodzicach lub na takiej organizującej śluby firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K.K
Najlepiej zoorganizowac slub samemu ale bardzo polecam wynajecie firmy do pomocy przy negocjacjach i na czas slubu. Tzn. wybieramy sami miejsca, pani z nami jezdzi, pokazuje, negocjuje ceny, ew. doradza cos i co najwazniejsze jest z nami w tym dniu do samego konca! To jest bardzo wazne, nie ma co liczyc na obsluge hotelu/restauracje, prawie za kazdym razem sa jakies wpadki, jedne mniejsze, drugie wieksze ale sa, a dzieki pomocy ten dzien bedzie idealny, goscie, rodzice, swiadkowie beda mogli sie spokojnie bawic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abdsdjw
> I tak z wszystkim, inne ceny płacą swoim stałym wykonawcom, a inne przedstawiają wam w rozliczeniu. W szanującej się firmie organizującej wesela konsultant jest tylko pośrednikiem, więc każdą umowę młodzi podpisują sami z podwykonwacą (restaurator, fotograf itd) Z tego chyba jasno wynika że to co piszesz jest bzdurą totalną bo młodzi i podwykonawca chyba czytać umieją i widzą jaka w umowie jest cena za daną usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak, podpisują.
Tylko, że wcześniej są rozmowy w rodzaju: "Ziutek, będziesz robił zdjęcia na ich weselu, podpiszesz umowę na 3 tysiące złotych, ale jak z tego połowa nie trafi do nas, to jest to ostatnie wesele, na jakim robisz zdjęcia" druga rozmowa: "Pani Halinko, pani wie, że w umowie jest 150 złotych od osoby, ale z tego tylko 120 złotych jest dla Pani, bo jeśli się pani nie podoba, to my sobie znajdziemy taką właścicielkę sali, która podpisze umowę na 180, a dla siebie weźmie 100 złotych. Pisać dalej? Jak wygląda rozmowa z kamerzystą, czy z zespołem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedyne negatywne opinie (że nie warto) wystawiły osoby, które nie zdecydowały się na zatrudnienie firmy organizującej wesele... Osoby które zatrudniły profesjonalistów - cóż, wszyscy wypowiedzieli się pozytywnie w tym wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hempes
Hmmm... takich firm nie brakuje, zerknijcie - http://firmyweselne.pl/katalog-firm-start Można zatrudnić jednego człowieka, który wszystko zorganizuje, ale czy tak chcecie? Czy nie lepiej dobrać to samodzielnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MET BUD Konstrukcje Stalowe
A może ślub i wesele w plenerze? Zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą. MET-BUD Konstrukcje Stalowe jest młodą, prężnie rozwijającą się firmą. Zakres naszej działalności obejmuje: konstrukcje halowe, sprzedaż hal namiotowych, wynajem hal namiotowych, wynajem podnośników koszowych. Obsługujemy Klientów z całej Polski oraz Unii Europejskiej. Idealne do wynajęcia na piękny ślub w plenerze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to jednak wolałam sama się wszystkim zająć żeby mieć pewność że będzie tak jak to sobie wymarzyłam. Jak już znalazłam salę http://hoteltrylogia.pl koło Warszawy to reszta poszła już sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Konsultant ślubny to świetna opcja, zwłaszcza wtedy gdy nie ma się zbyt dużo czasu na organizację ślubu i wesela. Zerknij sobie na http://www.oprawa.gdziewesele.pl/Konsultant-slubny/ tam znajdziesz listę sprawdzonych konsultantów ślubnych ze wszystkich województw! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znam się na firmach organizujących całe wesela, ale z całą pewnością warto zainwestować w odpowiednią oprawę kwiatową i zlecić to profesjonaliście. Ja akurat znam i polecam http://amarantkwiaty.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaagggaaa
Tylko nie z firma Perfekt Moments Wroclaw!!!!!!Wynajelam ta firme bo ma ciekawy profil na fejsie ale to katastrofa,kompletny brak profesjonalizmu,ignorancja,niepotrzebnie stracone nerwy i pieniadze a tak naprawde trzeba bylo wszystko robic samemu i 8 tys zl wrzucone w bloto Niekorzystne komentarze ze strony sa usuwane,wiec klijenci sa oszukiwani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arlettax
Jestem doświadczonym kucharzem i czasami z pokazami jeżdżę po kraju. Zazwyczaj działam w specjalnie dopasowanej pod moje potrzeby hali namiotowej. Regularnie współpracuję z marką Ewenta. Tymczasowa restauracja wychodzi bardzo ok. Koszty niższe od wynajęcia lokalu. Pogadaj z nimi, bo na 100% dopasują się do twojego pomysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×