Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość 12

ile do koperty na slub cywilny

Polecane posty

Gość gość 12

Witam Kafeterianki Ile wg was powinno znaleźć się w kopercie dla młodej pary z okazji slubu cywilnego (ślub plus uroczysty obiad w hotelowej restauracji?) ile wg was powinni dać: a) rodzice b) rodzeństwo c) chrzestni? d) świadkowie (osoby spoza rodziny, przyjaciele) Jestem ciekawa waszych opinii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem PRZYNAJMNIEJ tyle, żeby zwrócił się koszt poczęstunku dla Ciebie, ale żeby też coś od Ciebie mieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się wydaje że jesli to ma być obiad tylko skromny to lepiej dać drobiazg w postaci prezentu ,chyba że jest to tradycyjne wesele to można dać kase ...pytanie ile?tyle ile chcecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyjmuje się założenie, ze powinno sie dać min. Tyle co talerzyk, a wiadomo, ze 1-2 cieple dania kosztują PM mniej niz 5-6 ciepłych dan, wiec dając "za talerzyk" + cos ekstra wychodzi mniej na cywilnym niz na kościelnym z weselem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to za blazenstwa z tym rozdawaniem pieniedzy. Ja nic nie daje i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie w rodzinie przyjelo sie tys zl od zwyczajnych gosci-od pary.Ale dawno juz nie bylam na weselu wiec nie wiem co sie zmienilo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na wesele to lepiej dac kase ,nawet jak jest cywilny ale jak cywilny i obiad to cos do domu ,jakis prezent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawska nie rozumiesz - idąc na urodziny do koleżanki na kawę dajesz np winko, nie ma imprezy wiec i symboliczny prezent. Idąc na przyjęcie urodzinowe, gdzie sa zaproszeni goście i jakiś catering kupujesz raczej większy prezent, prawda? I tak samo ze ślubem - idąc na sam cywilny do urzędu nie dasz 800zl, a idąc na wystawne 2-dniowe wesele nie dasz kompletu szklanek za 100zl, tylko jakby dostosowujesz prezent do rangi przyjęcia. Tu nie chodzi o to, ze biednemu dasz biednej a bogatemu bogaciej, tylko o to jak gospodarz przyjmuje Ciebie jako gościa. Tak jak pisałam "przyjęli się" dawanie za talerzyk, wiec weselny kosztuje kolo 500zl za pare a zwykły obiad kolo 120zl za parę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To co wymieniłaś to akurat podobne okoliczności, ja pisałam o bardziej skrajnych przypadkach czyli ślub cywilny bez przyjęcia vs wesele dwudniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co w przypadku jak para młoda od dawna ze sobą mieszka i wszelkie rzeczy typu blender, ręczniki i inne odkurzacze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co w przypadku jak para młoda od dawna ze sobą mieszka i wszelkie rzeczy typu blender, ręczniki i inne odkurzacze juz maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisalas nie o obiedzie tylko przyjęciu "do późnych godzin nocnych" a obiad dla mnie to 2-3 godzinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet jak para ze soba dlugo mieszka i biora slub cywilny a nie robia wesela to zawsze daje sie prezent,mozna dac kosz przypraw,mozna dac kosz herbat albo kosz rozmaitosci albo tradycyjnie kosz slodyczy,mozna dac fajne winko ale nigdy kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie jest bezsensowne takie rozgraniczanie. W lepszej restauracji za sam obiad zapłacisz często więcej niż za całonocne wesele na jakiejś podrzędnej sali uwzględniając już w to orkiestrę i alkohol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy czy poszłabym sama to dałabym 300 jak z osobą towarzyszącą to 400-500. Bez względu na stopień pokrewieństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to chyba jeszcze zależy czy będzie tylko slub cywilny, czy cywilny a w późniejszym czasie kościelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam cywilny i calonocne wesele,nie zapraszalismy nikogo tylko na sam slub,jednak wielu znajomych i dalszej rodziny przyszlo do urzedu,pogapic sie na nas a co najgorsze skldajac zyczenia dawali wino albo czekoladki,wszystkie te glupie prezenty zostawilismy w urzedzie wszystkich zaproszonych prosilismy by nie przynosili slodyczy ani alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawska nie czepiam się, stwierdzam fakt - byłam niedawno na takim ślubie, po ktorym byl obiad i cala ceremonia wraz z obiadem trwała 3 godziny. Dla mnie przyjęcie to przyjęcie, bez względu na to czy po cywilnym czy po kościelnym, ale obiad a przyjęcie to dwie różne sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tyle samo, co i na kościelny, ślub to ślub a ile to już zależy na ile cię stać i jaką sumę uważasz za odpowiednią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na cywilny, to się raczej prezent daje. W końcu po cywilnym z reguły nie ma wesela z zespołem, a jest co najwyżej przedłużony obiad, a więc koszty nie są tak wysokie, jak przy kościelnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak damy mniej. My zawsze dajemy tak, żeby mniej wiecej się parze zwróciło to co za nas zapłacili i do tego 100-200 zł (teraz mowa o znajomych i kuzynostwu, rodzeństwo inaczej). Więc jak ktoś płaci 200 zł osoba bo tyle średnio kosztuje wesele dajemy około 500-600, jak bym szła do osób, które zapłaciły za obiad 100 zł na pewno bym nie dała tyle samo. Tu tez odpadają takie rzeczy jak fotograf, muzyka itd wiec. Dając takiej parze 300 zł i tak defakto zostanie im więcej niż tym co sie wykosztowali na drogie przyjecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My dajemy tyle, żeby się choć trochę parze zwróciło liczymy za talerzyk około 200 zł osoba do tego dodajemy 100-200 więc dajemy okolo 500-600 (znajomym, kuzynostwu) wiadomo, że para musi zapłacić za zdjęcia, ewentualnie kamerę, muzykę, Ci co robią cywilny to im odpada. Dając im 300 zł są na większym plusie niż Ci co zrobili wypas wesele. Sama jakbym podzieliła na osobę to co wydaliśmy na wesele z muzyką, fotografem, ubraniem itd wyszło 700 zł osoba... trudno, żeby mi się to zwróciło, ale też tego nie wymagałam, nie po to robiliśmy wesele, żeby się wzbogacić, bardziej robiliśmy z myślą by naszym gościa się podobało . Jako rodzice, świadkowie i rodzeńswto kwota prezentu idzie do góry nie zależnie czy to ślub z weselem czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak sie nie ma za duzo a do tego to juz kolejny ślub z rzedu to sie liczy ps te co pisza o interesownosci chyba same takie sa robiac mniejszym kosztem chcialyby niewiadomo co a jak nie stac to co zapozyczac sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
drugi ślub brata. Nie idziemy i prezentu nie będzie. Jego sprawa, że chce się znów żenić. Myśmy już raz ślubny prezent mu dali i wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junuta110
A co polecisz sklep online z spersonalizowanym prezentem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×