Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nestee2we

Ile placicie na fotoksiazkę?

Polecane posty

Gość nestee2we

nasz zaklad chce 1900 w tej cenie jest jedna duza dla mlodych i 2 male dla rodziców. moze znacie kogos kto taniej zrobilby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klejnotka
jak to 200 zł?????????/ w twardych stronach??????? nie mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OleńkaPomiechówek
nestee2we Jak można z takiego święta jak ślub, przyjęcie i ewentualnie plener robić fotoksiążkę? Fotoksiążka jedynie nadaje się do umieszczenia zdjęć robionych przez wujków, znajomych a nie profesjonalnego fotografa. Jeśli zapłaciłaś 1900 zł to zostałaś całkowicie oszukana. Koszt takiej fotoksiążki to góra 300 zł i bez problemu sama ją byś przygotowała. Zdjęcia z ważnych uroczystości muszą wyglądać elegancko wydrukowane na dobrym papierze i powklejane w ładny album najlepiej z czarnymi stronami. Taki album to szyk i smak. Fotoksiążka z takimi zdjęciami to kicz, i nie obraź się totalna wiocha. Co do ceny to siostra w zeszłym roku za dwa albumy z 200 zdjęciami formatu18x25 i 100 zdjęć luzem zapłaciła 2000 zł. Fotograf był od błogosławieństwa do 22,00 i następnego dnia mieli z nim 6 godzinny plener. To, co zrobił spowodowało powszechny zachwyt i chyba długo będzie robił wśród znajomych i rodziny zdjęcia z okazji ślubu. Jestem ciekawa, kto tak namówił ciebie na tą fotoksiążkę? W fotoksiążce nawet nie widać jakości zdjęć i jakości profesjonalnego sprzętu, jakim posługują się profesjonaliści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozliwe, jak sie nie jest naiwnym i nie daje zarobic fotografom, ktorzy zdzieraja ile sie da :D :P http://www.fotoksiazka.pl/cewe-fotoksiazka-cennik.php program jest po polsku, latwy w obsludze :P zanosisz do fotojockera w swoim miescie i w tydzien masz gotowe :P ludzie placic ponad 1000zl za cos co mozna samemu w godzinke zrobic - trzeba miec albo duzo kasy albo nie po kolei w glowie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehehe......
Jesteście cudaki. Naprawdę w głowie trzeba mieć siano aby ze ślubu robić fotoksiążkę. Jak to wygląda hihihihi całkowite bezguście i brak smaku. Żaden profesjonalny fotograf czegoś takiego nie zaproponuje bo by mu to popsuło reputację i nie pokazało jakości i urody jego zdjęć. Papier i tylko papier i to najlepiej błyszczący a nie kicz w postaci fotoksiążki.....że też ludziom udaje wciskać się taki kicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestee2we
ale WY chyba nie wiecie o czym ja mówie. TA o ktorej mysle jest duzego formatu ma wszystkie Twarde strony. I wszytskie zdjecia z wesela. na ladnych tłach odpwiednio dobrane zdjecia i podpisy. samemu sie nei zrobi na takich twwadych stronach, uwierzcie. \ To slicznie wyglada i jest pamiątka na całe życie a nie jakies zwykle kartki ktore nawet dorosly moze potargac gdy za szybko oglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia3
ale czemu sie wydzieracie na dziewczyne. czy ona pwoiedziala ze zaplazila te 1900 czy pwoiedziala ile za nią chce zaklad?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nestee2we - pokaz przyklad takiej fotoksiazki, wszystkie twarde strony - ze co takie jak okladka? grube ? i jak to bedziesz ogladac? jak masz np. 30 stron takiej fotoksiazki - to ile miejsca ci to zajmie na polce? jakiej szerokosci bedzie ? 20cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdH
Ja fotoksiążkę to robię z wakacji gdzie zmieniam tła i robię takie różne bajery. Umieszczam po kilka zdjęć na stronie, niektóre pod katem. Koszt to 250 zł i mam wszystkie zdjęcia wakacyjne w jednym miejscu. Fotoksiązka do zdjęć ślubnych nie pasuje i wręcz jest to brzydkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestee2we
a duzo czasu zajmuje zrobienie takiej ksiazki?? Mówie wam ta u fotografa miala moze z 15 stron -bylo bardzo duzo zdjec i super do wyglada. ale watpie ze moga mi zarobic na takim twarym papierze.. OLgierd w jakim rpogramie to robiles?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobienie 26 stron zajmuje od 30min do 1 godziny, wczesniej sobie przygotuj wszystkie zdjecia jakie chcesz w niej umiescic w jednym folderze - robisz fotoksiazke - wypalasz na plyte, zanosisz i pozniej odbierasz gotowa - my robilismy z wakacji, bo akurat wygralam mala kwadratowa 26 stron w twardej oprawie :P wiec mielismy gratis ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zgadzam sie ze ladna fotoksiazke mozna zrobic samemu! owszem programami typu CEWE mozna sie pobawic i zrobic male pamiatkowe albumiki (np.dla rodzicow). Nasz fotograf rowniez w ofercie mial dla nas ksiazke (warta ok 400-500zl).Oprawa skorzana,wydruki sa na utwardzanych stronach,strony niewiem jak sie nazywaja fachowo ale przerozne-nablyszczane,matowe,metaliczne-takich CEWE nie ma w ofercie i naprawde warto zrobic taka fotoksiazke u profesjonalisty! http://www.digitalalbum.pl/?id=albumy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli 1900zl to cena uslugi plus te wspomniane przez ciebie albumy to wedlug mnei cena jest OK.my tez tyle placilsimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ktoras z was robila taką foto -ksiazke w prezencie dla rodzicow? zdjecia z dziecinstwa itp jaką opcje najlepiej wybrac bardzo prosze o rade co i jak bo szczerze mowiac sie na tym nie znam a mysle ze moglby byc to fajny prezent dla rodzicow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bfbfbfbfbfb
Dajcie spokój z fotoksiążka. Chyba, że oprócz tego jeszcze normalny album ze zdjęciami będziecie mieli. W takim albumie tez możecie sobie zrobić podpisy, czy jakieś ładne ozdoby dokleić w środku, a przynajmniej macie zdjęcia wywołane na wysokiej jakości papierze fotograficznym, a nie jakieś badziewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bfbfbfbfbfb
Co do samej ceny to jest ok, jesli w niej jest również sama usługa fotografowania. My tyle właśnie płacimy za fotografa przez całą uroczystość, plener innego dnia, duży piękny album i bodajże 50 zdjęć wywołabych w dużym formacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bfbfbfb wlasnie o to chodzi ze jesli robic fotoalbum to nie taka zwykla ksiazke ale na wysokojakosciowym papierze-czyli na prawdziwym fotopapierze!wtedy jakos zdjec jest swietna.w przeciwnym razie lepiej nie robic wcale...bo efekt jest marny i tandeciarski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oj....
Czytam te wasze wpisy i tak się zastanawiam co jest dla was ważniejsze ładne zdjęcia czy bardziej ładna gruba okładka najlepiej wykonana ze skóry? Tak jak ktoś napisał fotoksiążka całkowicie nie pasuje do fotografii ślubnej. Jest po prostu bardzo kiczowata i nie posiada tego uroku, co nawet album ze zdjęciami za folią. A wierzcie mi są naprawdę przepiękne takie albumy. W fotoksiążce najczęściej na jednej stronie jest po kilka zdjęć czasami jedno na jednej lub nawet dwóch stronach rozkładanych. Fotoksiążki promują pseudo profesjonaliści, aby niską klasę swojego warsztatu pracy którym jest aparat cyfrowy zatuszować małymi zdjęciami umieszczonymi na jednej stronie fotoksiążki. Nawet fotograf nie musi się trudzić i robić zdjęcia w profesjonalnym formacie, którym jest format zdjęć RAW. Zdjęcie zrobione w tym formacie i powiększone do minimum formatu zdjęcia 15x21 cm rzuca na kolana a już w większym formacie to po prostu odlot. Jednak takie zdjęcia musi wykonywałć prawdziwy profesjonalista z naprawdę profesjonalnym warsztatem pracy. Co do cen to nie liczy się odbitka czy fotoksiążka a wartość i jakość usługi. W Anglii, Niemczech też promowano taką formę pamiątki ślubnej ale po roku tego kiczu wszystko powróciło do normy. W Polsce furorę fotoksiążki robią w małych miasteczkach i na wioskach gdzie młode pary nie maja alternatywy innych propozycji niż fotoksiążka i innych fotografów niż miejscowi robiący najczęściej zdjęcia na czarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oj....
taka jedna mala wredna całkowicie ciebie nie rozumiem. Nalatujesz i krytykujesz nestee2we że płaci za fotoksiążkę 1900 zł a nie tak dawno temu sama w innym temacie napisałaś ,,my placimy za reportaz slubny + plener 3600zl jednemu fotografowi kolejnym fotografom placimy 1300zl za sama sesje plenerowa” czyli za zdjęcia i to dublowane przez innego fotografa w cenie prawie 5 tys zł. Czy wydawanie takiej kasy na zdjęcia jest normalne? A może album lub albumy powinny mieć grubym drukiem napisaną na odwrocie cenę usługi aby wszyscy ją widzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj... a ja ciebie nie rozumiem.Jesli komus podoba sie fotoksiazka to i tak ja zrobi bez wzgledu na to czy jest tandetna czy nie. mi sie osobiscie bardzo podoba album jaki zrobil nam nasz foto.Poki co jest to jedyna pamiatka bo ciezko nam sie zebrac do wywolania reszty zdjec i wklejenia do albumu (mamy tez tradycyjny ktory dostalismy w prezencie). Fotoalbum jest po prostu wygodny-ale i tu sie z toba zgodze-nic nie zastapi normalnych zdjec:) my dostalismy 2 plyty ze zdj-z raw i jpg w malym miasteczku wiec troszke generalizujesz tez mi sie tak wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i jeszcze jedno mieszkam wlasnie w niemczech (w duzym miescie) i tutaj fotoalbumy sa nadal bardzo popularne.glownie wlansie slubne.grunt to umiec to zrobic czyli wybrac kilka najlepszych a nie powkladac na strone ile wlezie.wtedy jest czytelnie i elegancko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oj....
Gepi ja urodziłam się i mieszkałam przez 25 lat w Koloni i przez cztery lata pracowałam w sporej agencji fotograficzno prasowej. Sporo fotoksiążek robiłam dla rodziny z moich wyjazdów wakacyjnych. Teraz w zasadzie nie ma gdzie ich robić. Najwięcej taką pamiątkę promują Turcy pracujący po małych zakładach fotograficznych. Jestem zszokowana, że dostałaś pliki RAW i JPG tylko na dwóch płytach. Te płyty muszą mieć sporą pojemność no bo RAW sporo waży. Jestem też ciekawa, co zrobisz z tymi plikami RAW no, bo chyba nie wywołasz z nich zdjęć? Do czego ci są one te RAW potrzebne?. Fotoksiążka to małe zdjęcia upakowane na jednej stronie. Zdjęcia często jeszcze posiadają jakieś kolorowe ramki i to ma być ładne. Ale masz rację, że o gustach się nie powinno dyskutować. Widocznie ja jestem bezguście….

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj czy ja mowie ze jestes bezguscie?no co ty... mowie tylko ze wcale nie tzreba robic tandetnej fotoskiazki.wystarczy fajnie poukladac zdj a nie napieprzyc za przeproszeniem i jeszcze podokladac te wsztykie kolorowe dodatki.NIEEEE! mozna na kazda strone dac po 1 duzym zdj na bialym lub czarnym tle i tez wyglada fajnie wg mnie,ale musi byc na echt-fotopapier zrobione.na zadnym innym. mnie sie to osobiscie podoba ale OK,nie o to chodzi aby sie sprzeczac... co do plikow-nieiwme po co mi one bo korzystam tylko z jpg.sa bardzo dobrej jakosci.nawet po powiekszeniu sa \'\'ostre jak zyleta\'\':) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha u nas mozna zrobic albumy wszedzie-w kazdym punkcie fotograficznym,sklepie,drogerii... wiekszosc to oczywiscie CEWE.Pobierasz darmowy program,ukladasz fotki,zgrywasz i po kliku dniach jest album. nie rozumiem dlaczego w kolonii tego nie ma?!jakos wierzyc mi sie nie chce.przeciez nawet media markt i saturn maja to w swojej ofercie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×