Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

caroline994

Organizacja Ślubu i Wesela 2013.

Polecane posty

Witam. Może ktoś z was orientuje się ile trwa obecnie organizacja ślubu i wesela? Z jakim wyprzedzeniem są rezerwowane terminy w kościele oraz w lokalach weselnych? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć? Swój ślub chciałabym mieć pod koniec sierpnia lub na początku września...maksymalnie do połowy tego miesiąca w 2013 roku :) Moi znajomi mówią, że organizacja ślubu trwa minimum rok... troszkę taka wizja mnie przeraża...A jak wy uważacie? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam, Karolina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy jak bardzo huczne ma być wesele. Do kościoła min. 3 mies. przed i uważam, że w tym czasie spokojnie się wyrobicie, jeśli ślub nie jest zbyt huczny. Mnie dużo czasu zajęło szukanie sukni z tego powodu, że chciałam odkupić tańszą i oczywiście buty. Wszystko też zależy od funduszy, czy macie już uzbierane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przewidywana ilość osób to ok. 300-350 ... Co do przeznaczonej kwoty to raczej nie ma jakiegoś limitu w końcu imprezę w takim celu robi się raz w życiu :) Oczywiście bez przesady z kosztami, ale jednak żeby nie robić tego po najniższej linii oporu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo tak kkkkkkkkk
no to chyba ciężko Ci będzie znaleźć tak dużą salę w tak krótkim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo tak kkkkkkkkk
ja salę zamawialam 2 lata wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam ślub
z zaproszonych gości 300-350 przyjdzie pewnie 250 :) radzę poszukać dużej sali wcześniej tak min. rok, a resztę spokojnie można załatwić w pół roku przed ślubem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HMMMOPOA
ja zalatwaialam wszystko w 4 miesiace :) sala wymarzona, zespol wysniony, suknia jak ksiezniczka, wesele na 100 osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yeeeeeessss
"najniższej linii oporu" nie ma czegoś takiego jak najmniejsza czy najniższa linia. To opór może być najniższy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 znajdz salę na tyle dużą aby pomieściła ok 250 osób (dużo osób odmaiwia więc to prawdop bedzie w ostatecznosci taka liczba) - sala jest w tym przypadku najwazniejsza. 2 znajdz fotografa, orkiestre, kamerzyste ktorzy maja wolny ten termin 3 zamow termin w kosciele - ostateczna wizyta na plebani to 3 mce przed ale jesli bedzie wiecej slubow warto to zrobic jak najszybciej 4. znajdz dekoratorke/florystke, zdecyduj sie na kolorystyke dekoracji i dodatkow, popros o wycene, zamow termin. 5. zapisz sie do makijazystki i fryzjerki - jesli nei zrobis ztego odpowiednio wczesnie u najlepszych zostana ci godziny 6 rano lub 15 :) 6. 3 mce przed slubem potwierdz termin w kosciele, zalatw dokumenty w USC. 7. min 2 mce przed weselem zakup suknie slubna. potem leci z gorki - alkohol, napoje, ciasta, tort, dodatki do sukni i garnituru powodzenia przewidywalny koszt to okolo 60 tys .... na 160 os mnie wesele kosztowalo 40 tys, a kolezanke na 110 - 60 tys....ale to zalezy jak bardzo chcemy sie popisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za wiele cennych rad :) najniższa linia oporu u mnie w domu tak się mówi od zawsze - nie wnikajmy w składnię oraz powiedzonka :) Proszę o dalsze odpowiedzi. Chętnie z nich skorzystam i na pewno bardzo mi się przyda taka wiedza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blankini - 6 miesięcy brzmi lepiej niż rok :) ja mieszkam na terenie podmiejskim koło Lublina i z tego co zdążyłam się zorientować sala z wysokim standardem, na ok 250-300 osób zarezerwowana jest tylko do połowy sierpnia więc nie będzie problemu z rezerwacją na konkretny termin w sierpniu lub wrześniu i co najważniejsze cenowo nie jest tak tragicznie jak się tego obawiałam :) Wystarczy wybrać termin ślubu, sprawdzić dostępność terminu w mojej parafii, zarezerwować salę...no i chyba jak na razie się nie stresować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haduku
Caroline, to ze tak sie mowi u Ciebie w domu nie zmienia faktu, ze takie powiedzenie jest niepoprawne i po prostu nie istnieje. ;P A lepiej chyba mowic poprawna polszczyzna niz w kolko powtarzac bledy. Bo to wstyd czasem sluchac ludzi na ulicy jakie gafy wala. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzmy, że to pewna forma kolokwializmu. Poza tym uważam, że ten wątek jest raczej na inny temat niż poprawna polszczyzna :) Rozejrzyj się po forum, a na pewno taki znajdziesz :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KrzysiekS
Fotovidkolor.pl Świętokrzyskie, a nawet dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jeśli któraś z Was planuje ślub w woj. lubelskim, to polecam facebook.com/tanislublubelskie Można skorzystać z promocji i zorganizować wesele trochę taniej. Ja skorzystałam, więc polecam innym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolaMaj
To zalezy jak podchodzisz do całej organizacji. Fajnie w trakcie tego poczytać osbie takie poradniki http://www.baleweselne.pl/index.php/poradnik-slubny/ , wtedy chyba sprawniej Ci to pójdzie bo nie bedziesz sie tak zastanawiać na co się zdecydowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zespol, zespol to bardzo wazny element, jeżeli za pozno się zabierzesz do tego to nie będzie wolnych terminow, mój znajomy polecal mi ich www.key-band.pl jeżeli bys potrzebowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronisia h
Ja bym nie wynajmowała firmy do ogranizacji swojego wesela, chce mieć nad wszystkim kontrolę, ja na razie mam upatrzoną ekipę Bycze Filmy od filmowania, chce mieć taki film z klasą, razem z zaręczynami, ślubem i weselem i może dorzuci się jakieś sceny ze współnych wakacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałam mieć idealny ślub, a nie wiedziałam tak naprawdę od czego zacząć co robić, jak to wszystko zorganizować. Więc postanowiłam skontaktować się z grupą aj-event, którzy przygotowali dla nas ofertę, zapoznali nas jak to wszystko będzie wyglądało, wybraliśmy wspólnie miejsce uroczystości i całą resztę. Nie spodziewałam się takiego efektu. Wszystko wypadło świetnie. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szybko i łatwi zorganizujesz swoje wesele czy bliskiej ci osoby. Sprawdź oferty hoteli, domów weselnych., fotografów, kamerzystów, wynajęcia limuzyny oraz kapeli weselnej na portalu http://www.slubiweselle.pl/. To jest świetna baza ofert z całej Polski. Tutaj znajdziesz wszystkich którzy pomogą ci zorganizować ten ważny dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja kuzynka ze Szczecina zleciła organizację wesela firmie i nie żałuje- musiała zajać się tylko podstawowymi rzeczami (suknia, lista gości itp.), a resztę przygotowano za nią. I muszę przyznać, że wszystko wyglądało przepięknie: sala cudownie przystrojona, catering świetny! Sama niedługo zabieram się za planowanie ślubu i też rozważam wynajęcie uStudio – naprawdę zorganizowali wszystko super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odwiedź koniecznie www.gdziewesele.pl tam znajdziesz spis firm weselnych oraz szereg porad, które z pewnością ułatwią organizację ślubu i wesela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GendowefaiGienek
Witam, szukam jakiejś firmy bądź organizatora przyjęć weselnych, ja i mój Gienek bierzemy ślub po 30 latach życia na kocią łapę. Przed śmiercią chcemy udokumentować formalnie swój związek, ponieważ tak nakazuje tradycja. Jestem zielona w tym temacie, będę potrzebowała kompetentnych porad w tym zakresie. Co zrobić i jak to wszystko zorganizować, już sam nie wiem kłopoczę się strasznie i głowa mnie boli od myślenia o kosztach. Czy według was taka firma: http://www.horus.szczecin.pl/galeria.html może zagwarantować mi organizację imprezy weselnej po niskich kosztach? Ogólnie chętnie posłucham porad i czy warto samemu się tego podjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jednak wolę zorganizować wesele samemu. W końcu to mój dzień i chcę "poczuć" tą magię przygotowań, a nie tylko przyjść na gotowe. Ślub jest w tym roku, więc tak na prawdę większość rzeczy mamy zaklepane typu: orkiestra, sala, katering ;) Aktualnie wybieramy zaproszenia ślubne na https://www.jdstyle.pl/2-zaproszenia-slubne tylko nie wiem ile wcześniej należy je rozdać, żeby nie było ani za wcześnie ani za późno... Na innych forach piszą, że tak około 3 miesiące wcześnie, czy według was to wystarczający czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj macie przykład ułatwienia - http://www.whiteevents.pl Przecież istnieją firmy, które zajmują się organizacją imprez weselnych. Jakim problemem jest skorzystanie z takiej? Powinni pomóc i rozwiązać problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas poszło troszkę szybciej bo wynajęliśmy miejsce które w rzeczywistości nie było przeznaczone jako sala weselna, ale wynajęliśmy meble od firmy Imperial Art i zaaranżowaliśmy to miejsce po swojemu, firma pisała się na 100% wiec uważam ze super rozwiazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na 2013 niestety nie zdążyłam, ale jeśli szukacie ułatwienia w organizacji wesela, myślę, że https://pokazy-iluzji.pl/iluzjonista-na-wesele/ zdecydowanie pomoże- pokaz iluzji to wbrew pozorom naprawdę świetny pomysł na "gwóźdź programu" i (jak sama się przekonałam) angażuje praktycznie wszystkich gości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie lepiej wspomóc się firma organizującą wesela od A do Z? przecież to profesjonaliści, sami tak nie wymyślilibyśmy na pewno jak Agaya ktora organizowała nam weselisko http://agaya.eu/oferta/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×