Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Karaiby:)

planowanie ślubu, koszty i organizacja

Polecane posty

Gość Karaiby:)

Witam. Myślimy z moim partnerem o ślubie i weselu po nim. Na razie bierzemy pod uwagę termin za 1,5-2 lata . I stąd moje pytanie. Ile czasu zajęło Wam zbieranie środków na wesele?Czy było to odkładanie, pożyczka a może pomoc rodziców? I ile kosztowała Was ta uroczystość[Chętnie prosiłabym o opinie mieszkanek Kielc i okolic:)] My wychodzimy z założenia , ze skoro zdecydowaliśmy się na ślub to jesteśmy na tyle dorośli by za niego zapłacić. Oboje mamy liczne rodziny i dlatego myślimy czy to nie porywanie się z motyką na słońce by uzbierać na tą uroczystość w tym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość organizacja naszego slubu
hej, nam zbieranie kasy zajelo 4miesiace, ale my mieszkamy za granica, wiec sporo mozemy odkladac miesiecznie :) koszt slubu i wesela na 65 osob, z zespolem 6 osobowym grajacym na zywo spoko muze (nie jakies tam disco polo) , fotografem (dobrym), bez kamerzysty, z dodatkowa sesja poslubna, przylotem fotografa do nas na sesje poslubna + hotelem dla niego :) 40tys zl. ale to bylo w 2009 roku, ceny z roku na rok rosna..szczegolnie w branzy slubnej - niestety.. wesele bylo z poprawinami i noclegiem dla wszystkich gosci, poprawiny na swiezym powietrzu w formie grilla.. czyli na luzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem z Kielc ani okolic, ale napisze, bo wlasnie zajmujemy się organizacja, ale dopiero tak wstepnie. Zrobilismy sobie kosztorys itd. Slub planujemy za ok 15 miesiecy, sami za niego placimy, pieniadze mamy. Wesele przewidujemy na ok. 100 osob, najwikesy problem mielismy we wstepnym ustaleniu ilosci alkoholu! Przeglądalismy liste gosci i zastanawialismy się co dana osoba moze pic (wodka, wino, drink) i w jakiej ilosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za 60 osób
wesele z poprawinami i noclegi dla 30 osób wyjdzie nam 25 tys. (wliczam w to wszystko czyli ubiór młodych, dekoracje, opłaty i wszystko co zostało kupione na tą okazję). A zbierać możesz 4 miesiące a także ze 2 lata czy nawet 5 lat, bo to zalezy ile możecie sobie pozwolić na odłożenie miesięcznie. My zbieraliśmy 10 miesięcy, w międzyczasie kupując jakies drobiazgi " z pieniędzy na życie"(typu zaproszenia, częśc dekoracji, pudełka na ciasta, biżuteria itp.) po to, by rozłożyć wydatki. Koszy wesela sa różne i zależa od rejonu, od tego czy w restauracji czy np. w remizie osobno z kucharkami, a nawet od liczby osób ( w restauracji Pani nam powiedziała, że przy większej liczbie gości, opłata za jedną osobę trochę by zmalała).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikamah
Mnie zajęło 2lata i maialm wydaek około 50tys. Wejdz na instagram "weselnyczas"dużo porad i inspiracji znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę za 11 miesięcy i póki co bez problemu. Ciesze sie juz. Mam dużą pomoc jak przeglądam http://naslubnymkobiercu.pl bo maja duzo fajnych pomysłów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
większość weselnych kosztów możesz sobie skalkulowac dzięki http://www.gdziewesele.pl/ tam przy wszelkiego rodzaju usługach (i salach) masz podane ceny danych firm. Myśle, ze to w znacznym stopniu ulatwi ci oszacowanie kosztów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia7556
Ja ze swoim mężem zdecydowaliśmy się wynająć firmę która zorganizowała nam wesele. Zajęli się praktycznie wszystkim, dzięki czemu w ten najważniejszy dla nas dzień nie musieliśmy się dodatkowo stresować. Wybór padł na firmę http://agaya.eu , bardzo profesjonalnie doradzili, wszystko wypadło tak jak chcieliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ważny element to także stroje weselne... Garnitur, suknia :) Ja na swoją wymarzoną suknię właśnie czekam, kupowałam w http://emmimariage.pl/, aktualnie trwają ostatnie poprawki :) A ślub zbliża się wielkimi krokami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kompleksowa organizacja ślubu oraz wesela www.slubnapracownia.pl. Bardzo polecam tą firmę, dzięki nim nie musiałam się denerwować absolutnie niczym, dobry kontakt i przyjemna atmosfera współpracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobrze jest sporo wcześniej wszystko zaplanować. Wtedy możesz na spokojnie do wszystkiego podejść i obliczyć koszty. Jeśli będziesz szukała ładnej sali weselnej we Wrocławiu mogę polecić Ci www.creatorklub.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danuta001
Wkraczać na nową drogę życia z długami to trochę niefajnie, ale życie niestety pisze swój własny scenariusz. Żeby mniej "bolało" pytaj w bank Raiffeisen o pożyczkę nieoprocentowaną. Można ją spłacać przez 2 lata a rrso tylko 2,88% I nie pakuj się w chwilówki bo przepłacisz sromotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie kupujecie sukienkę ? Ja znalazłam śliczną u Violi Piekut w atelier w Warszawie i już decyzja zapadła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno o funduszach na ślub warto pomyśleć wcześniej i samemu uzbierać, a nie zapożyczać się. Ja też nie jestem zwolenniczką zbytniego przepychu i rozmawiając z moim lubym rozważaliśmy nawet zrezygnowanie z wesela w zamian za zorganizowanie zwykłego obiadu dla najbliższej rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno trzeba się zastanowić, z czego na pewno nie zrezygnujecie:) Ja wiedziałam, że musi być catering, nie dopuszczałam nawet innej opcji! Zamówiliśmy jedzenie z firmy http://gruparsvp.pl/, nie żałuję, było przepyszne: ) Ale też ograniczyliśmy liczbę gości do minimum, a sukienkę odkupiłam od znajomej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wiadomo, że ślub to koszty, ale niektóre ponosi się z przyjemnością. Bardzo nam zależało na fajnych zdjęciach ślubnych i tutaj koszty nie grały roli. Nasze zdjęcia wyszły REWELACYJNIE Możemy polecić wszystkim panią Kasię z Ocal Chwile zobaczcie http://ocalchwile.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danuta01
Pożyczka na własne wesele to trochę średni pomysł, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. W banku Raiffeisen możecie dostać kredyt gotówkowy be odsetek. Bank pobiera jedna prowizję od ilości rat, więc sami decydujecie ile was będzie kosztować ta przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×